Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Dürmek

Rüyada bir şeyi dürmek neye işarettir?

Rüyamda annem ile sahilde güneşleniyorum, deniz çok kalabalık ve bir sürü insan denizde yüzüyor, oynuyor. Ben nedense denize girmiyorum, kumda çok huzurluyum, ayaklarımı kuma basmak bana güven veriyor. O sırada deniz yükselmeye, dalgalar büyümeye başladı. Denizdeki herkes birer bire kuma çıkmaya başladılar, sonra dalgalar iyice büyüdü son kalanlarda kaçıştılar. Anneme “iyi ki burada kalmışız, bak nasıl korktular” diyorum.

O sırada kumlardaki dağınık şekilde duran gazeteler dikkatimi çekiyor ve içimden “ne kadar çok gazete atmışlar buraya” diyorum. Sonra gazeteleri toplayıp dürüyorum ve kendime yastık yapıyorum. Kafamı bu yaptığım yastığa koyup, güneşlenmeye devam ediyorum. Güneşlenirken eski sevgilim aklıma geliyor “keşke o da yanımda olsaydı” diyorum. Bu ne demek? eski sevgilimi çok özlüyorum ama biliyorum ki o şimdi bir başkasıyla.

Rüyada bir şeyi dürdüğünü görmek neye çıkar?

Sevgi merhaba, görmüş olduğun rüya tamamen içinde olduğun ruh halini yansıtmakta, bazı pişmanlıklar yaşadığını ve bir vicdan muhasebesi içinde olduğunu anlatmaktadır. Rüyada sahil görmek kişinin manevi bir hesaplaşma yaşayacağına işaret eder. Sahilde güneşlenmek kişinin içindeki ilkel içgüdüleri ya da doğal duyguları yani insanın gölge yönünü ifade eder, sabit çalışma göstergesidir. Kişiye verilen görev ve yüklenen sorumlulukları hakkıyla yerine getirdiğini ve dinlenmeyi, yenilenmeyi hak ettiğini gösterir.

Rüyada denizin yükseldiğini görmek gerçek hayatta kendini tanıma, kim olduğunu öğrenme konularında gelişimin henüz tamamlamadığını, öğrenme ve gelişim sürecinin devam ettiğini, hayattaki beklentilerine emin olamama durumu yaşadığınızı simgeler ve deniz suların kabardığını, denizin taştığını görmek kendi başınıza kimi şeylere karar veremediğinizi ya da kimi şeyleri göremediğinizi işaret eder.

Rüyada gazete görmek gerçek yaşamınızda size yeni ve karlı bir teklif yapılacağını gösterebilir, böylece hedeflerinize ulaşacağınızı işaret eder.  Bekar kadın için Rüyada yastık görmek zengin bir kişiyle mutlu bir evlilik, evli bir kadın için; iyi arkadaşlar edineceğine işarettir. Gazeteleri dürerek kendinize yastık yapmanız hayatınızda bazı şeyleri düzene soktuğunuzda güzel bir evliliğin sizi beklediğini ifade etmektedir çünkü rüyada bir şeyi dürmek ya da dürdüğünü görmek rüyayı gören kişinin yaşamında bazı şeyleri yeniden düzenleyerek hedeflerine daha kolay varmasına delalet eder. Rüyada bir şeyleri düren birini görmek ise gerçek yaşamda daha sakin olmayı başarmak, öfkene hakim olmak gerektiğini temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir