Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Duhan Suresi

Rüyada Duhan suresi neye delalettir?

Rüyamda şu anda nişanlı olan 22 yaşındaki kızımın kapandığını ve düğününde Kuran okunduğunu gördüm. Rüyada sadece Duhan suresinin okunduğu aklımda kaldı. Duhan suresinin Türkçe anlamını araştırdım ama bu rüyaya bir yorum getiremedim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Rüyada Duhan suresi görmek yorumu

Meral merhaba, rüyada kızının kapandığını görmeniz sizin veya ailenizin yaşam felsefesinde muhafazakar düşüncelerin ağır bastığını gösterir. Kızınız hakkında bilgi vermemişsiniz. Nişanlısının ailesi muhafazakar ise bunun etkisi olabilir. Lütfen rüyada kapanmak sayfasını inceleyin. Sayfada yazdığı gibi rüyada birinin kapandığını görmek gerçek yaşamınızda çevrenizde muhafazakar görüşlerin ağır basmaya başladığını, günlük hayatta mahalle baskısı denilen durumun sizi etkilemeye başladığını gösterir. Rüyada kızının düğününü görmek gerçek yaşamda kızı vasıtasıyla ya da kızıyla ilgili olarak maddi anlamda iyileşme, işlerin yoluna girmesini temsil eder.

Düğünde Kuran okunduğunu görmek düğün sahibinin hayatında hayırlı gelişmelere işarettir, bakınız rüyada Kuran sayfası. Rüyada aklınızda sadece Duhan suresinin kalması bir önem arzetmekte ve çok hayırlı konulara alamet göstermektedir. Rüyada Duhan suresini dinlemek huzur, maneviyat, inanç, barış, saflık, sevinç içinde bir yaşama işaret ederken Duhan suresini dinlediğini görmek aynı zamanda rüya sahibinin arzuladığı mutluluğa kavuşmasına delalet eder. Rüyada Duhan suresi okumak veya okuduğunu görmek rüyayı gören kişinin hem dünya işleri hem ebedi yaşamı için hayırlı şeyler yaptığına delalet eder.

Duhan suresi hakkında bilgi

Duhan Suresi (Arapça: سورة الدّخان) Kur’an’In 44. suresidir, Mekke devrinin sonlarında indirildiğine inanılmakta olup 59 ayettir. Sure ismini 10. ayetinde geçen ve duman anlamına gelen duhan kelimesinden alır. Duhan suresinde kitaba ve peygamberlere inanmanın öneminden, inanmayanların dünya hayatında uğrayacağı sıkıntılardan ve ahiret hayatında çekecekleri azaptan bahsedilmektedir. Ayrıca iman edip kötülükten sakınanların ebedi mutluluğa erecekleri ifade edilmektedir. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir