Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Din Dersi Hocasını Görmek

Rüyada din dersi hocasını görmek neye çıkar?

Merhabalar, ben Ebru. 20 yaşındayım 11 Eylül’de 20 bitti 21’den gün almaya başladım. Bekar, öğrenciyim ve şuan ki ruh halim yorgun. Rüyamda şuan mezun olduğum lisedeki din hocası Fatih hocayı gördüm. Gerçekte de birkaç gün önce görmüştüm onu. Rüyamda nasıl olduğunu bilmeden bizim eve girmiş ama ev sözde bizim, gerçekte Aysel teyzelerin evi. Tuvaletin kapısının önünde gördük babamla onu.

Elinde birkaç şey var broşür, birkaç nesne ama net olarak hatırladığım tahterevalli gibi küçük tahteravalli ve ortasında kalem var. Öbürlerini görmedim yığılı şeyler onlar, konuşuyorum “ne yapıyorsunuz hocam, geçen sizi gördüm” diye ve o bize broşürle ilgili bilgi veriyor ve gerçekte bu hoca benle çok takılırdı, sınıfta beni sinir etmeye çalışırdı, gülerdi hep. O vermiş olduğu broşür hoşumuza gidiyor birşey tanıtıyor gibiydi, birden bizden para istedi, babam vermek istemeyince bizi tehdit etmeye başladı, kovuyoruz evden atıyoruz geri geliyor.

Neyse akrabalarımız gelmiş, oturuyoruz ve birden eski evimizin kapısı önündeyiz evli ablamla ama o bekardı, rüyamda onunla kapının önünden bakarken motorla iki erkek geçiyor, biri çalıştığım kuafördeki ablanın kocası ama yüzü o değil, ben öyle diyorum rüyamda. Aslında o ama bedeni o değil diğeri sözde onun kardeşi ama gerçekte 3 kız kardeşi var, onun erkek kardeşi yok, 4 kız kardeşler ve 3 kişi kuaför de çalışıyor, biri de başka bir yerde. Bu kuaför ablanın kocası kadınlara doğru sinsi sinsi bakıyor, ben de sözde makyaj yapmışım az süslenmişim ablam bana “şu adamın kafasını kıracağım, pislik herif sana tuhaf tuhaf bakıyor” diyor ve o adam sarhoş gibi bağırıyor, salakça hareketler yapıyor ama bende mahalleden geçen diğer gezen süslenen genç kızları göstererek bunlara diyordur filan diyorum.

Derken evimize girmişiz, evde baya oturuyoruz, birden ablam olayı anlatıyor ve şuan oturduğumuz evin salonundayız, birden ablam korkuyor “aha yine geçti o salak adam” diyor, babam filan da varız ve ben salonun penceresinden bakmaya çalışıyorum, annem “dikkat et görmesin” diyor, bende uzaktan bakıyorum. Görmüyorum gibi oluyor ve kafamı çevirip kanepeye oturduğumda deri montlu bir adam var, bende “eyvah o salağın yanındaki erkek bu” diyorum, birden ablam acı acı bakıyor.

Sonra kafam yerine geliyor o adamın bizzat kendisi olduğunu anlıyorum, pis pis gülüyor ve yanında yardımcısı bir bayan var sarışın sinsi sinsi gülüyorlar, babamı kandırmaya çalışıyorlar. Güya beni eğitip bir şeylerin başına getireceklerini söylüyorlar, babam gerçekten de saftır birden onlara inanır gibi oluyor, ben ağlamaklı şekilde “gelişmek falan istemiyorum” diyorum. Ablam bana sarılıyor, öbür ortanca ablam da onlara pür dikkat bakıyor, annem de babama sinirli bakıyor öyle korkarak kalktım alarmın çalmasıyla. Ayağım uyuşmuş, gerçekten yere düştüm, rüyadan çok etkilendim ne olur yorum yapar mısınız?

Rüyada din dersi hocasını görmek tabiri

Ebru selam, dikkatli okuduğun zaman gördüğün rüyada bir çok kişi ve olay geçtiğini ancak birbiri ile alakalarının olmadığını göreceksin. Bu durum aslında senin gerçek hayatında çok büyük bir iç kaos yaşadığının, zihninin çok bulanık olduğunu, berrak düşünemediğini ifade etmektedir. Ben bu sayfada sadece din dersi hocası ve bazı önemli unsurları açıklayacağım. Hocanı görmüş olman temelde rüyada eski öğretmenini görmek anlamı taşımakta ve sizin bazı tavsiyelere, rehberlik ya da yeni bilgiye ihtiyacınız olduğunu göstermektedir, bakınız rüyada öğretmen görmek sayfası. Bu eski hocanın din dersi hocası olması bu ihtiyacın manevi konularda olduğuna işaret etmektedir. Rüyada din ve inanç hakkında konular, dini rüyalar, din hakkında rüya görmek, gerçek yaşamınızdaki inanç ve ruhsal durumunuz hakkında bilgi verir.

Rüyada broşür görmek başka bakış açılarına ve görüşler açık biri olduğunuzu anlatır. Rüyada tahterevalli görmek ise duyguların açığa çıkışını temsil eder, bakınız tahterevalli rüya tabiri sayfası.

Rüyanın devamında gelişen olaylar ise senin bu kafa karışıklığı yaşamana sebep olan olaylar hakkında bazı ipuçları vermektedir ancak bunları ancak sen tespit edebilirsin.

“Rüyada Din Dersi Hocasını Görmek” için 3 yanıt

Merhaba ben Gökçe.ben rüyamda çok sevdigim din kulturu ogretmenimi gordum ve ruyam şöyleydi biz sınıftaydık ve birkaç kişi vardı sonra ben pencereden baktığımda gökyüzünde gözleri kapalı bir peri kızı şeklinde bir bulut gördüm ama sadece gökyüzünde o bulut vardı sonra yavaş yavaş bulutun etrafından sarı bir ışık çıkmaya başladı sonra ben arkadaşımla birlikte aşağıya indim ve gökyüzüne baktigimda ise bulutun ışığı sönmeye başladı sonra aşağıya dogru yavaşça indi kayboldu bizde arkadaşımla tekrardan sınıfa çıktık daha sonrada tekrardan peri kızı şeklindeki bulut göründü sonrada bizim sınıfın pencersine geldi ve oyuncak peri kızına dönüştü daha sonra biz arkadaşımla tekrar dışarı çıkacaktık koridorda çok ama çok sevdiğim din kültürü öğretmenimi gördüm birbirimize karşı Soguk davranıyorduk ve sonra rüyam bitti.

merhaba ben ögrencıyım daha 6. sınıfa gidiyorum ve 11_12 yaslarıdayım ruyamda okul bahcesınde voleybol filelerının orda DİN KULTURU hocasını gordum elınde kıtaplar falan vardı konustuk ben ona iyi dersler hocam dedım o da bana saol kızım sana da dedi kimse yoktu sadece arkamda bi kac biri vardı onların cınsıyetını hatırlamıyorum ama arkamda konusuyorlard aynı sekılde gercek hayatta da oldu din hocam aynı kapıdan aynı kıyafetlerle cıktı ama bu sefer konusmadık ve tenefusteydık herkez dısardaydı ben bu yorumda aklıma gelen tum ruyayı yazdım hatta yerını bıle umarım nedenını bulabılırsın…

Merhaba ben mustafa 4 haziran 2018 tarihinde ruyamda din dersindeydik ve ogretmen herkezi siraya dizdi ve sorular sormaya basladi bizi 3 sira yapti ilk sira konusurken aradaki bilmeyenleri gozuyle tespid edip odaya cekiyordu ve sira bizim siraya geldiginde ben ne diyecegimizi bilmiyordum hoca beni gordu ve benide odaya cekti sinifa girdigimde bazilarinin elinde telefon vardi ama ogretmen onlari gordugu halde birsey demiyordu hoca hakan dedi hakan telefonla oynadigi icin bakamiyordu kusura bakmayin gerisini hatirlamiyorum saglicakla kalin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir