Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Dondurma Yediğini Görmek

Rüyada dondurma yediğini görmek neye işarettir?

Rüyada dondurma yemekRüyamda eski müstakil evimizdeyiz. Kocaman 3 bölümden oluşan bahçesi var. Evimizin bahçesi de içerisi de akrabalarımızla dolu, o kadar kalabalık ki. Bir çoğunu tanıyorum, tanımadığım simalarda var. Ama evdeki ve bahçedeki bu kalabalık bağdaş kurmuş sessizce oturuyor. Sakin bir kalabalık. Ama cenaze kalabalığı değil. Düğün kalabalığı da değil. Rüyamda ne kalabalığı olduğunu bilmiyorum ama hissettiğim iyi bir durum için toplanılmış.

Ben bu kalabalığa hizmet etmek için koşturup duruyorum, sürekli ayaktayım. Gelenleri karşılıyorum, bir yandan ağırlıyorum. Bir anda bir kadın görüyorum evin içindeki kalabalıkta. Tesettürlü, kısa boylu, tertemiz yüzü var, yanakları kırmızı kırmızı kadının. Elinde 2 helke var, omzundan bir değnekle destekli olarak taşıyor. Helkelerin içerisinde dondurma var. Sütlü. Herkese külaha koyup dağıtıyor. Benim de canım o sırada dondurma çekiyor, ama ev sahibi olduğum için, sadece kadının gözüne bakıyorum, bana da vermesi için. Bahçedeki ve evdeki tüm misafirlerimize dağıtıyor. O sırada annemi görüyor kadın, nasıl seviniyor, sarılıyorlar hasretle. Annem kadına beni gösteriyor: “Bu da benim kızım, ona da dondurma ver aman unutma, oğlum da dışarıda hele onu hiç unutma” diyor.

Kadın bana dondurma vermeyi unutuyor. Ama canım nasıl çekiyor, sessizce bekliyorum, kırılıyorum. O sırada bahçedeki misafirlerden biri beni çağırıyor. Kadın unuttuğunu anlamış, elinde dondurma kalmadığı için bana özel daha kaliteli bir dondurma getirttirmiş. Kakaolu ve sütlü, külahın içi her yeri dondurma dolu. O sırada kırgın olduğumuz ve yıllardır haber alamadığımız halamın oğlu dondurmayı alıyor bana vermek için. Ancak annem de bana vermek için ondan alıyor. Küçük kız yeğenime bana vermesi için sesleniyor. Hatta dayanamayıp annem tadına bakıyor. O sırada abim elinden alıyor, o da tadına bakıyor. Sinirleniyorum bir türlü yiyemediğim için, anneme esefleniyorum: “Hala oğlunu düşünüyor, ona veriyor”diye söyleniyorum. Abim, “Bu daha nefismiş” diyor ve bana verdiğinde öyle bir yedim ki, yarısını külahla ağzıma attım.

Bir anda bahçemiz çok büyük olduğu için düz, geniş bir kısım da kalabalığın olmadığı bir yerde oluyorum. Seher vakti bir zamanda elimde hortumla fışkırtarak her yeri suyla temizliyorum. Misafirler uyanmadan temizleyim çabasındayım. Rahmetli babam da oradan bana bakıyor sessizce. Yerde insan pisliği var ama pislik tarzında durmuyor. Sarı macun gibi her yerde. Ben hortumdaki suyla fışkırtarak tertemiz yapıyorum her yeri.

O sırada misafirlerin içinde evlenmeyi düşündüğüm biri varmış güya. Adı da Mustafa imiş. Ben oraları suyla fışkırtarak temizlerken: “O da şimdi evin içinden gizlice beni izliyordur” diye mutlu oluyorum ve hatta hortumu yüzüme fışkırtıyorum sevinçten olduğum yerde dönerek, su çok dolu akıyor, ama sadece yüzüm ıslanıyor. Ailemi nasıl ikna edeceğim bu insanla evlenmek için diye düşünüyorum bir yandan.

( Tam detaylı hatırlamasam da uzun yazmak zorunda kaldım mazur görün ama bu rüyadaki kalabalık ve geçen isim beni meraklandırdı.)

Rüyada dondurma yediğini görmek yorumu

Merhaba,

Rüyada müstakil ev görmek gerçek yaşamınızda bagımsızlık, özgürlük duygularınızın çok yoğun olduğunu ifade ederken aynı zamanda bir sorun veya olayı reddetme durumunuzun olduğunu, sorumluluğun size ait olmadığını ispatlama durumunda olduğunuzu simgeleyebilir. Rüyada kalabalık görmek kavgasız, gürültüsüz ise iyidir. Rüyada kalabalık gören kimsenin işinde tüm engelleri aşarak, güzel bir yaşam süreceğine yorumlanır.

Rüyada dondurma görmek sevgi ve memnuniyet duygularını simgeler. Rüyada dondurmalı kısımlarda geçen olaylar, gerçek yaşamınızda mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşma yönünüzün güçlü olduğunu, sabırlı davranmayı başardığınızı gösterirken annenizi görmüş olmanız doğduğunuz günden bugüne kadar annenizin size verdiği, sizde var olan tüm sağlam karakterleri ifade etmektedir. Sabrınızın sonunda dondurma yemeniz yaşamınızda memnuniyet işareti olup, ilişkinizde sevdiğinize ve Sevildiğinize delalettir.

Bahçede gördüğünüz insan pisliği ise para, bolluk anlamlarına gelir. Ne kadar çok görülürse o kadar para anlamına gelir.

Rüyanın sonunda gördüğünüz evlenmeyi düşündüğünüz Mustafa isimli kişi enteresan ve yorumu zor. Mustafa ismi sevgili peygamberimizin ismi olup temizlenmiş, seçilmiş, güzide anlamını taşır ve çok hayırlı bir mesajdır. Bu konuda bir şey diyemiyorum, sadece aydınlık bir anlam taşıdığını söyleyebiliyorum.

“Rüyada Dondurma Yediğini Görmek” için bir yanıt

Ruyamda en yakın kız arkadaşımla dondurma yiyip birbirimizin ağzını ağzımızla sildiğimi gördüm, arkadaşım çok mutluydu ben yapmaktan zevk almıyordum ama o kırılmasin diyede devam ediyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir