Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek neye işaret eder?

Rüyada diş görmek genellikle iyiye yorulmaz, hastalık, sıkıntı, üzüntü gösterir. Rüyada dişler veya dişlerle ilgili şeyler görmek dikkatle analiz edilmelidir. Rüyada diş çektirmek, diş çektirdiğini görmek, dişlerin çekilmesi, diş dökülmesi, diş düşmesi, pek hayırlı değildir. Keder, üzüntü ifade ederken aynı zamanda tanıdığınız birinin önemli bir hastalık haberi alınacağını haber verebilir şeklinde yorumlanır.

Rüyada diş çürüğü görmek ne anlama gelir?

Rüyada dişlerinde çürük görmek, çürümüş dişler, dişlerinin çürüdüğünü görmek gerçek yaşamınızda sağlık ve / veya işinizin tehlikede olduğunu zannettiğini gösterir. Bu yanlış düşünceden kurtulmalı ve kötü kelimeler kullanmamalısınız şeklinde tabir edilir.

Rüyada diş ağrısı görmek neye delalet eder?

Rüyada diş ağrısı çekmek, diş ağrısı çektiğini, dişlerinin ağrıdığını görmek yaşamınızda bir boşluğu ya da bir durum ya da olay karşısında korku ve güvensizlik duyguları çektiğinizi gösterir. Kendine güven eksikliğini hemen üzerinizden atmanız gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada diş tedavisi görmek neye çıkar?
Rüyada dolgu yaptırmak, kanal tedavisi görmek veya hasta dişin çekilmeden kurtarılması yapılan yapılan tüm diş tedavileri sizin gerçek yaşamınızda size endişe ve korku veren kimi durumların dikkatli olmak ve kimi küçük manevralarla çözülebileceğini burada önemli olanın nerede ne yapmak ve nasıl yapmak gerektiğini bilmek gerektiğini simgeler.

Rüyada diş sallanması görmek neye alamettir?
Rüyada dişinin sallandığını görmek gerçek yaşamda ilk başta sizi ürküten değişimin artık zamanı geldiğini, buna değişime karşı koymaya çalışmanın anlamsız olduğunu ve başta endişe duymanıza karşılık zamanla bu değişikliğin sizin için hayırlı olduğunu anlayacağınızı gösterir.

Rüyada diş çıkarmak nasıl yorumlanır?
Rüyada diş çıkardığını görmek gerçek yaşamınızda her türlü eleştiriye karşı hemen savunmaya geçme huyunuz olduğunu gösterir. Her eleştiriden kendinize zarar geleceğini düşünüyorsunuz ve karşınızdaki ile aranıza bir kalkan ya da bariyer koyarak onları kendinizden uzaklaştırıyorsunuz manası taşımaktadır. Dişin altında ya da arkasında yeni diş çıkardığını görmek, eleştirilere tahammül edememeniz sebebiyle, hiç ummadığınız sorunlar yaşayacağınızı temsil eder.

Rüyada diş çektirmek ne demektir?
Rüyada diş çektirdiğini görmek bir üzüntü verici haber alacağınıza yorumlanır ve hemen hemen tüm kültürlerde bu makbul bir rüya değildir.

Rüyada diş çekmek nasıl tabir edilir?
Rüyada kendi dişini çekmek, kendi dişlerini çektiğini görmek başladığını bir iş ya da projeyi bir nedenle zamanında tamamlamamak endişesi içinde olduğunuzu ve bu endişe yüzünde çok gergin bir dönem yaşadığınızı ve planlarınızın alt üst olduğunu gösterir. Rüyada diş çekmek, rüyada başkasının dişini çektiğini görmek reel hayatınızda kendine aşırı güven sebebiyle kimi zamanlar iyice düşünüp, hesap kitap yapmadan ani karar verme huyunuz olduğunu ve bu yüzden başınızı ağrıtan adımlar attığınızı simgeler. Zaten yolunda giden yaşamınızı plansız, kaotik hale sokmamak için için buna dikkat etmek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada diş dökülmesi neyi işaret eder?
Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek, dişinizin dökülmesi gerçek yaşamınızda ilgi alanlarınıza yönelik hedeflerinize ulaşmak için yetersizlik duygusu içinde olduğunuzu simgeler.
Diş düşmesi, aynı zamanda kötü bir haber almak işareti olabileceği gibi, kötü bir sağlık durumu hakkındaki korkularınızın gerçeğe dönüşebileceğini de gösterebilir.

Rüyada diş yutmak ne demek?
Rüyada dökülme veya diş düşmesi sonucu dişini yuttuğunu görmek rüyayı gören kişinin şu anda içinde olduğu korku, endişe veya bazı duygularını içine attığını, kimseyle paylaşmadığını ifade ederken öte yandan da bunun tehlikeli bir şey olduğunu, sorunların çözümünü zorlaştırdığını gösterir.

Rüyada diş kırılması neye işarettir?
Rüyada dişinin kırıldığını görmek gerçek hayatta ruh halinizi bozacak bir gelişme olduğunu ya da kötü bir şey hissettiğini gösterir. Tüm diş rüyalarında olduğu gibi rüyada rüyada diş kırılması anlamı da olumlu değildir. Bu tür rüyalar kişinin kendini gergin hissettiği günlerde çok görülmektedir.

Rüyada diş kanaması görmek neye çıkar?
Rüyada dişinin kanadığını görmek sanıldığının aksine iyidir ve yaşamınızda ortaya çıkacak bir gelişme ya da değişiklik sonucu içinde bulunduğunuz üzüntülü, stresli, yorgun, bitkin, hastalıklı ruh halinden çıkmanız için size yardımcı olacağınızı ve kendi gayretinizle bunlardan kurtulacağınızı gösterir. Bu rüyanın derin çözümlemesi ise dişte kanama nasıl oluştuğu ile birlikte açıklanır. Yani dişiniz döküldükten  sonra kanama olursa içinde bulunduğunuz yetersizlik duygusundan kurtulacağınızı, dişiniz kırıldıktan sonra kanama olursa ruh halinizi bozan durumun etkisinden kurtulacağınızı gösterir. Dişlerde herhangi bir şey olmadan diş kanaması görürseniz bu gizli ya da sebebini bilmediğiniz korkunun açığa çıkacağını ve bu nedeni öğrenmiş olmanın sizi rahatlatacağını, ona göre tedbir alacağınızı gösterir.

Rüyada dişlerini sıkmak neye delalettir?
Rüyada  dişini sıktığını görmek gerçek hayatınızda kendi sağlığınız ya da çocuğunuzun, annenizin, babanızın sağlığı konusunda bir endişeniz olduğunu gösterir. Endişeler yaşamın bir gerçeğidir ve insanı güçlü, dayanıklı, hazırlıklı olmaya teşvik ya da mecbur eder. Ancak aynı gerçek yaşamda olduğu gibi rüyada da dişleriniz sıkmak bir kaygı göstergesidir ve bu endişelerin ruh sağlığını bozacak dereye gelmesine izin vermemek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada diş hekimi görmek ne manaya gelir?
Diş hekimi, diş doktoru, dişçi görmek uyanık hayatınızda ilişkilerinize kimi kişilerin şüphe duyduğunu işaret olarak tabir edilir. Rüyada diş hekimi olmak, diş hekimi olduğunu görmek namus konularında canınızı sıkacak kimi olaylara tanık olacağınızı simgeler. Bir diş doktorunun bir kadının dişleri üzerinde çalıştığını görmek yakında, sizin yakın çevrenizde bir skandal karşısında şok olacağınızı işarettir. Rüyada bir arkadaşınızın dişçilik yaptığını ve dişlerinize baktığını gördüyseniz o insana güvenmelisiniz, başka birinin dişlerine bakıyorsa, dedikodunun yapıldığı anlamına gelir. Rüyada dişçiye gitmek uyanık yaşamınızda sizi rahatsız eden bir durumu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiğinizi simgeler. Bu ilişkiniz ya da sağlığınız hakkında bir konu olabilir.

Rüyada diş parlatıcı neye delalettir?
Diş parlatıcısı görmek, diş pastası görmek sağlık, yanlış sözler, güç ve kuvvet anlamlarını simgeler. Rüyada diş parlaklığı ve güzel kokması, güzel övgüye, sünnete uyarak mutlu yaşamaya işaret eder. Dişlerini parlatıcı ile ovmak, Sağlık ve İş ile ilgili tehlikeli durumları ifade eder. Dişlerinin parladığını görmek Dileklerinizin gerçekleşeceğini ifade eder. Dişlerini beyaz görmek, beyaz dişlere sahip olduğunu görmek Sağlıklı ve sıhhatli olmaya işarettir. Diş parlatıcı almak, diş parlatıcı aldığını görmek, mücadele edeceğiniz olayları ifade eder. Rüyada diş macunu görmekte benzer anlamlar taşır.

Rüyada diş fırçalamak anlamı ne demektir?
Rüyada dişlerini fırçaladığını görmek gerçek yaşamınızda konumunuzla ilgili endişe taşıdığınızı, güven ve çalışma mücadeleleri konusunda sizin saldırganlık düzeyinizin fazla olduğunu, çıkarlarınızı korumak için dışarı bakmanız gerektiğini ifade eder. Dişlerinin arasından yiyecek çıkarmak, besin artığı çıkarmak, sağlıkla ilgili bir kaygınız olduğunu ve bu kaygıyı üzerinizden atamadığını simgeler.

Rüyada diş eti görmek rüya tabiri nedir?
Rüyada diş etlerini görmek duygu ve düşüncelerinizi ifade etmekte, iletişimde güçlükler içinde olduğunuzu gösterir. Diş etlerinde yara varsa çok uzun süredir kimi olumsuz duygu ve düşüncelerin gelişmenize engel olduğu anlamına gelir. Diş eti kanaması, Diş etlerinde kanama olduğunu görmek, başkalarının size karşı dostça duygular hissetmediklerini gösterir.

Rüyada diş oynaması görmek neye işarettir?
Dişinin oynaması, dişlerinin oynadığını görmek, hastalığa işarettir, Rüyada Dişlerde görülen düzensizlik, ev halkındaki uyumsuzluğa işaret eder.

Rüyada metal diş görmek ne demek?
Rüyada metalden yapılmış diş ağız sağlığınıza dikkat etmeniz, ağzınızı temiz tutmanız gerektiğini simgeler. Bu temizlik sadece fiziksel değil başkaları hakkında kötü şeyler söylememeyi de içerir. Gümüş diş, altın diş, platin diş, gibi madeni dişler görmek, bu dişleri yaptırdığını, kullandığını görmek aynı anlamdadır.

Rüyada porselen diş görmek neye yorulur?
Rüyada gördüğünüz porselenden dişler, porselen diş kullanmak, gerçek yaşamınızda çok seçici olduğunuzu göstermektedir.
Porselen diş yaptırmak, porselenden diş yaptırdığını görmek, belki küçük kusurları, hataları ve diğer küçük konuları kafanıza bu kadar takmamak gerektiğini temsil eder.

Rüyada diş fırçası görmek ne göstermektedir?
Diş fırçası görmek, özel yaşamınızda unutmak istediğiniz bir şeyi, üzerinizden atmak istediğiniz bir yükü, bir sırrı işaret eder.

Rüyada dişsiz olmak nasıl tabir edilir?
Rüyada dişsiz olduğunu görmek, dişlerinin olmadığını görmek hedeflerinize ulaşmada kendinizi yetersiz gördüğünüzü veya bir sağlık sorunu yaşadığınızı ifade eder. Dişsiz birini, başka birini dişsiz olarak görmek, birilerinin size zarar vermeye çalıştığını, sizi zor durumda bırakmak istediğini işaret eder. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecektir.

Rüyada diş kokusu görmek neyi gösterir?
Rüyada dişlerin kokması, diş kiri görmek, dişlerinin koktuğunu, dişinin kirli olduğunu görmek mevcut sıkıntılar ve zorluklarla usulüne uygun şekilde mücadele ederseniz sonunda ödüllendirileceğine aksi takdirde kötü şöhretle tanınacağına işaret eder.

Rüyada yirmi yaş dişi görmek açıklaması nedir?
Rüyada yirmilik dişleri görmek, yirmi yaş dişlerini görmek yeni ya da yeni ortaya çıkan bilgiyi gösterir. Kendiniz hakkında yeni bir şey öğreniyorsunuz anlamını taşır.

Rüyada diş kamaşması görmek rüya yorumu nedir?
Rüyalarda dişlerin kamaşması aile fertlerinden kaynaklanacak geçici sıkıntıya, Dişlerinin tamamen düştüğünü görmek bütün akrabalarından daha çok yaşamaya işarettir işarettir.

Dişler hakkında diğer rüya tabirleri

Rüyada büyük diş ne demektir, müjde yahut korkutmaya işaret eder,
Kadının dişinin kucağına düşmesi salimen doğum yapmasına, hamile değilse ele geçecek dünyalığa işaret eder,
Gümüş dişler soyluluk ve güzel ahlaka, altın diş kadın için kız çocuğuna yahut mutululuğa, odun. taş vs. den yapılmış diş faydasız akraba ve boş gayretlere işarettir,
Ağrıyan dişe ilaç sürmek manası nedir gam ve kederden kurulmaya işarettir,
Ağzında tek dişi kaldığını görmek ömrünün bir yıl sonra biteceğine işarettir,
Dişlerini bozuk ve sallanır bir şekilde görmek zafiyete işarettir
Dişlerin uzun ve beyaz olduğunu görmek, kuvvet ve cesarete işarettir
Dişlerinin her birinin veya bir kaçının uzadıgını görmek, akraba ve ev halkının mallarının elinden gideceğine delalet eder
Dişlerinin birinin veya bir kaçının kısaldığını görmek, akrabalarının mallarının azalacağına işarettir.
Ağzinda altın bir diş bulunduğunu görmek, büyük bir işten para kazanacağına işarettir.
Agızda bulunan her diş bir yıl ömre delalet eder.
Köpek dişleri, rüyayı görenin kuzenleri ya da yeğenleri hakkında bir haber almaya işarettir.

“Rüyada Diş Görmek” için 18 yanıt

Rüyada ayrık diş görmek
Rüyamda ön iki dişimin ayrık olduğunu gördüm ve aynada dişlerime baktım. Aslında hoşuma da gitti, gülüyordum yani. 15 yaşında kızım.

BritneyBitch
Diş rüyaları genellikle sıkıntı, problem üzüntüye işaret ederken, ayrık diş görmek ya da dişlerini ayrık olarak görmek şansa işaret etmektedir.

bende aynı rüyayı gördüm, üst ön dişler ayrıktı ama araştırmalarıma göre şansa delalet değil, kötüye delalet.

Emre, yorumlara yaptığın katkı için teşekkür ederim. Batı kültüründe öndeki ayrık dişler hem gerçek yaşamda hem rüyada şansa ve şanlı olmaya işarettir.
Ancak her şeyi insanları korkutarak, olumsuz düşünmeye ve gerginliğe sevk ederek yönlendirmeyi adet edinmiş bazı kültürlerde dediğiniz olabilir.
Lütfen çevrenize bir bakın, ön dişleri ayrık insanlar için mutlaka “şanslı insan, şansı açık adam” sözünü duyacaksınız.

Annem rüyasında benim sallanan dişimi çektiğimi görmüş, bu çektiğim diş bayağı köklü bir diş imiş bu neye delalettir? bir bilginiz varsa benimle paylaşır mısınız?

Rüyamda köpek dişimin arkasında bir diş var ve benim köpek dişim sallanıyor ve bende kendim çekiyorum, çekerken biraz zorlanıyorum çünkü parça parça çekiyorum ama sonunda tamamen çekiyorum. 18 yaşındayım, Öğrenciyim, bekarım, ruh halim üzgün.

Rüyamda oğlum üst ön iki dişini kaplama yaptırmış. Babasıyla dişçiye gitmişler ve bana haber vermemişler. Bende sağlam dişini niye yaptırdın diye ağlayarak uyandım. Hıçkırarak ağlıyordum. Oğlum daha 9 yaşında bu yaşta diş yaptırılırmı diyede babasına kızıyordum.

Gülhan selam, gördüğünüz rüya oğlunuz hakkında derin endişeler taşıdığınızı simgelerken aynı zamanda bu endişelerin yaşamınızın akılını olumsuz etkilemesine izin vermemeniz gerektiğini anlatmaktadır.

Merhaba bütün diş yorumlarına baktım ama tam ifade alamadım, sanırım rüyamda boğazımda bir gıcıklık söz konusu oluyor, sonra iyice batmaya rahatsız etmeye başlıyor, başta çok tedirgin oluyorum, sonra parmağım yardımıyla dokunduğumda boğazımda yeni bir diş oluştuğunu görüyorum, sonra çok enteresan geliyor ama endişem gitgide azalıyor ve “Allah Allah çıkarayım” bari bunu deyip rahatlıyorum sonrada. Bir fikriniz varsa şimdiden teşekkürler.

Can selam, hemen hemen tüm kültürlerde diş rüyaları sıkıntı hakkında bilgi verir; sıkıntı yaşamak veya sıkıntıdan kurtulmak gibi. Gördüğün rüya gerçek hayatta şu anda bazı sıkıntılar yaşadığını, yeni bir olay ile daha karşılaşıp ilk başta bunun da sana sıkıntı getireceğini düşüneceğini ancak daha sonra bunun hakkında hakkında hayırlı olduğunu göreceğini ve rahatlayacağını temsil etmektedir.

Merhaba rüyamda dişlerimi sıkıyorum ve geriye doğru çektiğimde bir tane dişim kanıyor acıyor neredeyse çıkacak. Dişçiye gösteriyorum ama dişimin çekildiğini görmüyorum bunun anlamı nedir acaba?

Merve selam, diş rüyaları her zaman için sıkıntıyı ifade eder, dişlerini sıkman gerçek hayatta seni sıkıntıya sokan bir durum içinde olduğunu anlatırken, acıması ve kanaması bu durumun seni oldukça rahatsız ettiğini anlatmaktadır. Ancak rüyanın sonu bunların biteceğini ve huzura ereceğini temsil etmektedir.

Selam ben Ayşe, rüyamda aynaya baktım dişlerimi yıkarken bembeyaz parlak gördüm, mutlu oldum. Anlamını çok merak ediyorum teşekkür ediyorum.

Merhaba ben ruyamda ön dişlerimden üç tanesinin önce sallandığını sonra kucagıma düştüğünü gördüm, onları avucumda tutuyordum. Ne anlama geldiğini söylerseniz sevinirim. 23 yaşında evli ev hanımıyım.

Leyla selam, rüyada diş görülmesi genel anlamda iyiye yorulmaz; dert, sıkıntı veya üzüntüye rivayet edilir. Diş sallanması veya diş düşmesi sayfada anlatılmıştır. Burada en önemli konu dişlerin sayısının üç tane olmasıdır ki bu durum yaşanan / yaşanacak üzüntünün 3 rüya tabiri sayfasında anlatılan üçlemelerden biri hakkında olmasını akla getirmektedir.

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için , diğer sayfalarda ki sorularıma da cevap yazarsanız çok müteşekkir olacağım

Gunaydin, ruyamda sevdiğim erkekle ve kizimla birlikte bir dişçi ablaya gittik, orada benim kök dişime bir iğne yaparak dişimi cikarti, aci hisetmedim ama damagim kopardigini dilimle oynatiyordum. Eve gitiyinde acisina duramayacagimi soyledi o abla bana .bizi yolcu ederken esimin eline bir tas et verdi evde yersiniz didi .anlamini cok merak ediyorum lutfen cevap verin bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir