Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Doruk Görmek

Rüyada doruk ne demektir?

Rüyamda tek başıma bir dağın doruğuna çıkıyorum, hava kapalı, bulutlar gökyüzünü kaplamıştı ve oradan şehri seyrediyorum, manzara çok güzeldi. O sırada bir köpek havlaması duydum ve etrafıma bakındım, “gel kuçu kuçu” diye köpeği çağırdım. Köpek havlamayı kesti, küçük bir kayanın arkasında bir köpek çıktı, kulaklarını ve başını eğdi, kuyruğunu sallamaya başladı, hızlı adımlarla bana iyice yaklaştı. Ben bir kere başından okşadıktan sonra sevinçten sağa sola koşmaya başladı. Ara sıra yanıma uğrayarak tekrar okşamamı ister gibi.

Köpeği mutlulukla izlerken iyice yanıma yaklaşmış olan birisini gördüm. Tahminimce bende 3-4 yaş küçük olan çok güzel bir kızdı. Benim boyumda, kumral ya da sarı saçları bırakılmış ve beline kadardı. Fiziği inanılmazdı. Yüzü ise başkasına anlatılamayacak kadar güzeldi. O ana kadar güneş ışığı yoktu ve aşağıdaki şehirde sokak lambalar yanmaya başlamıştı. İyice yaklaşınca gözlerinin renkli olduğunu gördüm ( mavi idi ya da yeşil tam hatırlamıyorum). Rüyam bu kadar, bu neye işaret?

Rüyada doruk görmek tabiri

Necdet selam, gördüğün rüya gerçek hayatta büyük hedeflerin olduğunu ancak bu hedeflere ulaşamadığın için bir umutsuzluk ve mutsuzluk yaşadığını, bu üzüntülerini paylaşacak bir dosta, hayatına anlam katacak bir sevgiliye ihtiyaç duyduğunu net bir şekilde işaret etmektedir.

Rüyada doruk görmek yani bir yerin en üst noktası, dağın doruğu, tepenin doruğunu görmek gören kişinin ulaşılması güç hedefleri olduğunu gösterir. Rüyada doruğa çıkmak veya dorukta olmak, dorukta olduğunu görmek yaptığınız işte veya görevde çıkabileceğiniz en üst seviyeye geldiğine inandığını, artık ilerleme imkanını kalmadığını düşündüğünü ve bu nedenle iş değiştirme düşüncesi taşıdığını ifade eder. Ancak unutmayın ki bu sadece sizin düşünceniz olup, doğru olduğu kesin değildir şeklinde tabir edilir.

Dağın doruğunda gördüğün sevimli köpek hakkında geniş açıklama rüyada köpek görmek adresinde yer almaktadır. Köpeği severken yanına gelen güzel kız ise senin gerçek hayatında daha fazla sevilmeye ve şefkate ihtiyacın olduğunu ve yaşamında hayatına anlam katacak, seni mutlu edecek bir tanışmaya işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir