Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Ecnebi Görmek

Rüyada ecnebi birini görmek neye çıkar?

Merhaba, öncelikle çok titiz ve içten calistiginiz için hepinize teşekkür etmek istiyorum, gerçekten sizden daha iyisi yok, size minnettarim, umarim ruyami yorumlaya bilirsiniz. Ruyama gelirsek gördüğüm rüya bir kaç gündür aklimdan cikmiyor, beni etkisi altina aliyor ve ruh sagligimi etkiliyor, hatirladikca tuylerim diken diken oluyor, bana yardim edecek tek kişi sizlersiniz, ben artik ruyama anlatmaya basliyorum çok uzatmadan.

Ben ogrenciyim, okuduğum okulda nefret ettiğim ve anlasamadigim bir kiz var, bu kiz önüne gelenle dalga geçen biri, tabi benle de. Eskiden aramiz bu kadar kotu değildi fakat ben ona güvenip ailemi anlattigimda ailemle çok dalga geçti ve beni ilk kez ailemden utandirdi, bir kaç gün geçtikten sonra anladim ki aptal olan ben, bana kaç yildir bakan beni seven aileme bir kac gundur tanidigim kiz yüzünden tavır almis ve onlari kirmisim. Anlayacaginiz üzere artik kizla konuşmama kararı aldım ve kimseye guvenmeme, sorunlarimi anlatmama da bu kararlarimdan bir kaciydi. Kiz ara sira benimle uğraşmaya devam etti ve diğerlerini de, yani arkaslarimi da etkiledi, onun olduğu yere arkadaslarim olsa dahi artik gitmiyorum, ona besledigim tek duygu nefret, böyle öğrendiğim bir kizi rüyamda görmenin beni nasil etkiledigini bu kadar nefret kusmamdan sonra anlamissinizdir.

Artik ruyama geciyorum, yer bizim okul, kalabalık bir alan, tüm tanidiklarim orada bir çember oluşturmuşlar, babam çemberin ortasinda elindeki kagittan yuksek sesle bir şeyler okuyor ve o sirada o nefret ettiğim kız gülüyor, o guldukten sonra diğerleri de gülüyor, ben bu kizla gerçek hayatta asla kavga etmemeye calistim ve alttan aldim, biraz popüler biri anlamisdinizdir zaten, fakat ne oluyorsa rüyamda bundan sonra oluyor. Üstte dediğim gibi normalde alttan alirim ama rüyamda kizin üstüne atliyor “yeter artik” diye bağırarak onu pencereden asagiya atiyorum, bende asagiya iniyorum ve kizi yumruklamaya basliyorum, dovuyorum, herkes bizi izliyor fakat bir sey oluyor. Kızı elinde sopayla beni kovalarken buluyorum, koşuyorum o kovaliyor, sonra yine mekan degisiyor, bir yatakta yatiyor, kaçmaya calisiyor ama ben onu tutuyorum, neden benimle ugrastigini soruyorum, beni tersliyor. Yine mekan değişiyor ve ben onu kelepceleyip polise teslim ediyorum. Orada bir kaç olay daha oluyor, tam olarak hatirlamiyorum uyaniyorum rüyam bitiyor, şunu da söylemek istiyorum bu kiz Hristiyan, ben ona saygi duyup hic bir şekilde onu rencide etmezken onun boyle davranması beni nefrete sürüklüyor, kendimi kaybettiriyor, kiz yabancı kökenli kendi ülkemde boyle bir duruma düşmek. Ben yine nefret kustuktan sonra devam edeyim, bunu bir kaç yerde baktim kimisi kotu yorumlamis kimisi iyi, en doğru siz bilirsiniz, umarim sizi bunaltmamisimdir, heyecanla geri donmenizi bekliyor olacağim, saglicakla kalin.

Rüyada ecnebi birini görmek yorumu

Sevgili Su, öncelikle bu detaylı bilgi için teşekkür ederim, ancak yaşını belirtmemiş olman büyük eksiklik. Ben 15 – 17 arasında olduğunu düşünüyorum ve senin, vereceğim cevabı anlayacağına inanıyorum. Çağdaş kültürlerde rüyaların kişinin içinde olduğu ruh halinin yansıması olduğu bilimsel olarak kabul edilmiştir. Geri kalmış kültürlerde ise rüyalardan; havadan gelecek para, zengin koca, güzel kadın mesajı çıkarılmaya çalışılması adettir. Gönderdiğin rüya kesin olarak içinde bulunduğun öfke patlaması, nefret duygularının uykunda bir senaryo şeklinde yansımasıdır.

Bu konuda üzülme çünkü yalnız değilsin. Bu ülkede atılan kin ve nefret tohumları yeşerdi, ağaç oldu ve meyvelerini vermeye başladı. Toplumda kin ve nefret duyguları bir patlama noktasına geldi, kimsenin kimseye saygısı kalmadı, ortalık hırsız, katil, sapık, tecavüzcü, gaspçı, küfürbaz kişilerle doldu. Tüm bu olanlar yetmiyormuş gibi birde kültür yozlaşması ile özellikle gençlerin büyük bir kısmı saygısız, sevgisiz, kural tanımaz, şımarık davranışlar içinde girdiler, girmeye de devam ediyorlar. Parklarda, sahillerde normal aileler çocuklarını gezdiremez oldular çünkü oralar işsiz, evsiz, serseri insanların yaşam alanı olmuş durumda. Tüm bu olanlar senin, benim gibi sessiz, sıradan, kanunlara uyan dürüst vatandaşların huzurunu bozdu ve artarak bozmaya devam edecek. Bu bir genel çöküşün işaretleri ancak hala gerçekleri görmemek için ısrar ediyoruz.

Rüyana dönecek olursak, bu rüyadan bir mesaj beklemek anlamsız çünkü senin bir öfke patlaması yaşadığını çok net bir şekilde anlatıyor. Böyle insanlar her zaman karşına çıkacak. Ben şu anda 9 yaşına oğlum ile 8 yaşındaki kızımı bu konularda eğitiyorum ve sayıları her geçen gün artan saygısız, sevgisiz, şımarık, çoğu zamanda ahlaksız tiplerden uzak durmalarını ama yeri geldiğinde de ağızlarının payını vermeleri gerektiğini öğretiyorum. Bu tiplerin ağzının payını vermek için iki konuda dikkat etmek lazımdır. Birisi bilgi bakımından kişi kendini iyi yetiştirmeli, yaşama dair her şeyi öğrenmeli, kendini sürekli geliştirmeli, diğeri ise spor, güzel sanatlar gibi alanlardan en az birinde faaliyet gösterip, en az bir konuda iyi seviyede olmalıdır. O zaman bu züppelerin haddini kolay bir şekilde verirsiniz. Aksi takdirde hep böyle öfkeni içine atıp, huzurunu bozarsın.

Lütfen bu yazıyı ailen ile paylaş, yaşadıklarını onlarla konuş, televizyonu ve telefonlarınızı kapatıp haftada bir kaç kez konuşma seansları düzenleyin. Korkular, endişeler, umutlar ve hayallerinizi paylaşın, inanın çok faydasını göreceksiniz. Hayat sadece okul değil, yaşamın tüm alanları eğitimin bir parçasıdır.

Yazıya başlık veren konuyu açıklamak gerekirse; rüyada okulda olduğunu görmek rüyayı gören kişinin eğitim sürecinin devam ettiğini ve kendisini geliştirmek için önünde bir çok fırsat olduğunu gösterirken okulda babanı görmüş olman bu süreçte babanın önemli bir rolü olduğunu / olacağını anlatmakta ve sonunda isteklerine kavuşacağına işaret etmektedir. Rüyada sevmediğin, nefret ettiğin bir arkadaşı görmek kişinin gerçek hayatta bazı olumsuzluk yaşamasına neden olan bazı durumları simgeler, sinirlerine hakim olmak gerektiğine yorulur. Kötü arkadaşını görmek aynı zamanda gerçek yaşamda her zaman için kontrollü olup, olumsuz gelişmeleri dahi avantaja çevirmenin yollarını bulmak gerektiğini işaret eder. Bu konuda rüyada arkadaş görmek rüya yorumu sayfası ilgini çekebilir. Bu kişinin yabancı yani ecnebi olması da önemli olabilir ki rüyada ecnebi birisini görmek çok yakında rüya sahibinin hayatını olumlu yönde etkileyecek, belki de ona yeni ufuklar açacak birisiyle karşılaşmaya işaret olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir