Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada döner bıçağı görmek

Rüyada döner bıçağı neye delalet eder?

Rüyamda kayalık bir uçurum kenarından kaçıyordum, 3 tane piton yılanı biri kırmızı benekli renkleri koyu griydi. İkisini kaçarak atlattım fakat üçüncüsü peşimden geliyordu ve yanımda yaşı benden büyük elinde döner bıçağı olan bir çocuk vardı, oda koşuyordu, onun peşinden gidiyordum, birden temiz ve kokusuz aydınlık büyük bir tuvaletin içinden geçtik kapısı maviydi. Sonra kırmızı renkli başka kapıdan tam dışarı çıkacaktık çıkamadık, yılanda tuvaletten geldi bizi köşeye sıkıştırdı, ben arkada çocukta önümdeydi, yılan başını kaldırdı ve bana doğru ağzını açıp yaklaştıkça siyahlaştı, tam boynumdan ısıracaktı ki yanımdaki çocuk döner bıçağı ile yılanın kafasını kesti, o sıra uyandım. İlginize teşekkür ederim.

Rüyada döner bıçağı görmek yorumu

Cem selam,

Rüyada uçurumun kenarını görmek rüya sahibinin hayatında kritik bir noktada olduğunu ve yaşamının kontrolünü kaybetme korkusu taşıdığına rivayet eder. Kaçmak ise geçmişten gelen bazı korkularla artık yüzleşme zamanı geldiğini temsil etmektedir. Piton yılanı görülmesi rüyayı gören kişi için tehlikeli bir duruma işaret olabilir, günahı temsil edebilir veya açık cinsellik ifadesi olabilir. Rüyada yılandan kaçtığını görmek ölümle yaşam arasında bazı çelişkiler içinde olduğunuzu, ölümü ve öbür dünyayı aklınıza fazla taktığınızı ifade eder. Gerçek yaşamınızda bu çelişkilerden kurtulmak için dengeyi sağlamak, bu dünya için yapmak gerekenleri ihmal etmemeli, öbür dünya için ibadet vb. şeyleri yapmalısınız mesajı verir.

Rüyada döner bıçağı görmek kişinin ruhsal durumu hakkında önemli bilgiler verir ve döner kesilen bıçak, dönerci bıçağı görmek yaşamınızda üst üste gelen, birikmiş sorunlardan bazılarını hemen kesip, yaşamınızdan çıkarmak arzunuzu simgeler.

Yanındaki çocuğun döner bıçağı ile yılanın kafasını kestiğini görmeniz ise sizin yada çevrenizdeki bazı kişilerin gerçek yaşamında içinizdeki gizli gücü, potansiyeli boşa harcadığınızı simgeler.

“Rüyada döner bıçağı görmek” için 4 yanıt

Ben birçok rüya görüyorum, bu rüyalarımın hepsinde ayni anlamlar çıkıyor, kisa olarak hepsinde simgeler var şöyle ki;
Bir rüyamda birileri peşimde, kim olduklarını bilmiyorum, sevdigim kızla beraber onlardan kaçarken ayak bileğimden bicaklaniyorum.
Bir diger ruyamda döner kesiyorum, bir digerinde atletizm yapıyorum iplere tirmaniyorum, en son gordugum suanki ruyam aklimda kaldigi icin ayrintili bunu yazabilicegim.
Son rüyamda vefat eden babami goruyorum, vefat eden annemi gormuyorum ancak evin icerisinde olduğunu biliyorum, babam oldugunu bilmiyor hangi senede oldugunu bilmiyor, once onu alistiriyorum “yillar gecti” diyorum “sen o yillarda degilsin artık” saskinlikla karışık bir hisle anlatmaya çalışıyorum, daha sonra polis görüyorum polisi kendimmis gibi görüyorum, ancak o ben degilim sanırım, yanimdan hizla bir arac geçiyor diyorum ki “olmeye gidiyorsun olecegini biliyorum” hissediyorum ve daha sonra gittigi yone dogru giderek kaza yerine geliyorum. 19, Erkek, Flört , Öğrenci

Mukavim merhaba, görmüş olduğun rüyaların ortak özelliği gerginlik olup senin şu anda gerçek hayatında gergin günler geçirdiğini temsil etmektedir.
Rüyada takip edildiğini görmek başaramayacağını düşündüğün bazı şeylerden sakındığını ifade eder. Böyle bir düşünceye sahip olmak insanın içe kapanmasına, yeteneklerini kullanmamasına, potansiyel gücünü değerlendirememesine sonuç olarak başarısızlık ve mutsuzluğa sebep olur. Bunun farkında olup ona göre tedbir almak gerektiğine tabir edilir. Rüyada bıçaklandığını görmek uyanık hayatında bir ihanet korkusu yaşadığını, güven sorunu içinde olduğunu ifade eder. Bu tür rüyalar insanın kendine güveni azaldığı zamanlarda sık görülmektedir.
Rüyada döner kestiğini görmek rüya sahibi insanın şansının açık olduğuna ve rüyayı gören kişinin gayretleri sonucu zengin olacağına rivayet edilir.
Son rütanız ise babanızdan aldığınız yüce değerlerin farkında olmak, ona göre davranmak gerektiğini anlatmaktadır.

Merhaba. Rüyamda çok kalabalık bir yerdeydim, dev siyah piton yılanı beni öldürmek icin geliyor ve insanlar aralarında “kiz bu yılanı öldürür yok yilan kızı öldürür” diye bahse giriyor. Sonra sen yılanı öldürürsün diyenler cebime bir sürü kağıt 50tl para koyuyor. paralar cebimden tasiyor. Ve ben bu yılanı nasil öldüreceğim derken eşim bana döner bıçağı veriyor yılanın kuyruğunu görüyorum oda beni görüyor beni kovalamaya başlıyor ben kaçıyorum tam topraklık yamaç bir yerde simsiyah kocaman ağzını açıyor dislerini görüyorum tam bacagimdan ısıracak döner bıçağı ile kafasını kesiyorum çok gerçekçiydi bıçağın kesme sesini dahi duydum ve çok etkilendim … hayir olsun inşallah

Sinem merhaba, bu tür rüyaları açıklarken yanlış anlaşılmalara yol açmamak için zorlanıyorum ama umarım yorumum size yararlı olur. Gördüğünüz rüya aile yaşamınızda bir sıkıntı veya yolunda gitmeyen bir duruma son vermeyi arzu ettiğinizi ve sonunda biraz da başkalarının yönlendirmesi, teşvik etmesi ile bunu başaracağınızı anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir