Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Dervaze Görmek

Rüyada dervaze ne demektir?

Rüyamda yeni ayrıldığım erkek arkadaşım ile arabada gidiyorduk ve çok hızlıydık. Kasisli yollardan geçerken ki hissi çok sevdiğimden o yola saptık ve yol bir dervaze altından geçiyordu. Kasisten geçerken arabanın kontrolünü kaybetti ve korkuluklara çarpıp takla atmaya başladık. Bu sırada kendimi kaza anında yokuş tepesinden izliyordum. Sonra baktığımda arabanın içinde erkek arkadaşım sol cama doğru bense sağ cama doğru boynumuz düşmüş şekilde ölmüştük. Sonra ruhumun cıktıgını ve benı onun kucagına yatırdıgını gördum. Bana artık daha ıyı oldugumu boyle olması gerektıgını soyledı. Sonra tekrar yokusun basına geldı yanıma ve “bak hersey boyle son bulacak gıdecegınız yerde sana her seyın hesabını odeyecek” dedı.

Uyandıgımda eskı erkek arkadasım aradı ve oda kazada öldüğümüzü gördüğünü söyledi. Kısa sürede yorumlayabilirseniz sevinirim. 27, Kadın, Bekar, Çalışıyor, mutsuz.

Rüyada dervazeden geçmek yorumu

Sevgili Yasemin,

Eski erkek arkadaşın da aynı gece aynı rüyayı görmemiş olsaydı o zaman görmüş olduğun rüya klasik bir rüyada eski erkek arkadaşı görmek, rüyada kaza geçirdiğini görmek veya rüyada öldüğünü görmek rüyası olacaktı. Ancak arkadaşınızın da aynı rüyayı görmesi aranızdaki ilişkinin henüz tam olarak kopmadığını, aranızda güçlü bir bağ olduğunu ve her ikinizin de bundan sonra daha isabetli kararlar verip hayallerinize kavuşacağınızı simgelemektedir. Rüyada en ilginç kısım ise dervaze altından geçmenizdir. Çünkü dervaze terimi günümüzde unutulmuş bir kelimedir ve rüyada geçmesi onun öneli mesaj verdiğini göstermektedir.

Rüyada dervaze görmek ihtişam ve büyüklüğünü temsil eder. Rüyada büyük şehir kapısı, sur kapısı, kale kapısı görülmesi rüya sahibinin önünde parlak bir gelecek olduğunu ve yakın bir zamanda zenginliğe kavuşacağını ifade eder.

Dervaze nedir büyük şehir kapısı, sur kapısı, kale kapısı anlamındaki sözcüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir