Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Doktor Önlüğü Giymek

Rüyada doktor önlüğü giydiğini görmek ne demek?

Rüyada doktor önlüğü görmekMerhabalar. Rüyamda en yakın arkadaşımın tıp okuduğu Osmangazi Üniversitesi’ndeydim. Onu ziyarete gelmiştim. Önce fakültede tek başıma dolaşıyordum, üzerimde de bir doktor önlüğü vardı. Girip çıktığım odalarda hastalar vardı, hastalar üzerinden öğrencilere ders anlatan hocalar vardı. Üzerimdeki önlük yüzünden bazen beni de tıp öğrencisi sanıyorlardı herhalde. Önlüğümün cebinde bir tane tükenmez kalem vardı. Ders anlatan hocalardan birisi cebimdeki kalemi istedi. Kalemi verdiğimde, “Not tutmak için neden tükenmez kalem taşıyorsun?” dedi. Öğrencilerin sanki kurşun kalemle ya da uçlu kalemle not alması gerektiğini kasteder gibiydi. Ben de yanlış hatırlamıyorsam öğrenci olmadığımı söylemiştim.

Daha sonra arkadaşımı buldum ve beraber gezmeye başladık. Gezerken balkon gibi bir kısma geldik ve balkonun sahile baktığını gördüm. “Burada deniz manzarası varmış, ne güzel.” dedim. Ama sonra düşününce Eskişehir’de deniz olmadığını, bunun olsa olsa Porsuk Çayı olması gerektiğini fark ettim. Ama gerek dalgalarla, gerekse uçan martılarla tıpkı bir deniz gibi görünüyordu Porsuk. Kumların üstünde güneşlenen insanlar vardı. Porsuk Çayı’nın fotoğrafını çekmek istedim. Çekerken oraya yüzmeye gelmiş, güneşlenen insanların çıkmamasına özen gösterdim açık kıyafetler giydikleri için.

Üniversite öğrencisi olmama rağmen tıp kazanmak için tekrar sınava hazırlanan bir öğrenciyim. Pazar günü girdiğim YGS beklediğimden kötü geçtiği için moralim biraz bozuk. Onun dışında ruh halim normal. Yorumlarınız için teşekkürler. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada doktor önlüğü giymek tabiri

Değerli arkadaşım, görmüş olduğun rüya hem gerçek hayatında ruh haline ve düşüncelerini yansıtıyor hem de değerli bir rüya olarak bazı mesajlar veriyor.

Rüyada doktor önlüğü giymiş olman bana göre aklında tıp okumak veya doktor olmak ( veterinerlik, yüksek hemşirelik veya beyaz önlük giyerek yapılan başka bir meslek ) arzusu taşıdığını yansıtmakta fakat bu konuda bazı şeylere tam emin olamadığını anlatmaktadır.

Rüyanın ikinci bölümü kıymetli bilgiler vermektedir. Rüyada çıktığın balkon aslında senin sahip olduğun yüksek statü, prestijli yaşam, kendine uygun sosyal çevreyi sahip olmak arzunu simgelemektedir. Sizin prestij ve yüksek statü aradığınız anlamına gelir. Ayrıca, sosyal çevrenizi genişleteceği, yeni insanlarla kuracağınız diyalog ve bağlantıları işaret eder. Önce sahil olarak düşündüğünüz sonra Porsuk çayı ve kenarı olduğunu anladığınız manzara ise sizin şu anda bir iç hesaplaşma, bir durum değerlendirmesi içinde olduğunuzu ve mantığınız ile duygularınız arasında bir denge kurmaya çalıştığınızı göstermektedir. Dikkatli bir şekilde fotoğraf çekmeniz ise hayatınızda içinde bulunduğunuz bir sorun hakkında yeterince derin analiz yapmadığınızı sadece yüzeysel, görünen şeylere dikkat ettiğinizi göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir