Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Efsane Görmek

Rüyada efsane görmek ne demektir?

Merhabalar, ben bir rüya gördüm ne demek istedi anlayamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Rüyamda öğretmen sınıfta bana “efsane ile destan arasındaki fark nedir” diye soruyor, ben emin olamadığım için “aynıdır” diyorum ama içimde bir şüphe var, içimden “aynı olmaması lazım, yoksa öğretmen bunu sormazdı” diyorum. Bu cevabı verince gerçek hayatımda hiç sevmediğim, gıcık kaptığım sınıftaki bir kız gülmeye başlıyor, öğretmenim “ne var bunda, çok mu komik bir şey gördün” diye onu azarlıyor. Öğretmenim bunu söyleyince içimi huzur kaplıyor. Bunların anlamı nedir. 18 yaşında kız öğrenciyim, sakin bir ruh halim var.

Rüyada efsane görmek yorumu

Özge merhaba, görmüş olduğun bu rüya sanki günlük hayatta kafana taktığın bir konunun yansıması olan birinci tür rüyaya benziyor, bakınız rüya çeşitleri nelerdir sayfası. Kafanı taktığın konu bir ders (Türkçe, edebiyat gibi) olabileceği gibi rüyada geçen ve gerçek hayatta sevmediğini söylediğin sana gülen arkadaşın da olabilir. Efsane teriminin rüya anlamına bakmak gerekirse;

Rüyada efsane görmek, efsane okumak veya efsane okuduğunu görmek kişinin sahip olduğunu edebi zihin yeteneklerini ve romantik kavramları temsil eder. Rüyada birinden efsane dinlemek ya da efsane dinlediğini görmek rüyayı gören kişi için öğrenilmesi gereken bir şey, alınması gereken bir ders ya da dinlemek için gereken bir mesaj olduğunu gösterir. Rüyada efsane kahramanı olmak yahut efsane kahramanı olduğunu görmek gerçek yaşamınızda hayal ile gerçek arasında denge kurmakta zorluklar çektiğinizi, içinde bulunduğunuz fantezi dünyasına kendinizi fazla kaptırmamanız gerektiğini işaret eder.

Rüyada destan ne manaya gelir?

Rüyada destan görmek bilinç dışı gelen parlak fikirleri temsil eder.  Balad, dasitan, efsane, epik şiir, epope, koşuk, menkıbe, mit, öykü, öykünce, söylence terimleri de aynı anlama gelir. Rüyada destan okumak, destan okuduğunu görmek yaratıcılık konusunda dalgalı seyir izleyen, bir azalıp bir çoğalan yeteneklerinizi işaret edebilir. Rüyada destan okuyucu, kıssacı birini görmek çevrenizde tatlı diliyle nasihat veren, sulh ve sükun için insanları teşvik eden, bilge birinin olduğunu simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir