Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Dua Görmek

Rüyada dua görmek neye delalet eder?

Ben bir inşaat firmasında çalışıyorum ve rüyamda çalıştığım inşatta ölü birini ve ölünün başını dizlerine almış (ölünün yüzünü göremedim ve çuval vardı) onun için dua eden olay yeri inceleme ekibinden birini gördüm. Daha sonra inşaatın başka tarafında suyla dolu bir adam girecek genişlikteki kuyu içerisinde sürekli cesetler çıkarıyorlardı. Çocuk, genç erkek-kız, yetişkin olarak çok sayıda ölü ve yüzleri belli belirsizdi. Toplamda 26 kişi çıkardılar. Ne olduğunu bilmiyorum ve yorumunuzu bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Rüyada dua etmek nasıl yorumlanır?

dua etmekRüyada dua görmek, dua etmek, dua ettiğini görmek saygı, samimiyet ve alçak gönüllülük anlamına gelir. Daha yüksek bir kaynaktan yardım aradığınızı, yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunu simgeler. Rüyada dua eden birini görmek, dua etmekte olan birilerini görmek üzerinizdeki endişelerinizden kurtulmanız, eski sorunları çözmek için manevi yönünüz güçlendirmeniz gerektiğini ifade eder. Rüyada dua istemek, birisinden kendisi için dua etmesini istediğini görmek gerçek yaşamda kendinizi yalnız ve korunmasız hissettiğinizi ancak durumun hiçte sandığınız gibi olmadığını ifade eder.

Rüyada dua kitabı görmek rüya sahibi için hayatının manevi yönünü zenginleştirmesi gerektiğine rivayet edilir. Rüyada dua kitabı aldığını veya okuduğunu görmek ise kişinin Allah yoluna girdiğini veya bu yolda ilerlediğini, işlerinin yoluna girip, aradığı huzur ve mutluluğu yakında bulacağına yorulur.

Duasının kabul olduğunu görmek, dualarının kabul edildiğini görmek dua etmeniz ve Allah’tan yardım istemeniz gerektiğini işaret eden önemli bir rüyadır. Rüyada duasının kabul edilmediğini görmek gerçek yaşamınızda başkalarından yararlanma huyundan vazgeçip, arınmanız gerektiğini temsil eder.

Annenin, babanın, kardeşin, arkadaşın veya eşinin sizin için dua ettiğini görmek sizi gerçekten seven, size değer veren, sizin iyiliğinizi isteyen kişilere karşı vicdani borcunuzu ödemeniz gerektiğini, en azından onların gönlünü almanız gerektiğini simgeler.

“Rüyada Dua Görmek” için 8 yanıt

ben 1 gün önce rüyamda, mezarlıkta dolaşarak herkeze dua okuyordum.

gece karanlık, sonra bir mezarın birinden erkek ama yaşlı bir dede sesi “okuduğun dualar için teşekkür ederim” dedi ve ben o an rüyamda şaşırdım, ne anlama geldiğini açıklarsanız sevinirim

Sudenaz, Gördüğün rüya, gerçek yaşamında dileklerinin birer birer gerçekleşeceğini, bunun için istemen ve bu iyi karakterini, kalbini muhafaza etmen gerektiğini, çabalarının karşılığını mutlaka alacağını simgelemektedir.

ben 1 aydır hemen hmen her gun aynı duayı edıyorum ve dun ruyamda ettıgım duanın kabul oldugnu gordum, ne anlama gelıyor ? Cevaplarsanız benı cok mesut edersınız

Öncelikle hizmetiniz için teşekkür ederim.
Boşanmış bayan öğretmenim.

Rüyayı anlatmadan önce teyzemle aramda gecen konuşmadan bahsedeyim;

Rüyayı görmeden 2 gün önce teyzemden özel dua istedim kendim için ve ona birtakım dualar yazıp verdim, bunları okuyarak bana dua etmesini istedim ve iki gün sonra teyzemi rüyamda gördüm.

ruya şöyle;

Bizim evdeyiz, evlilik maksadıyla benimle tanışmak için daha önce tanımadığım kumral, hafif sakallı, yakışıklı bir erkek gelmiş oturuyordu, ben tanışmak görüşmek için
istekliydim fakat teyzem istemiyor, işi bozmaya çalışıyor.

Teyzemle beni tanışmaktan alıkoymaya çalıştığı için tartışıyorum, sinirleniyorum ama teyzemin önüne geçemiyorum ve sonunda evin kapısının yanında benimle görüşmeye gelen erkeğe evden gitmesini söyluyorum, gergin bir şekilde, o gitmemek için ısrar ediyor kapının önunde ama “daha sonra görüşürüz” deyip ben onu evden yolluyorum, istemeyerek.
Ve sonra bir ara o erkeğin pek tekin birisi olmadığını düşünüyorum.

Rüyadan sonra gözümü açınca aklıma ilk gelen şey, teyzem acaba benim istemediğim şekilde mi dua ediyor bana? Sorusu oldu ve tedirgin oldum, ne dersiniz?
Çok teşekkür ederim.

Size cevap vermeden önce bazı şeylere emin olmak, okuduklarımın gerçek olup olmadıklarına emin olmak istedim. Çünkü bir kaç kez okudum ve emin olamadım. İyice emin olayım size hayatınız boyunca unutamacağınız güzel bir cevap vereceğim.

1. Bayan öğretmensiniz ? ( Bildiğimiz öğretmen yani – Kuran kurslarında çalışan genç kızlar, dini sohbet veren bayanlar da artık öğretmen sıfatını kullanmaya başladılar, onun için soruyorum )
2. Rüyayı görmeden 2 gün önce teyzemden özel dua istedim kendim için ve ona birtakım dualar yazıp verdim, bunları okuyarak bana dua etmesini istedim. ( Anlayamadığım şey Allah ile aranızda neden aracı kullanma ihtiyacı hissettiniz? Teyzenizin olağanüstü bir yeteneği ya da aile kökeni özelliği mi var?

Cevabınızı buraya ekler misiniz?

ruya sayfasında bana birkaç soru sormusunuz, onları cevaplıyayım, sonra da cevabınızı
merakla bekliyorum,
ben milli eğitim bakanlığında öğretmenim, yani bildiğiniz öğretmen:) kuran kursu hocası vs değilim,
ama kuran, arapça, siyer öğretmeniyim ortaokulda.
ikincisi; neden Allah’la aranıza birini koyuyorsunuz diye soruyorsunuz,
affolunmayacak tek günah şirk tir, yani Allah a ortak koşmak, aracı koymak.
benim yaptığım bu değildi, sanırım yanlış anlaşıldı, benim yaptığım bi müslümanın diğerinden dua istemesi.
teyzemden bana dua etmesini istedim sadece,
neden teyzemden dua ıstedim, cunki bircok konuda ettiği duaların kabul olduğuna şahidim, sebebi sadece bu.
ve peygamberimiz a.s den nakledilen cok kıymetli bazı dualar öğrendim yakın zamanda, teyzemle de bu duaları paylaşıp
ona da duaları yazıp verdim…Yazdığım bu dualar eşliğinde bana dua da etmesini istedim.
ne medyumluk ne farklı bişey yok yani ailede.
Anlatabildim mi acaba?

Verdiğiniz ilave bilgi için çok teşekkür ederim. İlk okuduğumda gerçekten çok üzülmüştüm.

Dua gerçek hayatta olduğu gibi rüyalarda da önemli bir yer tutmaktadır.

Rüyada dua etmek, dua ettiğini görmek saygı, samimiyet ve alçak gönüllülük anlamına gelir. Daha yüksek bir kaynaktan yardım aradığınızı, yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğunu simgeler.

Rüyada dua eden birini, dua etmekte olan birilerini görmek üzerinizdeki endişelerinizden kurtulmanız, eski sorunları çözmek için manevi yönünüz güçlendirmeniz gerektiğini ifade eder.

Duasının kabul olduğunu, dualarının kabul edildiğini görmek dua etmeniz ve Allah’tan yardım istemeniz gerektiğini işaret eden önemli bir rüyadır.

Rüyada duasının kabul edilmediğini görmek gerçek yaşamınızda başkalarından yararlanma huyundan vazgeçip, arınmanız gerektiğini temsil eder.

Annesinin, babasının, kardeşinin, arkadaşının veya eşinin sizin için dua ettiğini görmek sizi gerçekten seven, size değer veren, sizin iyiliğinizi isteyen kişilere karşı vicdani borcunuzu ödemeniz gerektiğini, en azından onların gönlünü almanız gerektiğini simgeler.

Dikkat ederseniz bu satırların tamamı kıyısından köşesinden sizi ilgilendiriyor. Net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak rüyalarda belirsiz konularda müspet düşünmek adettir ve teyzenizin duaları hakkıyla okuduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Rüyanız teyzenizin ( ya da bir başka büyüğünüz olabilir, teyze burada simge olabilir ) sizin iyiliğinizi düşünerek sizin yaşamınıza müdahale ettiğini, olacak bir şeyi engellediğini temsil edebilir.

Merhabalar,
Dua kardeşi olduğum arkadaşım beni rüyasında görüyor. rüyasında ben ondan HZ.Muhammed (s.a.v) nasıl dua ediyorsa banada öyle dua et diye istekte bulunduğumu görüyor. şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir