Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Dinden Dönmek

Rüyada dinden dönmek neye delalettir?

Rüyamda ağabeyim büyük bir öfkeyle odama gelip “o adamla nasıl evlenirsin?”diyor, ben anlamayıp “ne var abi, Murat’ın nesi var (Murat sözlüm)” diye soruyorum, abim de “bilmiyor musun? o adam dinden dönmüş, başka dine geçmiş, o artık Müslüman değilmiş” diyor bende şok olmuş vaziyette “abi olmaz böyle bir şey, kimden duydun” diyorum, abim cevap vermeden kapıyı çarpıp çıkıyor. Sonra ben odada köşeye çöküp dizlerimi kırmış “Allah’ım bu ne demek? bunun aslı var mı? böyle bir şey olabilir mi? Eğer varsa Murat’a doğru yolu göster diye dua ederken şiddetli bir deprem oluyor ve binanın duvarı yıkılıyor, dışarısı görünüyor.

Gökyüzünde kapkara bulutlar her yeri kaplamış, dışarısı adeta gece gibi kararmıştı, o sırada uyandım. Yeniden uyumaya korktum, uyumamak için direnirken birden abimin ağladığını gördüm (burası gerçek, ürya değil) Abimin odasına gittim, gerçekten de abi ağlıyordu, ona sarıldım “abi ne oluyor? neyin var? anlatmak ister misin” dedim. o da bana sarılıp benim için üzüldüğünü, benden ayrılmak istemediğini, evlendiğimde kocamın beni üzmesinden korktuğunu anlattı, beraber ağlamaya başladık. Sizce tüm bunların anlamı ne olabilir. Abimi rüyada görüp arkasından onun ağladığını görmeme tesadüf mü? yoksa bir anlamı var mı? teşekkür ederim.

Rüyada dinden döndüğünü görmek yorumu

Nimet merhaba, bence bunlar bir tesadüf. Neden dersen birbirini çok seven, birbirine sıkı sıkıya bağlı kardeşler (özellikle ikizler) duygusal açıdan birbirlerinin duygu ve düşüncelerini daha çok hissetmektedir. Senin evlenmek konusunda bazı endişelerin varsa ağabeyin bunları hissetmiş olmalı.

Rüyada dinden dönmek rüya sahibinin gerçek hayatta içinde olduğu sıkıntıların bitmeyeceğini, sorunların çözülmeyeceğini ve her şeyin daha kötüye gideceğini düşündüğünü temsil eder. Bu rüya genellikle kişinin kendine güveninin yitirdiği veya bir uyum sorunu yaşadığı dönemlerde görülür. Rüyada dinden dönen, dinden çıkan veya başka bir dine geçen birini görmek gerçek hayatta rüyayı gören kişiyi büyük bir karamsarlığa iten ya da umutlarının sönmesine sebep olan birinin varlığına delalet eder.

Ancak senin rüyada dinden dönmek ya da sözlünün dinden dönemsi söz konusu değil, sadece ağabeyin ile aranda bu konuda konuşma geçiyor ki bu rüyanın aslında bir mesajı olmadığını göstermekte, yazımın başında belirttiğim gibi ağabeyin ile arandaki güçlü bağı yansıtmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir