Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Duygusal Rüya Görmek

Rüyada duygusal rüya görmek ne demek?

Hayatım boyunca gördüğüm en gerçekçi, en duygusal rüyayı gördüm. Önce bir bebeğim oldu, beyaz ve çok güzeldi. Herkes ona bakmaya çalışıyordu. Aniden onu büyümüş, kocaman delikanlı olmuş olarak gördüm. Yaşadığım his bir rüya için fazla yoğun ve gerçekti. Gözlerim dolmuş, kalbim deli gibi çarpıyordu, onu çok seviyordum, her şeyden çok. Bana elindeki yüzüğü gösterdi. Yüzük eşimde olan bir yüzüğün tıpatıp aynısıydı.

Bana babasının yadigarı olduğunu söyleyerek elimden tuttu ve birlikte dans salonu gibi bir yere çıktık. Kırmızı kıyafetli kadınlar ve orkestra vardı. Tatlı bir müzik eşliğinde oğlumla dans ettik. Ama eşim yoktu yani vefat etmişti. Onun anısına düzenlemişiz dansı. Oğlum bana sarıldığında hem hüzün hem de sevinç yaşadım. Uyandığımda hala ağlıyordum. 23 yaşında evli bayanım.

Rüyada duygusal rüya görmek tabiri

Rüyanız gerçekten çok hoş, biz bu tür rüyalara “senaryo kritik” diyoruz ve bu durum, insanın hayallerinin beyin tarafından senaryolaştırılması, canlandırılması işlemidir.

İnsan beyni; kişi umutsuz, yorgun, mutsuz, bıkkın olduğu zamanlarda bu tür senaryoları canlandırır ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Kişi kendini iyi hissettiği zaman morali düzelir, o güzelliklere kavuşmak için kendinde mücadele gücü bulur, olumlu düşünmeye başlar.

Olumlu düşünmeye başlayınca her şey olumlu gitmeye başlar. Bu yüce Yaradanın insanlara verdiği bir mucizedir, ancak çok az insan bunun farkındadır. Sadece halk arasında “Allah yürü ya kulum dedi”, “olumlu düşün her şey olumlu olsun” deyişleri kadar bilinir. Umarım hayatınızda her şey rüyanızdaki kadar güzel gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir