Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Devedikeni Görmek

Rüyada devedikeni  neye delalet eder?

Rüyamda sevdiğim kişinin bana devedikeni getirdiğini gördüm, bu neye işarettir?

Rüyada devedikeni çiçeği görmek tabiri

Rüyada devedikeni çiçeği görmek rüya sahibi kişinin hayatında gelişecek bazı güzel olaylar sonucu korkularında uzaklaşıp, sıkıntılarının azalacağına, sıkıntılarının azalması sebebiyle iş hayatında daha başarılı olacağına, maddi açıdan büyük bir kazanç elde edilmesine, hayal ettiği her şeye kavuşacağına, borçlarının kısa bir süre içerisinde kapanacağına, ticaret hayatında uğradığı bazı zararları itibarlı birilerinin araya girmesiyle kolayca telafi edilmesine, kısmet ve talihinin açılıp güzel günlere erişmeye, işlerin daha da iyiye gitmesine ve zorluk çekilen bir evreden ferah bir döneme geçileceğine delalet eder.

Devedikeni nedir?

Devedikeni, diğer isimleriyle Akkız, Kasna, Eşek dikeni, Kenger otu, Carduus marianus, Composiae bitkisi Bileşikgiller familyasındandır. Taşlı ve çorak arazide, tarlalarda yetişen, 1 – 2 yillik, 30 – 100 cm yüksekliginde otsu bir bitkidir. İnce ve çengellidir. Temmuz ve Ağustos aylarında çoğunlukla erguvan, bazen de beyaz renkli çiçekler açar. Yaşken güzel kokuludur. Kuruyunca bu koku kaybolur.

Bilinen Bileşimi : Silymarin, uçucu yağ, tyramin, flavonit, histamin, reçine, amine, albumin, agmatin, yağ.

Faydaları : İçindeki silymarin maddesi nedeniyle karaciğerin hücrelerini alkol, ilaç ve kimyasalların zararlı etkilerinden korur.
Karaciğer iltihabı dahil, aşırı alkol ve bazı ilaçların neden olduğu safra yolu iltihabı, siroz ve kronik karaciğer hastalılarında olumlu katkılar sağlar. Devedikeni tohumu safra artışını sağlar. Böbreklerin daha iyi çalışmasına katkıda bulunarak idrar yollarındaki problemlerin giderilmesinde olumlu katkılar sağlar. Alkolün çok kullanılması sonucu gelişen sirozda etkilidir. Ayrıca aşırı sigara içen kişiler için de önemlidir. Nikotin, alkol, karbon monoksit gibi maddelerin zararlarını etkisiz hale getirir. İyi bir kan temizleyicidir. Kaynak: saglikaktuel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir