Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Ders Çalışmak

Rüyada ders çalıştığını görmek neye işarettir?

Rüyalarıma gelecek olursam şöyle söyleyeyim bu son 3 gündür arka arkaya gördüğüm 3 rüyayı birden yazacağım. İlk rüyamı yazmadan önce şunu söylemek istiyorum, bir süredir sevdiğim kişiden haber alamıyorum ve onun akabinde  bu rüyaları görmeye başladım. İlk rüyamda okuluma gidiyorum ve sevdiğim kişiyi orada görüyorum, başta kantinde otururken görüyorum ardından çalışma sınıfına gidip saat 8 e kadar onun orada ders çalıştığını görüyorum, yanına gitmek içimden geliyor ama gidip dersini bölmemek için onu uzaktan izliyorum sadece.

İkinci rüyamda yine bizim okuldayız, üst kattan aşağıya doğru bakarken sevdiğimin de aşağıdan bana baktığını görüyorum, selam vermek amaçlı kafamı filan sallıyorum ama anlamıyor, sonra okuldan çıkıyor, bende arkasından koşup yetişmeye çalıştım ve okul dışında yakaladım. Karşımda duran kişi sevdiğim kız ama yüzü biraz farklıydı, o ama o yüz onun değildi, çok farklı bir yüze sahipti ve yüz rengi siyaha yakındı. Biraz konuştuk ve öyle uyandım.

Üçüncü rüyamda ise evde tek başıma otururken ölüm haberi geliyor o an ağlıyorum ama gözümden yaş gelmiyor yanımda biri beni teselli ediyor ama tanımadığım biri.  Sonra inanmıyorum bir iki yere gidip soruyorum gerçekten öldü mü diye ama kimse bir şey bilmiyor. Ardından bir kulübeye gidiyorum bir iki şey alıyorum ve beni teselli eden kişi yanıma gelip ne yaptığımı soruyor ben ise onu  aramak için hazırlandığımı söyledim. Ardından kulübeden çıktım öyle dışarıda arkadaşlar beni görünce bildikleri bir şeyi benden gizleyip üzülmememi istiyorlar. Onların yanından ayrılıp bir mezarlığa gidiyorum mezarlıkta her yer bembeyaz kardı ve hiç ayak basılmamıştı. Ardından teker teker mezar taşlarına bakarken yine beni teselli eden kişi geliyor ve diyor ki yeni gömüldüğü için belki taş yaptıramamışlardır, mezarın üzerine not bırakmış olabilirler. Ardından kardan yürüyüp mezarlıklara bakarken bir iki tanesinin üzerinde yazılı kağıt parçası buldum, hepsi mavi tükenmez ile yazılmıştı, kağıtlar nemli olmasına rağmen yazılar bozulmamıştı. Bir mezarın oraya geldim yine bir kağıt parçası vardı okudum ve uyandım ama ne okuduğumu hatırlamıyorum.

Rüyalarım bu şekilde şimdiden bana vakit ayırıp yorumlayacağınızı bildiğim için rüyalarımı teşekkür ederim. İsmim ahmet. yaşım 22. erkeğim.bekarım.mesleğim öğrenci.ruh halim  duygusal ve düşünceli.

Rüyada ders çalışmak yorumu

Ahmet merhaba, rüyalarının ortak noktası sevdiğin kızı görmek olup diğer önemli unsurlar; okula gitmek, ders çalışmak, ölüm haberi almak ve mezarlığa gitmektir.

Her ne kadar gerçek yaşamında sevdiğin kişiden haber alamasan da rüyada sevgiliyi görmek, sevgili, sevdiğini görmek rüya tabiri, sizin kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizi yani kendiniz ile barışık olduğunuzu, kendinizle küs olmadığınızı belirtir. İnsanlar çoğu zaman hep başkalarına özenirler, bunlar şarkıcı, aktör, devlet adamı veya bir sporcu olabilir, iste bu rüya sizin hiç kimseye bir özenti duymayan biri olduğunuzu yani kimseyi taklit etmediğinizi, sizin kendi halinde, kendi kişilik ve karakteri ile mutlu ve tatmin olabilen biri olduğunuzu ifade eder ve kendine değer veren kendi değer yargılarının farkında olan insansınız anlamına gelir.

Rüyada okul görmek kültür bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza işarettir. Okulda olmak, Rüyada okulda olduğunu görmek yeni bilgiler edinmek ve bu bilgilerle hayatınızı yeniden yönlendireceğine işaret eder.

Sevdiğiniz kızın ders çalışması onun gerçek hayatta önemli bir gelişim içinde olduğunu, hayata farklı açılardan görmeye başladığını, başarı ve ilerlemeyi temsil etmektedir.

Rüyanızda onun ölüm haberini almanız, hedeflerinizin peşinde koşarken ani son ile karşılaşacağınızı simgelerken, birisinin ölüm haberini almak, birinin öldüğünü duymak, gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka yol bulmanız gerektiğini işaret eder. Ölüm haberi almak, rüyayı gören kişi gerçek yaşamında haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir. Ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır.

Rüyanda mezarlığa gitmek, genel olarak hayatınızdaki değişimi, bir alışkanlık veya bir davranışınıza son vereceğinize işaret eder. Mezarlıkta olmak, mezarlıkta olduğunu görmek, üzüntüye, çözülmemiş karmaşık duygu ve korkulara veya ölüm korkusuna işaret edebilir.

Mezarlıkta gördüğün üzeri yazılı kağıt parçası bir haber alacağını göstermektedir. Ancak yazıyı hatırlamamak bu haberin şeklini gizlemektedir.

“Rüyada Ders Çalışmak” için 2 yanıt

Rüyada uçakta ders çalıştığını görmek
Ben uyurken yastigimin altina nisan konfeti koydum ve ruyamda tanimadigim birinin yanimda oturdugunu, ucakta oldugumuzu ve ikimizinde ders calistigini gordum. ona sordum hangi universiteye hazirlaniyorsun? benimde istediğim universitenin adini gordum. Bunun yorumunu bekliyorum, ne manaya gelir?

Melek merhaba,
Uçakta ders çalışmak, gerçek yaşamında kendine yüksek hedefler belirleyip onlara erişmek için çaba gösterdiğini, önemli bir gelişim içinde olduğunu, hayata farklı açılardan görmeye başladığını, başarı ve ilerlemeyi işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir