Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Dinçleşmek

Rüyada dinçleşmek neye işaret eder?

Benim babaannem geçen ay vefat etti, çok ağladım, çok üzüldüm çünkü ben ona o bana çok bağlıydık, birbirimizi 1 gün görmeden yapamazdık. Rüyamda onu çok güzel gördüm. Rüyamda babaannemi vefat ettiği hastanede hasta görüyorum. Yoğun bakımda yatıyor ve doktorları bir kaç gün sonra yoğun bakımdan çıkaracaklarını söylüyor. Aradan bir kaç gün geçiyor, ben okuldayım ve annem rüyada bana telefon açıp babaannemin yoğun bakımdan çıktığını, eve getirdiklerini söylüyor. Ben hemen okuldan çıkıp hızla eve geliyorum.

Eve geldiğimde şok oluyorum; babaannem dinçleşmiş, gençleşmiş, kendi başına yürüyor, hemen koşup ona sarılıyorum o da bana. Ağlayarak “bizi çok korkuttun, bir daha hasta olma” diyorum, o da “tamam, tamam” diyor her zamanki tatlı diliyle. Böyle bir rüya gördüm, acaba ne demek istedi? Onu çok özlüyorum ve evin içinde her an kaşıma çıkacakmış gibi hissediyorum, bu normal mi?

Rüyada dinçleştiğini görmek neye işaret eder.

Sevgili Mehtap, sevdiği, değer verdiği birini kaybeden kişiler, kaybettikleri kişiyi (ister vefat etmek ister ayrılmak şeklinde olsun) sık sık rüyalarında görürler. Bu rüyalar aslında onu kaybetmenin acısını, onun yokluğunu kabullenmemeyi ifade eder, başka mesaj vermezler. Zamanla acı azaldıkça rüyalar daha az görülmeye başlar, bir süre sonra da mesaj vermeye başlarlar. Senin görmüş olduğun rüya da bu kapsamdadır.

Görmüş olduğun rüyada ilginç olan taraf rahmetli babaannenin dinçleştiğini, gençleştiğini görmüş olmadır ki bu bir anlam taşıyabilir. Rüyada dinçleşmek yeniden doğuş, maneviyat, hedefler ulaşmada zafer kazanmak konularında mesaj verir ve kişinin ruh haliyle bir arada değerlendirilir. Rüyada birinin dinçleştiğini görmek rüyayı gören kişi için hayatındaki bazı sorunları avantaja çevirmenin mümkün olduğunu, bu için doğru bir plan yaparak sıkıntılardan kurtulup, hedeflere ulaşmayı ifade eder.

Not: mesajının sonunda “evin içinde her an kaşıma çıkacakmış gibi hissediyorum, bu normal mi?” yazmışsın, cevabım ise “evet gayet normal” olacaktır. Çünkü bu duygu senin onun yokluğunu kabul etmediğini ya da başka bir tabirle yokluğunu kabul etmediğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir