Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada El Görmek

Rüyada el görmek neye işaret eder?

Rüyamda baba tarafından olan akrabalarım ve kendi ailem kardeşlerim, yeğenlerim ile bir aradayken onlara sağ elimin kırıldığını gösteriyorum ve ne yapacağımı soruyorum, kanlı değil, derinin içinde üç parça şeklinde kırık var, ağrıyor “doktora git hemen” diyorlar, bende “canımı çok yakacaklar nasıl gideyim, hiç bir iş yapamam sonra” deyip, ofluyorum. Bunun anlamı ne demektir?

Rüyada el görmek yorumu

Nurten merhaba, rüyada el görmek, El rüyaları çok önemlidir, çok dikkatli yorumlamalıdır. Büyük el, temiz el, güçlü el görmek, çok iyidir, iyi gelişmelere işaret eder. Küçük el, kirli el, zayıf el görmek tehlikelidir, kötü gelişmelere işarettir. Rüyada güzel eller, başarılı ve ünlü olacağınıza işaret eder. Çirkin bakımsız eller, fakirliğe ve hayal kırıklığına işarettir. Rüyada bakımlı el görmek, iş hayatında, yaptığı işte çok başarılı olacağına işaret eder. Kuvvetli eller, iş yerinde mevki yükselmesi anlamına gelir. Büyük el görmek normalden çok daha büyük bir eliniz olduğunu görürseniz buda sizin başarı ve hedeflerinize ulaşacağınızı gösterir.

Rüyada sağ el görmek atik, tetik çevik ve kuvvetli olmayı, yani erkekliği ve adam olmayı temsil eder. Sağ el aynı zamanda (bir konu hakkında ) karar verme sembolü olarak ta kabul edilir veya herhangi bir konuda, kararda veya seçimde o şeyin doğru olduğu anlamında idrak edilir. Rüyada Sol el, sol elini görmek, hikmet bilmek, iyilikseverlik ve iyi şeylere layık olmayı temsil eder.

Rüyada kesik el, kesilmiş el görmek buda sizin düşünce, duygu ve fikirlerinizi karşı tarafa aktaramadığını veya diğer insanların sizi anlamakta zorluk çektiğini anlatır. Elinin kesik olduğunu görmek, ellerinin bilekten kesilmiş halde veya kendinizi elsiz olduğunu görmek sizin kaderine küsmüş ve yalnızlık duygularına kapıldığınızı ifade eder. Kanlı el görmek kendinizi suçlu hissettiğinizi ve vicdan azabı çektiğinizi gösterir. Rüyada başka birinin elini kesmek ise rüyayı gören insanın birinden bir tehdit aldığını ve o kişinin kendisine zarar vermesini önlemek için tedbir alacağını gösterir.

Rüyada el öpmek, genellikle saygı, sevgi, iyi karakter, minnet duygularına işaret eder. Rüyada el çırpmak, el çırptığını görmek daima iyiye yorumlanır. Rüyasında el çırptığını gören kişi sağlıklı, mutlu, uzun bir ömre sahip olacak demektir. Rüyada el çırpan birini, bir başkasının el çırptığını görmek çevrenizdeki insanlar tarafından beğenildiğiniz, saygı duyulduğunu ifade eder.

Rüyada kendi ellerini görmek sizin etrafınızdaki insanlarla olan münasebet ve ilişkilerinizi ve dünya ile olan bağlantınızı temsil eder. Eller iletişim ve bağlantı görevini görürler. Belkide siz etrafınızda yardıma gereksinimi olan birisine bir el vermek (yani ona yardım etmek ) zorundasınız anlamı taşır. Rüyada ellerinin birbiriyle bağlandığını veya kapandığını görmek birlik, beraberlik, tamam olma, bütünlük, antlaşma ve kabul edilme diye yorumlanır. Bu rüyanın diğer bir negatif ve olumsuz bir yorumu da sizin dar görüşlü, medeniyetten uzak, kaba, çok cimri, affetme duyguları olmayan gaddar bir insan olduğunuzu, hiç kimseye yardım etmeyen vurdum duymaz birisi olduğunuzu ifade eder.

Rüyada görülen eller; bir arkadaşınıza kırıldığınızı fakat arkadaşınızla uzlaşmaya çalışmanız gerektiğine dikkat çeker. Çirkin bakımsız eller; maddi zorluk ve üzüntü olarak yorumlanır. Ellerindeki zinciri çıkarmak; çok güzel bir fırsat yakalayacağınıza işaret eder. Rüyada kaba el görmek çok kaba ve kıllı bir eliniz olduğunu görürseniz buda sizin insanı ilişkilerinizde biraz kabaca bir insan olduğunuzu ve hal ve hareketlerinizde kabaca davranan, insanlıktan nasibini almamış birisi olduğunuzu gösterir.

Kardeş, ortak, evlat, hizmetçi, fayda, memuriyet, velayet (Allah dostu olma), mal, servet, delil, iş, amel, sanat ve beceri ile tabir edilir. Rüyada uzun el cömertliğe, güç ve kuvvete; kısa el cimrilik ve acizliğe,
Rüyada elin kesilip vücuttan ayrılması dost ve yakınlardan birinin vefatına; akraba ile münasebeti kesmeye yahut işlerin bozulmasına, Rüyada elin kesilmesi takva ehli için hata sonucu yapılan yalancı şahitliğe, fasık ve günahkar için çalıp çırpmaya, Rüyada elin kesilip yanında bulunması kardeş yahut evlattan hasıl olacak menfaate, Rüyada kesik elin yanında olmaması ve nerede olduğunun bilinmemesi para kazanmak için çıkılan yolculuktan eli boş dönmeye işaret eder.

Rüyada el kesildiği halde acı çekmemek birine aşık olmaya, Rüyada iki elin birden kesilmesi uzun yaşamaya, Rüyada bir suçtan dolayı ellerin kesilmesi kötü bir kadınla ilişki kurmaya yahut güvenilir olmamaya, Rüyada elin kırılması bela, malda zarar yahut bir yakının hastalanmasına, Rüyada bir elin diğerinden beyaz olması sıkıntıdan kurtulmaya, Rüyada sol eli sağ el gibi rahat kullandığını görmek güç ve imkanın katlanarak artmasına, Rüyada elleri güzelce yıkamak iftiradan, isyandan ve dünyaya aşırı meyletmekten kurtulmaya, Rüyada ellerin çatlaması zengin için sadaka ve zekatta hassas olmamaktan dolayı mal kaybına, yoksul için ferah ve bir şeyde zaaf göstermeye, Rüyada elleri göğsü üzerinde kavuşturmak bir dostun sebep dolacağı üzüntüye, Rüyada bir elini diğerinin içine koymak, düğün vs gibi bir sebeple aile fertlerinin bir araya gelmesine, Rüyada ellerin titremesi uzun ömre, iş ve ticarette gerilemeye delalettir.

Rüyada elin kuruması hayır işlerinde az bulunmaya,  Rüyada güzel eller görmek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir. Rüyada kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayı görenin siyaset, spor veya endüstri alanında başarı kazanacağına ve büyük mevkilere ulaşacağına işarettir. Rüyada görülen eller, o rüyayı gören şahsı itham ediyorsa, rüyayı gören bir müddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır. Ruyada görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayı gören şahsa doğru işaretler yapıyorsa, rüyayı gören şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya çalıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi görecek demektir.

Ruyada güzel eller, başarı ve ün kazanacağınıza, bir sanat koluyla uğraşılıyorsa başarılı olunacağına işarettir. Ruyada kuvvetli eller, o rüyayı gören kişinin işlerinde başarılar elde edeceğine üst kademelere çıkacağına işarettir. Rüyada görülen eller, o rüyayı gören şahsı işaret ediyorsa rüyayı gören bir süre önce bir dostuna kırılmış ve kırıldığı bu dostuyla uzlaşmaya çalışmalıdır demektir
Ruyada çirkin bakımsız eller, fakirlik ve hayal kırıklığı demektir. Ruyada güzel eller, başarılı ve ünlü olacağınıza işaret eder Çirkin ve bakımsız ise, fakirliğin ve hayal kırıklığının işaretidir
Rüyada el görmek çesitli şekilde yorumlanır. Sag el insanın çalısma ve yiyecegini saglama ve kazanç sembolü olarak kabul edilmektedir. Sol eli de arkadaşı, yardımcısı ve akrabası ve sevdiği olarak kıyaslanmaktadir.

Ellerin uzun olması yaptığı islerde basarıya, kısa olması ise bunun zıddına yorumlanır. Rüyasında elinin kesilip vücudundan ayrıldığını görmek, kardesinin veya ortağının yahut dostunun veya akrabasından birinin ölümüne delalet eder. Sag elinin kesildigini gören yalan yere yemin eder, başka bir rivayete göre, isleri bozularak rızkı daralır, yahut akrabasına iyilik etmez. Sol elinin kesildigini gören akrabasına yardım eder ve esinden hayır görür. Ellerinden birinin kırıldığını gören, kendi nefsinde bir belaya ugrar. Elinin bileginden kesildigini görmek malindan olmaya, ilim cihetinden noksanlığa, evladından hayır görmege işarettir. Bir elinin öteki elinden daha beyaz olduğunu görmek bela ve felaketten kurtulmaya, Rüyasında elinin kesildigini fakat hiç bir acı duymadığını görmek birisine aşık olacağına delalet eder. Ellerinin titredigini görmek dört şekilde yorumlanır: Kazanmamak, kuvvet noksanligi, hastalık ve uzun hayat.

“Rüyada El Görmek” için 7 yanıt

Rüyada elinde kan görmek
İyi günler, ben 37 yaşında 2 çocuk annesiyim. Ben rüyamda ellerimin kirli olduğunu sanıp lavaboya gidiyorum. Ellerimi yıkarken ellerimdeki kirin aslında kurumuş kan olduğunu fark ettim ve arkasından ağzımdan da tükürdüğüm de kan geldiğini gördüm. Bu neye işaret etmektedir? Şimdiden teşekkürler.

Rüyada porselen el görmek
Ben rüyamda tam hatırladığım kadarıyla iki tane bembeyaz porselen yapılmış, dua eder şekilde yapma el gördüm, birbirine bitişik idi. Lütfen bunun anlamını açıklar mısınız?

Rüyada kopuk el görmek
Rüyamda en yakın arkadaşımın bir eli kopmuştu, bir elinde de parmakları kopmuştu, elleri kanlar içerisindeydi, bana napacaz nasıl düzelticez diyordu, acil dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Rüyada sinirden sol elin titremesini görmek ? Sonrasında uzun bir gece karanlığında koşmak ve gelinsiz bir düğüne varmak. Açıklarmısınız lütfen.

Hoşlandığım çocuk bu sene üniversite sınavına girecek. Rüyamda onun elinin kırıldığını ve bu yüzden sınava giremediğini gördüm. Bu neye işaret açıklar mısınız lütfen.

Merhaba rüyamda babamın ellerini bilekten kesik gördüm, bana gösteriyordu, bunu anlamı ne olabilir? şimdiden teşekkürler.

Duygu selam, gördüğün rüya baban ile iletişimde bazı sıkıntılar yaşadığını, bazı duygu ve düşüncelerini babana tam ve doğru olarak aktaramadığını yada onun seni anlamadığını veya senin öyle düşündüğünü anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir