Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Ekin Görmek

Rüyada ekin görmek neye işarettir?

Selam , rüyamda bir ekin ekilmiş bir tarla görüyorum, ekinler neredeyse belime kadar uzamış ama ne olduklarını bilmiyorum,  sevdiğim adamla orada buluşup, görüşüyoruz ve söylemesi ayıp öpüştük, çok büyük uçsuz bucaksız bir tarla idi, çok sevinçliydik, oda bende bir birimizi görünce sevindik, sonra tarlanın dışında biri duruyordu, tanıdıkmış sevinerek ona doğru gittim, Allah hayırlara getirsin. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada ekin görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada ekin tarlası görmek ümit ve arzu ettiğiniz şeylere kavuşacağınıza işarettir. Ekin görmek berekete ve kişinin evinde ortaya çıkacak bolluğa delalet eder. 

Rüyada ekin görmek

Ekin ekmek ticaret hayatına atılmaya, çalışanlar için kazancının artması ve terfi etmeye, işsizler için mutlu olacağı bir iş bulmaya yorulur. Ekin biçmek yaptığınız işlerin meyvelerini toplamaya işarettir. Ekin biçtiğini görmek rüya sahibinin döktüğü alın terinin karşılığını alarak sıkıntılarından kurtulmasına, refah ve huzur için yaşam sürdürmesine delalet eder. Ekini vakitsiz biçmek yaptığınız işlerde acele etmeye yorumlanır, kişinin bir şeyi yapmadan önce bir kez daha düşünmesi gerektiğine işarettir. Rüyada harman görmek, harman yapmak, harmanlamak iş alanında ilerleme ve aile arasında sevinç işaret eder.

Ekini biçip bir yere saklamak tasarruf sembolüdür ve çok para biriktirip ileride rahat etmeye işarettir. Ekin sulamak karlı işlere işarettir. Kişinin vereceği doğru kararlar ve atacağı isabetli adımlar ile çok para kazanıp bu parayı ileride sevdikleri için harcayıp huzur ve dua kazanacağına yorulur. Vaktinde ekin murada ermeye işarettir. Vakitsiz yeşil ekin ümit edilmeyen bir zamanda işlerin olmasına yorumlanır.

“Rüyada Ekin Görmek” için 2 yanıt

Ekin biçmek
Merhaba, ben 18 yasında bekâr ve üniversite sınavlarına hazırlanan biriyim. İlk sene istediğim Üniversiteyi tutturamadığım ve ailevi sıkıntılar yaşadığım için bundan olumsuz etkileniyorum. Ben evlenmek istediğim bir insan için istihare yaptım ve bir rüya gördüm. Rüyamda bir bahçede yeşil bir ağacın gölgesinde babam ve onun babasının oturduğunu gördüm. Bahçedeki sarı ekinlerin birden yeşile döndüğünü ve bunları bir makas ile topladığımı gördüm. Rüyam ne kadar olumlu gözükse de bu rüyayı görürken ve gördükten sonra içimde korku ve bir daraltı oldu. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

Medine selam, gördüğün rüya iki açıdan ele alınabilir. Birincisi ekin biçmek olup yaptığın işlerin meyvelerini toplamaya işaret edebilir. Ekin biçtiğini görmek rüya sahibinin döktüğü alın terinin karşılığını alarak sıkıntılarından kurtulmasına, refah ve huzur için yaşam sürdürmesine delalet edebilir.
İkincisi ise sarı ekinlerin yeşile dönmesidir. İlk bakışta hoş gibi görünen bu durum aslında tam tersi olabilir. Düşünün ekinler olgunlaşmış, sararmış ve biçilecek kıvama gelmiş. Sonra birden yeşile dönüyor. Bu durum yolunda giden işlerin karışmasına, karışıklığı ve kaosa delalet olabilir. Dilerim her şey gönlünce olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir