Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Eksik Görmek

Rüyada eksik görmek neye delalet eder?

Öncelikle gönderdiğimiz rüyaları herhangi bir ücret talebinde bulunmadan yorumladığınız için teşekkür ederim. Size beni etkileyen son rüyamdan bahsetmek istiyorum ki bu rüyayı son zamanlarda birden fazla gördüğümü de belirteyim.

Rüyamda ailem ile yaşadığım bir apartmanda 10. katta bir evimiz var, ama gerçekte bu böyle değil. Rüyadaki eve hem merdiven hem de asansör ile çıkılabiliyor. Ben öncelikle merdivenden çıkmayı tercih ediyorum ve 7. kata geldiğim zaman merdivenin bir çok basamağının eksik olduğunu görüyorum. Sadece son üç katta bulunan dairelerin kapılarını görüyorum.

Bu eksik basamakları nasıl geçeceğimi düşünürken büyük bir tehlikeyi göze alıp eksik kısmı atlayarak geçiyorum, evimizin kapısına geliyorum. Eve girdiğim anda içimi muazzam bir huzur kaplıyor ve eve adımımı atar atmaz evin terasından uçsuz bucak denizi görüyorum. Evin içi bembeyaz ve ev alabildiğine camdan inşa edilmiş. Sonra kendimi birden en alt katta buluyorum ve bu sefer insanların aslında asansörle çıkıyor olduklarını görüyorum. Her defasında asansöre binmek konusunda çekimser kalıyorum ve en nihayetinde bindiğimde daireme ulaşamıyorum. Sıkıntılar içinde uyanıyorum.

Bu rüyayı yaklaşık 10-15 gündür belirli aralıklarla görüyorum ve her seferinde olaylar aynı gerçekleşiyor. Bazen çok ufak değişimler söz konusu olur ve hatta bazen ben bunu daha önceden de biliyorum diyorum rüyamda. Rüyamı yorumlarsanız çok memnun olacağım, zira son zamanlarda bu rüyadan oldukça etkilendim. Sevgilerimle. 25, Kadın, Bekar, Öğrenci, stresli.

Rüyada eksik görmek ne demek?

Sultan merhaba, bu çok kıymetli rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Rüyada merdiven çıkmanız hedeflerine ulaşmak için bir mücadele içinde olduğunu simgelerken yedinci katta merdiven basamaklarının eksik olduğunu görmen görmüş olman yaşadığın bir hayal kırıklığını göstermekte, bir an için gösterdiğin çabaların karşılığını alamayacağını düşündüğünü temsil etmektedir. Büyük bir enerji sarf ederek evine ulaşman, sana hayal kırıklığı yaşatan durumu da aşacağını ifade etmekte, rüyada ondan sonra gelişen olaylar bu zorluğu da aştıktan sonra rahat, huzur, mutluluk dolu bir dönemin seni beklediğini temsil etmektedir. Görmüş olduğun rüya ilerisi içinde mesaj vermekte ve kavuşacağın güzelliklerin kıymetini iyi bilip, onları kaybetmemek için çok dikkatli olman gerektiğini aksi halde bir geriye dönüş ya da yeniden başlama tehlikesini unutmamak gerektiğini işaret etmektedir.

Rüyada eksik bir şey görmek gerçek yaşamın rüya sahibinin bir şeyin eksikliğini hissettiğini, bir boşluğu doldurmak için arayış içinde olduğunu simgeler.

Rüyada bir şeyin eksildiğini görmek rüyayı gören kişinin harcadığı zaman ve para, tükettiği enerji karşısında elde etmek istediği sonucu alamadığını veya başarısızlığa uğradığını gösterir. Bu rüya özellikle çalışan kişiler için iş yaşamında yanlış karar vermek, hatalı işler yapmaya, diğer kişiler için ise atacağı adımda gereken şartları tam yerine getirmediği için bir zarar, ziyan, kayba delalet eder.

Rüyada bir şeyi eksik yapmak rüyayı gören kişiye uğraştığı konu hakkında kendisi için bazı riskler olduğunu, durup bir değerlendirme yapması, büyük bir zarar yaşamamak için her şeyi gözden geçirmesi gerektiğini işaret eder. Bu rüya bazende kişinin sorumluluklarına tam sahip çıkmadığı için başını ağrıtacak bir olay yaşayacağını da işaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir