Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek görmek neye delalet eder?

Rüyamda balıklara ekmek atıyorum, denizde binlerce balık görüyorum. Bu balıklar irili ufaklı, önce ağzımdan çıkardığım sakızı atıyorum onlara, daha sonra yanımda bulduğum taze bir ekmeğin yarısını atıyorum. Büyük balıklar attığım ekmekleri yiyorlar. Rüyamın tabirini rica ediyorum sizden.

Rüyada ekmek görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada ekmek görmek nimet, fırsat, yaşamın temel ihtiyaçlarını simgeler. Ekmekler aç ve susuzluğun sona ermesi, manevi tatminsizliklerin bitişi, yaşam sevinci sembolüdür. Somun ekmek refah ve arzularınıza ulaşmayı belirtir. Ayrıca, bir konu ya da durumun aslını öğrenme isteğinizi işaret edebilir. Pide görmek iyi bir işe başlamak ve para kazanmak olarak yorumlanır. Özellikle ramazan pidesi görmek çok makbuldür. Rüyada pideci görmek, iş ve ticaret hayatında başarı, kazanç dolu bir dönemi işaret eder.

Rüyada ekmek yemek veya ekmek yediğini görmek gerçek yaşamınızda maddi durumunuzda yükselişi ve karşınıza çıkacak yeni fırsatı ifade eder. Ekmek hamuru mayalamak, ekmek yoğurmak gibi ekmek pişirmek ile ilgili işleri yaptığını, ekmek pişirdiğini görmek gerçek hayatında sahip olduğun olumlu nitelikleri öne çıkarıp onları daha fazla kullanarak yaşamınızda büyük işlere veya başarılara imza atmaya delalet eder. Ekmek ufalamak veya ekmek kırıntısı görmek gerçek yaşamınızda sıkıntı ve sorunları küçük parçalara ayırıp, onları birer birer hallettiğinizi ya da halletmeniz gerektiğini, sonunda sıkıntıların biteceğini, yaşam sevincinizin daha da artacağını simgelemektedir. Ekmek almak, ekmek aldığını görmek bolluk, bereket, maddi rahatlama işaretidir. Ekmek vermek, birine ekmek verdiğini görmek manevi yönden önemli bir gelişim içinde olduğunuzu ve bunun huzurunu yaşadığınızı ifade eder.

Rüyada ekmek kızartmak veya kızarmış ekmek görmek reel hayatında kendinden şüphe, beceriksizlik duygusu ya da kontrol eksikliği duyguları yaşıyor olduğunu gösterir. Belki hakkınızda yapılmış bir kararla ilgili ikinci düşünceler yaşıyor olabilirsiniz şeklinde yorumlanır. Ekmek kızartma makinesi görmek sizin hızlı düşünme yeteneğine sahip, üstün zekalı olduğunuzu göstermektedir Ekmek fırını görmek, Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da ekmek kokusu duymak maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır. Rüyada francala görmek uyanık hayatınızda kimi önemli değişiklikler beklediğinizi simgeler. Francala yemek, francala ekmek yediğini görmek hayallerinize ulaşmak için önce kendini iyi tanımak, potansiyelinin ve gücünün farkına varıp, ondan sonra girişimlerde bulunmak gerektiğini temsil eder. (Francala kaliteli undan pişirilen ince uzun bir ekmek çeşididir.)

Rüyada ekmek atmak, ekmeği çöpe attığını görmek, şeytana uyduğunuzu ve derhal kendinize çeki düzen vermeniz gerektiğini ifade eder. Çöpe atılmış ekmek görmek çevrenizde nankör birileri olduğunu ve bu kişilerden uzak durmak gerektiğini simgeler. Ekmek toplamak, Çöpe atılmış ekmekleri topladığını görmek ise etrafınızdaki müsrif ya da nankör kişileri doğru yola sevk etmek için çaba sarf ettiğinizi ve büyük sevap kazandığınızı simgeler. Rüyada ekmek çalmak rüyayı gören kişinin gerçek hayatında beslenme, barınma, ait olma, kendini güvende hissetme, geleceğe güvende bakmak gibi temel ihtiyaçlarında bir eksiklik hissettiğini simgeler.

Rüyada bazlama, beyaz ekmek, çavdar ekmeği, Ev ekmeği, fırın ekmeği, francala, köy ekmeği, siyah ekmek, somun ekmek, Tandır ekmeği, yufka, mayasız ekmek, trabzon ekmeği, lavaş gibi ekmek çeşitleri benzer anlamlar taşımalarına rağmen kendilerine ait yorumlar incelenebilir.

“Rüyada Ekmek Görmek” için 9 yanıt

Rüyada eski erkek arkadaşını görmek
Sokakta bir yerde ekmek arası bir şeyler satılıyor ve benim yanımda eskiden konuştuğum bir erkek arkadaşım var, “bana da ısmarlasana” diyor, bende paramı almaya gidiyorum, geri geldiğimde arkasını bana dönüp gidiyor, geri gelmesini çok istiyorum ama bir şer yapamıyorum
Kimden: erga
Cinsiyetiniz:bayan
Yaşınız:20
Medeni Durumunuz:bekar
Anahtar kelimeler: arkadaş
Şu anki ruh haliniz: umutlu

Erga

Rüyada Ekmek görmek Nimet, Fırsat, Yaşamın Temel ihtiyaçlarını simgeler. Ekmekler aç ve susuzluğun sona ermesi, manevi tatminsizliklerin bitişi, yaşam sevinci sembolüdür.

Rüyada eski erkek arkadaşı görmek daha özgür, daha az ipotekli ilişkiyi ifade eder. Rüya yetişkinlik (veya evlilik) sorumluluklarını, romantizmin karışmadığı bir zamana geri getirmek arzusunu simgeler. https://www.ruyabul.com/ruyada-eski-erkek-arkadas-gormek.html

Erkek arkadaşım degil sadece birbirimizden bir ara hoşlanmıstik fakat cikmadigim bir erkek arkadasim bana ruyamda arkasını dönüp gidiyor ve ben gelmesini istiyorum ama bir şey yapamiyorum lutfenn cok merak ediyorum tesekkurler

İnanın sizin mesajınıza benzeyen yazıları gördükçe çok üzülüyorum.

Erkek arkadaşım degil sadece birbirimizden bir ara hoşlanmıstik fakat cikmadigim bir erkek arkadasim bana ruyamda arkasını dönüp gidiyor ve ben gelmesini istiyorum ama bir şey yapamiyorum lutfenn cok merak ediyorum tesekkurler.

“Erkek arkadaşım degil sadece birbirimizden bir ara hoşlanmıstik” demişsin. Devamında
“cikmadigim bir erkek arkadasim bana ruyamda arkasını dönüp gidiyor” yazmışsın. Böyle saçmalık olur mu? “çıkmadığım erkek arkadaş” o zaman buna erkek arkadaş değil

“bir ara birbirimizden hoşlandığımız hoşlandığımız adamın biri” demeniz lazım. Yani adamı tanımıyorsunuz, çıkmadınız, hoşlandığınızı biliyorsun. Nereden biliyorsun? Belki sen hoşlandım, ancak onun hoşlandığını nereden biliyorsun?

Bu yoruma ekleyecek bir şey bulamıyorum.

Admin hakikaten haklisin mesaji okuyunca ben de bunu yazdigima utandim kusura bakmayin vaktinizi caldigim icin ozur dilerim

Yerde ekmek görmek
Bu 50 yaşındaki evli ablamın rüyasıdır.
Ablam rüyasında elinde hortum yerleri yıkarak süpürüyormuş, yerde ekmek varmış, “bu ekmeği kim suya attı” diye üzülmüş, uyanmış. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Kimden: inci
Cinsiyetiniz:bayan
Yaşınız:44
Medeni Durumunuz:evli
Şu anki ruh haliniz: Üzgün,
Anahtar kelimeler: Ekmek ,süpürge

İnce merhaba,
Ablanızın rüyası, kendi çevresinde nankör birileri olduğunu ve bu kişilerden uzak durması gerektiğini simgelemektedir.

Rüya yorumlarınızı çok beğeniyor ve önemsiyorum, ablamın çok yakını bir akraba ile problemi var, gerçekten hepimizi şaşırtan ve çok nankörmüş dediğimiz bir insan ve olaylarla karşı karşıya. Sizde tabirinizde nankörlük ile alakalı bir bağ kurunca biz çok etkilendik .Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Sitenizi tüm yakınlarıma tavsiye ediyorum, tekrar teşekkür ediyorum.

Rüyamda ayrıldığım erkek arkadaşımı gördüm evde mutfakta sohbet ediyoruz sigara içip bu arada kapı çalıyor açıp açmamak arasında kalıp açıyorum teyzem içeri gelen oda muftaga geliyor sigara yakıyor arkadaşımla sohbet ediyorlar.Tekrar kapı çalıyor bu sefer açtığımda annem abim dayım eşi kalabalık bir grub içeri giriyor dayımın eşi bana poşetler veriyor mutfaga bırakıyorum.Onlar salona geçiyorlar arkadaşım ve teyzemde salona geçiyorlar gayet güzel sohbete başlıyorlar kapıdan bakıyorum acaba arkadaım sıkılmışmı diye ama gülerken görüyorum Dayımın eşi mutfaga geliyor poşette elma var diyor alabiliceğimi söylüyor elmalar ve dilimlenmiş elmalar taze ekmekde gösteriyor gidiyor.Arkadaşım gitmek için kalkıyor onu uğurlamak için kapının önüne çıkıyoruz.Ben taze ekmek var götürmek istermisin diyorum taze ise evet diyor sarılıyor eve dönüyorum ekmek almaya ama bina sanki büyük bir site içinde kapıyı bulamıyorum asansörle in çık git geller yaşıyorum.Yeğenimi arayım getirsin diyorum.Bayağı uzun bir rüyaydı şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir