Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Elbezi Görmek

Rüyada elbezi görmek neye delalet eder?

Selam. Evlenmeyi istediğim bir bayan var, o da benimle evlenmeyi düşünüyor ancak maddi – manevi bazı endişelerimiz olduğu için olduğundan istihare yapmaya karar verdik. Ben çoğu zamana hayırlara işaret eden rüyalar görüyorum. Arkadaşım ise istiharede henüz rüya görmedi. Bu gece görmüş olduğum rüya ise kafamı bir hayli karıştırdı.

Rüyamda İslam adına savaşmaya (Manevi bir cephe olsa gerek) karar vermişim ve kendimi güçlü hissediyorum. Bir caminin avlusunda namaza duracağım, hava açık. Cami kalabalık, çevremdekiler de savaşmaya karar vermiş insanlar. Sanırım öğle namazının sünnetine duruyorum. Cemaat erkekli kadınlı bir topluluk. Önümde lise çağlarında bir kız elinde elbezi ile yeri siliyor, sessizce “ne yapıyorsun? şu anda bu yapılır mı? diyorum. Ben gerçek hayatta lise öğretmeniyim ve rüyamda aynı şekilde öğretmenim. Kız meğer benim okulda öğrenciymiş ve “öğretmenim yerdeki bu şeyi silmem lazım” diyor. Fakat o kadar yakınız ki rüku ve secdede zorlanıyorum, ona değmeden namazımı kılmaya çalışıyorum. Kız namazı bitirdikten sonra benim zorlandığımı fark ederek arkama doğru ilerliyor. Namazımın bittiğini hatırlamıyorum. Tabirinizi bekliyorum.

Rüyada elbezi görmek neye yorulur?

Hocam merhaba, sizin gibi aydın birsinin Allah’a dua edip, ona sığınıp, ondan yardım isteyip işlerini yoluna koymayı düşünmeyip, istihareye yatıp orada göreceği şekil, renk veya başka bir şeylerden mesaj çıkarmaya uğraşmasına oldukça şaşırdım. Allah yardımcınız olsun demekten başka bir şey diyemiyorum. Lütfen istihare sayfasını inceleyin. Rüyanızla ilgili olarak cami ve namaz kılmak rüya tabirlerini de inceleyin.

Rüyada elbezi görmek kişinin inancında bir zayıflığa rivayet edilir, kişinin bir manevi arınmaya ihtiyacı olduğuna yorulur. Rüyada elbezi kullanmak veya elbezi ile bir yeri veya bir şeyi sildiğini görmek kendi kaderini kontrol altına almak için rüyayı gören kişinin zaman zaman büyük riskler aldığını, yaşamında bazen bazı şeyleri olayların gidişine bazen de şansa bırakmak gerektiğini ifade eder. Rüyada elbezi almak bazı insanların rüyayı gören kişiyi günah işlemeye teşvik ettiğini ancak bunlara kulak asmayıp kendi bildiği doğru yolda ilerleyip ruhunu ve bedenini her zaman temiz tutmayı başarmak gerektiğine rivayet edilir. Rüyada birine elbezi vermek kişinin iş veya aşk hayatında mutlu günlere kavuşması için yapması gereken bir kaç iş ya da aşması gereken bazı küçük engeller kaldığına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir