Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Düştüğünü Görmek

Rüyada düştüğünü görmek neye işaret eder?

Selamlar, rüyamda karanlıkta düştüğümü gördüm. Yalnız bu düşme olayı şöyle oldu. Ben 7 katlı bir yerde, yedinci katta aşağıya doğru sırt üstü düşüyordum.

Rüya o kadar sahici idi ki sanki gerçekten düşüyordum, düşme hissini iliklerime kadar hissettim, her katta bu hissi tekrar tekrar yaşadım ve ne bir yere çarpıyor nede zemine değiyorum. En son katta karşımda beyaz bir atlet giymiş bir erkek gördüm ve bu benim erkek arkadaşımdı. Sadece tepkisiz bakıyordu bana. Dün gece de diğer geceler gibi namazımı kılıp duamı okumuştum. Lütfen yanıt verin, rüyada düşmek ne demek, rüyada düştüğünü görmek neye delalet eder.

Rüyada düştüğünü görmek neye yorulur?

Rüyada düştüğünü görmek evrensel bir rüya olup, hemen hemen tüm milletlerde, her yaş grubu ve tüm insanlar tarafından en sık görülen rüyalar arasındadır.

Rüyada düşmek çoğu zaman rüyayı gören kişinin uykusunun ilk evrelerinde görülmektedir ve uykunun ilk aşamasında görülen düşme rüyaları sırasında kollar, bacak ve tüm vücutta kas sertleşmesi (adale spazmı) ile birlikte ortaya çıkar. Bu bu ani vücut sarsılması ve uyanma, bizi dış tehlikelerden kendimizi koruma iç güdüsü verir, uyanır uyanmaz hemen etrafımıza bakarız, sanki saatlerdir ameliyat masasında kendimizi uyuşturulmuş gibi hissederiz.

Rüyada düştüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada düşmekrüyada düştüğünü görmek hakkında bize verilmek istenen mesaj, yaşanan güven eksikliği, maddi sorunlar, geçim sıkıntısı konularında taşıdığımız endişelerin hayatı olumsuz etkilemesine izin vermemek gereğidir. Altından kalkamayacağını düşündüğün bir sorun karşısında iki elinin bağlandığını düşünebilirsin, kendini yaşam mücadelesinde yalnız ve çaresiz hissedebilirsin ancak ölüm dışında her şeyin bir çaresi, bir çözümü olduğunu unutmamak şeklinde yorulur.

Rüyada düştüğünü görmek teknik analiz

Yapılan incelemeler göstermiştir ki, rüyasında düştüğünü gören kişinin ya ilişkisinde, ya evlilik hayatında ya da iş yaşamında bir sorunu bulunmaktadır. Bu olumsuz durum rüyayı gören kişinin ilişkisinde veya evlilik hayatında olabilir veya gerçek yaşamınızda mecburiyetten sevmediğiniz bir işi yapıyor veya işinizden nefret ediyor olabilirsiniz. Uyanık yaşamda moraliniz iyice bozulmuş olabilir veya sabrınız artık taşma noktasına gelmiş olabilir, tutunacak bir dal, yardım elini uzatacak hiç bir yakınınız bulunmayabilir, sanki her şey bitmiş gibi görünebilir. İşte bu ruh haline sahip olduğunuz dönemlerde rüyanızda bir yerden düştüğünüzü görürsünüz, genelliklede yüksek bir yerden düşersiniz. Sizin gerçek yaşamınızdaki bu olumsuzluklar rüyanıza düşme olarak yansımaktadır.

Rüyada düştüğünü görmek durumunda ne yapılmalıdır

Rüyada düştüğünü görmek aynı zamanda rüyayı görenin aşağılık duygularına kapıldığını işaret edebilir veya herhangi bir durum karşısında başarısızlık korkuları olduğunu ifade edebilir ki en kötü durum budur. Kendine güven duygusunu kaybeden kişinin sorunlarla mücadele gücü azalır. Gerçek yaşamdaki korkular işten atılma, okuldan atılma, iş yerinde mevki kaybı veya eşinden /sevgilisinden terk edilme korkuları olabilir. Kendinizden utanıyor ve gururunuzun incindiğini düşünüyor olabilirsiniz. Sahip olduğunuz mevkiye layık olmadığını düşünebilir ve içinde bulunduğunuz kaostan nasıl çıkacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. İşte bu durumda yapılacak şey, sakin kafa ile durum muhasebesi yapmak, hayatta güçlü ve zayıf tarafları tespit etmek, hedefler ve bu hedeflere ulaşmak için eldeki imkanları ölçmek ve hemen çalışmaya başlamak gereklidir. Tek başınıza bunun altından kalkamayacağını düşündüğünüz anda hemen bir profesyonel psikolog desteği almaktan çekinmemek gereklidir.

“Rüyada Düştüğünü Görmek” için bir yanıt

Ben rüyamda arkadaşımla beraber onların evlerine gidiyorum, tam merdivenlerden çıkarken az daha düşüyordum. Merdivenin son ucunda duruyorum sonra orada konuşmadığım bir arkadaşımı görüyorum, o bana yardım ediyor, ben onla konuşmuyorum.
Sonra dengemi kaybedip merdivenlerden düşüyorum, o küs arkadaşım beni tutuyor ama ben yinede merdivenlerden düşüyorum. Sonra düştüğümde kardeşiminde ayağı kanamış olarak gördüm. ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir