Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Dua Almak

Rüyada dua almak neye işaret eder?

Rüyamda önce Konya’ya gezmeye gitmişiz. Yanımda kim olduğunu hatırlamıyorum. Bir ara genel müdür yardımcımız ve eşi vardı ama sonra onlar kayboldu. Sonra dar bir sokakta birini beklemeye başladım. Bir dua almam gerekiyormuş kapalı bir bayan çıktı ve bizi içeri almadı. “Siz” dedi “iki oruç tuttunuz mu?” diye sordu bende “hayır, bilmiyordum” dedim. “Orucunu tutup gel” dedi. Sonra ailemle bir tepede piknik yapıyoruz.

Aşağıda deniz var, denizin kıyısı koyu renkli ama çok temiz bir yer bulup yeğenlerimle denize giriyoruz, dibine dalıyoruz. Çok temiz ve güzel bir yer, orada vefat eden kardeşimi görüyorum ve bana gülümsüyor. Çok güzel duygular ile uyandım. 34, Kadın, Evli, Çalışıyor.

Rüyada dua almak yorumu

Simge merhaba,

Göndermiş olduğun, kendisi kısa anlamı çok uzun bu ilginç rüya için teşekkür ederim. Böyle anlamlı rüyalarla karşılaşmak bizleri sevindiriyor. Öncelikle Konya’nın sizin için ne anlam taşıdığını araştırmanız gerekli, buna ben bir yorum yapamam. Genel müdür yardımcısı ve eşini kısa bir süre görüp, sonra onların kaybolması iş yaşamında kısa bir  (veya basit ) sorun yaşadığınızı ve bunun çözümlendiğini, geçtiğini temsil etmektedir.

Rüyanızın en ilginç ve başlığa konu olan kısmı ise sokakta beklemeniz ve dua almak konusudur. Rüyada dua almak gerçek hayatta kişinin kendini yalnız, sıkıntılı ya da güvende olmadığını hissettiğini temsil eder. Daha açık tabirler bir korku, endişe ya da merak ettiğini konu hakkında bir ilahi mesaj ( Allah’tan destek, yardım) beklediğini belirtir. Rüyanın devamında gelişen konuşma ve olaylar bu desteği beklerken sizinde yapmanız gereken şeyler olduğunu hatırlatmaktadır (ibadetini yapmak, Allah rızası için hayır işlemek gibi)

Ailenizle piknik yapmanız, denize girmeniz dualarının inşallah kabul olacağını işaret ederken, rahmetli erkek kardeşini görmek ise kendini güçsüz hissettiğini konunun sandığın kadar zor olmadığını, manevi zenginlik, sabır, dua ve gayretle onu aşacağını bir kez daha teyit etmektedir.

“Rüyada Dua Almak” için 2 yanıt

Rüyada arkadaşının camide dua ettiğini görmek
Merhabalar, ben benim için niyet edip rüyaya yatan bir arkadaşımın rüyasını paylaşacağım.
Ben nişanlımla ayrılalı 1,5 ay oldu, arkadaşım rüyasından eski nişanlıma kızdığını söylüyor, bende “artık boş ver, umudum kalmadı” diyorum, sonra oda bana “umudunu kesme, dua et yeter” demiş ve bende camide namaz kılıp ağlayarak ellerimi açıp dua ediyormuşum ve nişanlıma bunu söylemiş “Çağrı senin için dua ediyor” diye oda susmuş ve şaşırmış.
DESKARTES, 28, Erkek, Bekar, Çalışıyor, normal

Merhaba,
Arkadaşının sizin camide dua ettiğinizi görmesi, sizin üzerinizdeki endişelerinizden kurtulmanız, eski sorunları çözmek için manevi yönünüz güçlendirmeniz gerektiğini ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir