Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Bir Şey Dokumak

Rüyada dokumak neye işarettir?

Rüyamda anneannemin köyüne gitmişiz ve rahmetli ninemi sağ gördüm. Gençlik haliyle gördüm onu, simsiyah sağları beline kadar uzundu ve çok güzel gözleri vardı. Rahmetli ninem yanında tanımadığım bir kadınla beraber halı dokuyordu ama dokudukları halı inanılmaz güzeldi, “bende dokuyabilir miyim” dedim, ninem “olur gel öğren” dedi, bana nasıl ip atılacağını gösterdi ama yapamadım, gülüştük. Bu ne demek?

Rüyada bir şey dokumak tabiri

Yaren merhaba, rüyada annenin köyüne gittiğini görmek aslında senin bulunduğun yerde (yazmamışsın ama sanırım büyük şehirde yaşıyorsun) yaşamın ağır şartlarında, trafik veya gürültüden sıkıldığını ve o ortamdan uzaklaşıp kafanı dinlemek istediğini anlatmaktadır.

Rahmetli anneanneni sağ görmen onu çok özlediğini yahut gerçek hayatta karşılaştığın bir zorluğu aşmak için güvendiğin birine akıl danışmak istediğini belirtmektedir.

Rüyada dokumak ya da bir şey dokuduğunu görmek kişinin işlerini düzelteceğine yorumlanır ve genellikle el atacağı her işin üstesinden başarı ile kalkacağına işaret eder. Bir şeyi dokuyup bitirmek insanın işlerini başarıyla tamamlayacağına tabir edilir. Birileriyle bir şey dokumak el birliği ve yardımlaşmayla elinizdeki işi bitireceğinize ya da başka bir tabirle elinizdeki işi kolayca tamamlamak için birileriyle yardımlaşmaya gerek olduğunu gösterir. Rüyada bir şey dokuyan birini görmek gerçek yaşamda bir hastalık, üzüntü veya kederden kurtulmaya işaret ederken bir dokumacı görmek bazen de iş değiştirmeye işaret edebilir.

Rüyada bir şey dokumak konusunda diğer yorumlar

Rüyada dokunan şey rüya tabirlerinde önemli bir anlam taşır ve dokunan şeyi hatırlıyorsanız buna göre yorumlamak gerekir. Günlük hayatta en yaygın dokuma işleri şunlardır;

Rüyada kumaş dokumak rüyayı gören kişinin hayatındaki önemli unsurları çok güzel bir şekilde organize ederek hayatını kolaylaştıracağını ve daha güzel bir hale getireceğini gösterir. Rüyada bez dokumak kişinin hayatında yapacağı bazı küçük değişiklikler ile işlerini yoluna koyacağına yorumlanır. Rüyada halı dokumak rüya sahibinin yapacağı bir hareket ya da alacağı bir doğru kararla aslında gözyaşı dökülecek bir durumu sevinilecek duruma dönüştüreceğini ve yaşamında yeni bir güzel gelişme yaşanacağını temsil eder.

Sonuç olarak; senin halı dokumayı denemen sıkıntılı bir durumu düzeltmek için çaba sarf ettiğini anlatırken halı dokumayı başaramamak ise şu anda o sorunu çözemediğini ancak sabır ve ısrarla devam edersen sonunda o zorluğu aşacağını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir