Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Dışlanmak

Rüyada Dışlandığını Görmek Ne Demek?

Öncelikle çok geçmiş olsun size. Rüyalar yorumlanmayınca epey merak etmiştik, inşallah sağlığınıza bir an evvel kavuşursunuz. Yorumladığınız rüyalar içinde çok teşekkür ederim kendi adıma. Çünkü bilgi kirliliği çok olan bir ortamda bize en doğru yorumları yapmaya çalışıyorsunuz. Rüyama geçeyim. 23 yaşında bekar öğrenciyim, kadın.

Yine her zamanki gibi tek derdim derslerim ve bazı sağlık problemlerim. Rüyamda insanlar tarafından dışlanan bir ortamdayım. Para kazanmak için bir uçakta işe giriyorum. Uçaktaki insanlar da hep çok zengin ve beni küçümsüyorlar. Ben de uçaktaki liderlerinden hoşlanıyorum bu da benim gerçek hayattaki erkek arkadaşım ama rüyamda değilmiş. O benden hoşlanmıyor benim farkımda bile değil. Sonra uçakta bazı sorunlar oluyor. İnişi nereye yapacaklarına dair bir sıkıntı oluşuyor. Ben de daha önceki uçak deneyimimden yararlanarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Herkesle İngilizce konuşup insanları sakinleştiriyorum. Beni aşağılayan onlarca insan bu sefer benim ağzımdan çıkacak bir söze bakıyorlar. Ben pilotla konuşuyorum açıklıyorum anlatıyorum “çok haklısın” diyor. Uygun inme mesafesine daha yaklaşmadık diyorum.

Hemen bir başka alakasız rüyaya geçtim. Köy evinde annemle babama rest çekiyorum ama ben ben değilim, anne babamda kendi anne babam değil, sanki başkasının bedenindeyim. Bana yapılan bir haksızlık sonucu “beni asla göremeyeceksiniz” deyip çekip gidiyorum her şeyimi arkada bırakarak. Teşekkür ederim.

Rüyada Dışlanmak Yorumu

Buse merhaba, göndermiş olduğun rüya sanki rüyanın bilimsel tanımına uyan bir rüyaya benziyor, yani kişinin içinde olduğu ruh halinin yansıması. Kendini bu günlerde bazı konularda dışlanmış hissediyorsan bunun yansıması olabilir. Örneğin ben son yıllarda kendi memleketim olan İstanbul’da kendimi dışlanmış hissediyordum; hırsızlar, katiller, cahiller (okumuş-okumamış her türden), uyuşturucu satıcıları, mafya üyeleri, uyuşturucu bağımlıları, sokak çocukları, işsiz evsiz barksız sokakta yaşayan yabancı insanlar şehrimi ele geçirmişlerdi ve kendi şehrimde ben kendimi dışlanmış hissediyordum. Çocuklarımla parka gidemiyordum, sahilde dolaşamıyordum. Sanki şehrin sahibi onlar, ben yabancı idim ve şehrimi onlara bırakıp İstanbul’u terk ettim.

Rüyada dışlanmak rüyayı gören kişinin yüksek hırs ve hedefleri olmasına rağmen bazı nedenlerle daha aza razı geldiğine veya geleceğine işaret ederken öte yandan da işiniz ne kadar zor olursa olsun vazgeçmeyin, amaçlarınıza ulaşmak için çaba sarf etmeye devam edin anlamı taşır.

Rüyada küçümsendiğini görmek rüya sahibinin dinlenmeye ve zihnini sıfırlamak için kendine zaman ayırmaya ihtiyacı olduğunu belirtir, öte yandan da ihtiyacın olduğunda yardım / destek istemekten korkma anlamı taşır. Rüyanın devamında gelişen olaylar ise kararlılıkla çalışmaya devam ettiğinizde hedefinize ulaşacağınıza, hayal ettiğiniz güç ve saygınlığa kavuşacağınıza delalet etmektedir.

İkinci rüyan ise yine içinde bulunduğun ruh halini yansıtmakta ve bazı nedenlerle öfkeli olduğunu, bazı şeyleri içine sindirimediğini veya kabul edemediğini ifade etmektedir. Lütfen öfkenizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Öfke size sadece sıkıntı getirir.

“Rüyada Dışlanmak” için bir yanıt

Merhaba ben son zamanlardir eski sevgilimi goruyorum. Benim 15 aylik bir ilişkin var zaten fakat sürekli onunla ilgili rüyalar görmek canimi sıkıyor.zamaninda 5 sene peşinden kostum çok sevmistim fakat olmdi simdi ise ruyalarimda. Rüyamda eski sevgilim beni arayip o çocukla cikiyomusin diyip öfkeyle bagiriyor cagiriyor sonra yanima gelip sariliyor özür diliyor pişman olduğunu söylüyor agladigini gördüm rüyamda gerçekten kahroluyordu resmen çok merak ediyorum bunun anlami nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir