Rüyada Diri Diri Gömülmek

Rüyada diri diri gömülmek neye işarettir?

Sağlığımla ilgili kaygılarımın olduğu bir dönemdeyim. Sevdiğim adam benden soğumuş durumda böyle sıkıntıların arasında gördüğüm şu rüyanın anlamını merak ediyorum. Rüyamda sevgilimle dümdüz beyaz bir yolda yürüyoruz. Ben sağ taraftayım sevgilim ise sol, elimden tutmuş, ben adım attıkça ayaklarımdan kan süzülüyor, tek bacağımı sürüyerek gidiyorum, bacağımdan kan damlıyor.

Benim gittiğim yer kıpkırmızı oluyor, ben yürüyemedikçe o “ayağa kalk yürü” diye emirler veriyor bana. Yolun sonunda mezar var, her yeri yeşillik “yat” diyor bana, yatıyorum, beni diri diri gömüyor, son toprağı attığında ışık bittiğinde fırlamışım yataktan. Bunların anlamı nedir acaba, merakla cevabınızı bekliyorum.

Rüyada diri diri gömüldüğünü görmek nasıl yorumlanır?

Sevgili Funda, bu çok önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Gördüğün rüya gerçek hayatında her şey yolunda giderken istemeden ya da farkında olmadan ( daha doğrusu elinde olmayan sebeplerle ) yolunda giden hayatının akışını bozduğunu, yolundan çıkan şeyleri yeniden düzeltmek için gerekli gücü ya da imkanları kendide bulamadığını işaret ederken, rüyanın en önemli kısmı olan rüyada diri diri gömülmek ise bunlara büyük ihtimalle senin hayattan ya da ilişkinden büyük beklentilerinin yol açtığını işaret etmektedir. Çünkü rüyada diri diri mezara girmek, canlı olarak mezara girdiğini görmek gerçek yaşamınızda olağanüstü aktif hayal gücüne sahip olduğunuzu simgeler.

Aşağıda rüyanın diğer unsurlarının manasını yazıyorum.

Rüyada sevgiliyi görmek, sizin kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizi yani kendiniz ile barışık olduğunuzu, kendinizle küs olmadığınızı belirtir. Rüyada yürümek, yürüdüğünü görmek düzgün ve doğru bir yol ise başarı, hayatınızdaki olumsuz olan her şeyin bitmesi anlamına gelir. Hele hele yolun beyaz olması daha da iyidir.

Rüyada kanama görmek, bir yerinin kanadığını, kan aktığını görmek, genel olarak ölüm korkusu taşımak işareti olup, oldukça stresli, gergin günler geçirdiğinizi simgeler. Burada önemli olan kanamanın nerede olduğudur. Rüyada bacağının kanadığını görmek, güçsüzlük, ayakta durma zorluğu, sorunlarla baş edebilme konusunda sıkıntıyı temsil eder.

Rüyada canlı olarak mezara girdiğini görmek, gerçek yaşamınızda olağanüstü aktif hayal gücüne sahip olduğunuzu simgeler. Bu rüya bilinçaltınızın sizi irrasyonel davranışlara veya fantezi düşüncelere sevk ettiğini, bu özelliğinizi dengeli kullanırsanız size yararı dokunacağını, dengeyi sağlayamazsanız çevrenizden eleştiri alacağınızı ifade eder. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada mezar görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir