Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Düşmanla Savaşırken Şehit Olmak

Rüyada düşmanla savaşırken şehit olmak neye delalet eder?

27 yaşımdayım, fotoğrafçıyım, evliyim. Bir kaç yıl önce hala etkisinden kurtulamadığım bir rüya gördüm. Sabah uyandığımda tüm detayları hatırlıyordum ve o kadar mutluydum ki. Yatmadan önce dua ettim ve üzerime bir iyilik geldi. Daha sonra Allah’ın çok affedici olduğunu ama buna rağmen insanların nankör olduğunu düşünüp ağladım durduk yere. Sonrasında ise tövbe ettim yaptığım bildiğim veya bilmediğim her kötü şeye tövbe ettim. Hakkımı da bildiğim bilmediğim herkese tek tek helal ettim. Uyuduğum da ise şu rüyayı gördüm.

Bir savaştaydım, düşmanla savaşıyordum. Daha sonra vuruldum ve Allah bana şehit olduğumu ama ailemi son bir kez görmek için müsaade ettiğini ve daha sonra beni yanına alacağını bildirdi. Ben bunun üzerine eve doğru yürümeye başladım. O kadar mutluydum ki. Eve vardığımda ev çok kalabalıktı. Tüm aile oradaydı ve sofralar kurulmuştu. Ben gururla girdim içeriye. Babamın yanına sofraya oturdum. Sonra babama baktım ve ‘baba biliyor musun ben şehit oldum dedim.’ Babam bana baktı gözleri dolu ama gururluydu, hiç sesini çıkarmadı yemeye devam ettik. Ben yine heyecanla ve mutlulukla ikinci kez ‘ Baba! Baba! Ben şehit oldum!’ Dedim. Babam bana gülümsedi. Evdeki herkes biliyordu sanki Allah’ın beni yanına alacağını ve o akşam ailemle son yemeğim idi. Sonrasında ise Allah’a kavuşacaktım. Sabah uyandığımda ise o kadar emindim ki bu rüyanın güzel bir anlamı olduğundan. Senelerdir durur durur bu rüyayı hatırlarım. Lütfen siz de yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Rüyada düşmanla savaşırken şehit olmak tabiri

Çiğdem merhaba, gördüğün rüyanın iki ana unsuru var; birincisi düşmanla savaşmak, diğer ise şehit olmaktır.

Düşmanla savaşmak konusu rüyada savaş görmek sayfasında anlatılmakta ve özetle kişinin gerçek hayatında daha iddialı olması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada şehit olmak rüya sahibi insanın dürüst ve fedakar karakterini gösterir, şehit olduğunu görmek yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kendi ihtiyaçlarından fedakarlık ettiğini ifade eder. Bakınız rüyada şehit görmek rüya yorumu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir