Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek neye işaret eder?

Rüyamda üzerimde krem rengi bir elbise var, evden sokağa çıkıyorum. Apartman sakinleri bana bakıyor. O sırada elbiseme galiba çay dökülüyor ve elbise lekeleniyor. Ben evime dönüp üzerimi değiştirmeye çıkıyorum. Gene annemin evindeyim. Eski ve aramın bozuk olduğu bir arkadaş karşıma çıkıyor. Onu görmek beni rahatsız ediyor. Hatta kardeşleri de arabada onu bekliyor. Bu arada bu kız abimin eski nişanlısı.

Birden bu kız fareye dönüşüyor, ben onu uzun süpürgeyle kovalıyorum, aynı zamanda fareden korkuyorum. Köşeye sıkıştırıyorum ve birden sadece kafasını tablo şeklinde duvarda görüyor ve ürküyorum. Kendimle ilgili bilgi vermem gerekirse her gün hamile kalmakla ilgili hayaller kuruyorum. Okuduğum bir kitabın önerilerini uyguluyorum. Kitabın ismi çekim yasası. Bir gün önceki rüyamda da arabada gidiyorum yanımda oğlum var.
Name: hatice
Cinsiyetiniz: bayan
Yaşınız: 41
Medeni durumunuz: evli
Şu anki ruh haliniz: genelde kaygılı
Subject: elbise
Anahtar kelimeler: arkadaş elbise giymek, elbise değiştirmek

Rüyada elbise görmek nasıl yorumlanır?

Hatice merhaba. Rüyada elbise görmek, uyanık hayatınızda çevrenizle ilişkileriniz, yaşamı nasıl algıladığınız konularında mesajlar verir. Detaylı bilgileri aşağıdaki satırlarda bulabilirsin. Hoşlanmadığın arkadaşı görmüş olman, sinirlerinize hakim olmanız gerektiğine işaret ederken, gerçek yaşamda her zaman için kontrollü olup, olumsuz gelişmeleri dahi avantaja çevirmenin yollarını bulmak gerektiğini işaret eder.

Rüyada elbise hakkında yorumlar

Rüyada elbise görmek uyanık hayatınızda dış dünyada nasıl algılandığınız konusunda bilgi verir. Elbiseler ayrıca toplumsal statünüzü de belirtmektedir. Bu yüzden size yakışmayan veya normalde giymeyeceği elbiseleri giymiş olarak görmek başkalarını aldatmaya çalıştığınızı anlatır. Alternatif olarak kimi yönlerinizi gizlemeye çalıştığınıza yorumlanır. Rüyada dekolte elbise görmek veya giymek etrafınızla olan iletişimde aşırı yoğun duygulara sahip olduğunuzu, büyük bir tutku veya hassasiyetle başladığı ilişki veya arkadaşlıkta karşınızdakinden de aynı şeyi beklediğini, bulamadığı zaman hayal kırıklığı veya şaşkınlık yaşadığını gösterir. Rüyada abiye elbise görmek veya giymek gerçek hayatınızda daha çok itibar ya da beğeni görmek istediğinizi temsil eder.

Rüyada elbise giymek ne demek?

Rüyada elbise giydiğini görmek genellikle yaşamın kadınsı yönünü temsil eder, bir kadın için bu kadınsı bir bakış açısını, kadınlığını özgürce ifade etmek arzunuzu gösterirken elbiseyi giyen bir erkek ise bu onun özel dünyasında bir sorgulama içinde olduğunu işaret eder. Bu aynı zamanda kendini kimi konularda güvensiz hissettiğine yorumlanır.

Renklerine göre elbisenin anlamları

Rüyada beyaz elbise görmek ya da beyaz elbise giymek içinizdeki saf ve melek gibi karakterinizi çevrenizdekilere göstermek isteğinizi simgeler ve bu doğru bir davranıştır. Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek aynı zamanda mutluluğa ulaşmak için eşiniz ya da partnerinize karşı özveride bulunmaya hazır olduğunuza yorumlanır. Alternatif olarak uzun ömürlü yaşam, iyi sağlık ve saflık gösterir.

Rüyada siyah elbise görmek ya da siyah elbise giymek asaleti temsil eder, sahip olduğunuz asil özellik veya değerlerin etrafınız tarafından tam olarak algılanıp algılanmadığı yönünde endişeniz olduğunu ya da tam olarak anlaşılmadığını düşündüğünüzü gösterir. Rüyanızda siyah bir elbise giyindiğini görmek aynı zamanda karşınızdaki eş, partner veya sevgilinize temiz,i saf duygularla olan bağlılığın ifadesidir.

Rüyada kırmızı elbise görmek ya da kırmızı elbise giymek heyecan, macera ve tutkuları işaret eder. Rüyasında kırmızı elbise giydiğini görmek partnerinizle ilişkinizde dış görünümünüz veya çekicilik konusunda kimi kaygılarınız olduğunu, ona eskisi kadar heyecan veremediğin yönünde düşüncelerin olduğunu veya fazla beğenilmek, ilgi çekmek, dikkat çekmek isteğini simgeler. Bu rüya aynı zamanda bilinçaltınızdaki eşi, sevgiliyi ya da partneri daha fazla etkilemek, yönlendirmek, kontrol altında almak arzunuzu da işaret edebilir.

Rüyada elbise bakmak, almak, denemek, değiştirmek

Rüyada elbise aldığını görmek kimi yeni durumlara veya role ayak uydurmak için çalıştığınızı göstermektedir. Sizin yeni bir öz eleştiri üzerinde uğraştığınıza yorumlanır. Aldığınız elbise üzerine uymuyorsa veya düzeltilmesi gerekiyorsa o güvensizlik hissi anlamına gelir. Eğer alınan elbiseye sığmaz iseniz bu değişen şartlara uyum sağlayabilecek bir kişiliğe sahip olmak gerektiğini gösterir.

Rüyada elbise bakmak, rüyada satın almak amacıyla elbiselere bakıyorsanız bu başkalarından saklamaya çalıştığınız kimi yönleriniz olduğunu simgeler. Bundan kurtulmak, samimi ve adeta çocukluk dönemlerindeki kadar saf ve açık olmanın yararına işaret ederken aynı zamanda bu duyguları yeniden değerlendirmek, kötülerini atıp iyilerini yaşama katmak gerektiği şeklinde açıklanır.

Rüyada elbise denemek, elbise denediğini görmek, gerçek yaşamınızda yeni bir durumla karşı karşıya olduğunuzu ve bu duruma nasıl uyum sağlayacağınız konusunda endişeleriniz olduğunu gösterir. Deneme sonunda beğendiğiniz elbiseyi bulur ve giyerseniz, bunun anlamı yeniş durum karşısında kendinizi hazır hissettiğinize yorumlanır. Karar vermezseniz, hazır olmadığınıza tabir edilir.

Rüyanızda elbisenizi aradığınızı görürseniz bu gerçek hayatınızda görüş ve düşüncelerinizi başkalarına zorla empoze etme huyunun size zarar vermeye başladığınızı temsil eder. Belkide bir öz eleştiri yapıp nerede hata yaptığınızı tespit etmenin zamanının geldiğini gösterebilir. Bu rüya aynı  zamanda çevrenizdeki bazılarının sizden tutum değişikliği beklediğini işaretidir.

Üzerinizdeki elbiseyi çıkarırsanız bu sizin gerçek duygularını açığa çıkarmaya karar verdiğinizi simgeler. Bu rüyanın beğenilmek ile de bağlantısı olabilir, yaşam konforu konusundaki beklentileriniz hakkında bilgi verebilir. Bu rüyanın başka bir tabiri ise diğer insanların duygularının farkında olmak gerektiğini göstermesidir ve rüyada elbisesini çıkaran kişinin daha iyi bir anlayış kazanmak için çaba sarf etmesi gerektiğini işaret eder.

Elbisesini değiştirdiğini görmek, rüyanızda elbisenizi değiştiriyorsanız bunun anlamı uyanık hayattaki değişim ihtiyacınızı işaret eder. Yaşamın kimi yönlerinden sıkıldığınızı bu konularda kimi değişilikler yapmak arzunuzu gösterir. Elbiseyi değiştirip bundan mutlu olduğunuzu görürseniz değişim olacak ve buna sevineceksiniz şeklinde yorumlanır. Elbisenizi değiştirir ancak beğenmezseniz değişim için henüz hazır olmadığınıza tabir edilir.

Rüyada elbisesini kaybettiğini görmek bastırılmış duygulara sahip olduğunuzu gösterir, duygularını içine atmanın sizde ciddi bir rahatsızlık yarattığını ifade eder. Eğer gerçek yaşamınızda kendini tam ifade edemiyorum hissi taşıyorsanız bu rüya kısıtlamaları aşmak için bir şeyler yapmanız gerektiğini gösterir.

Rüyada yeni elbise giymek, son moda veya yeni elbiseler giydiğini görmek yeni davranışlar ve kişilik özellikleri kazanacağınıza işaret eder. Kendinizi açıklamak için farklı yollar aradığınızı gösterir.

Rüyada eski elbise giymek yaşamınızda sahip olduğunuz ve doğru olduğuna inandığınız kimi yanlış düşünceler ya da fikirler olduğunu gösterir. Daha fazla zarar görmemek ya da hayatta yalnız kalmamak için derhal bir durum değerlendirmesi yapıp nerede hata yapıldığının tespit edilmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada kirli elbise görmek, rüyada elbisenin çamurlandığını ve temizlemeye çalıştığınızı görmek karakterinizde bazı şeyleri değiştirmeye çalıştığınıza işaret eder. Rüyanızda kirli elbise görürseniz bunun anlamı eski alışkanlık ve düşünme yöntemlerinizi değiştirmeniz gerektiğini gösterir.

Rüyada başkasının elbisesini giymek elbisesini giydiğiniz kişiye olan hayranlığınızı veya onun kimi yönlerini çok beğendiğinizi ya da onu örnek aldığınızı gösterir.

Rüyada fistan görmek iyi manada değildir, rüyayı görenin malından mülkünden eksilme olacağını işaret eder. Rüyada fistan giymek ya da fistan giydiğini görmek bir eşyanızın kaybolacağı, çalınacağı anlamını taşıyabilir. Fistan; uzun kollu, ferah etekli bir entari – kadın elbisesi türüdür. Halk türkülerinde pek sık kullanılması nedeniyle günlük yaşamda kullanılmasa bile popülerliğini sürdürmektedir.

Rüyada frak görmek, frak giymiş birini görmek günlük yaşamınızın oldukça rutin, sıkıcı geçtiğini, değişiklikliğe ihtiyacınız olduğunu simgeler. Rüyada frak giymek, frak giydiğini görmek iş veya sosyal yaşamınızda daha üst seviyede kariyere sahip olmak veya daha fazla saygınlık beklediğinizi temsil eder. Frak nedir: resmi törenlerde giyilen siyah renkli uzun ceket, elbise.

“Rüyada Elbise Görmek” için 7 yanıt

Rüyada mezarlıktan elbise topladığını görmek
Selam ben rüyamda köyümdeki mezarlıktan kendi elbiselerimi bulup, toplayıp evime getiriyorum ve elbiselerimi mezarda bulunca şaşırıyorum, elbiseler de siyah renkli idi. Bu rüyanın manası nedir?

Emel merhaba,
Rüyanız şu anda karamsarlığın hakim olduğu bir yaşam evresi içinde olduğunuzu ve yakında bu ruh halinden çıkacağınızı göstermektedir.

Rüyada elbise baktığını görmek
Bir yerdeyim asji’dan elbise bakıyorum, diğer tarafta bir kaç kişi asma yaprağından yapılmış sarma poğaça gibi şeyler yiyor, bende oradayım fakat yedim mi? yemedim mi? hatırlamıyorum, bu neye işarettir? yorumlarsanız sevinirim.

Emel merhaba,
Rüyada elbise bakmak başkalarından saklamaya çalıştığınız bazı yönleriniz olduğunu simgeler. Bundan kurtulmak, samimi ve adeta çocukluk dönemlerindeki kadar saf ve açık olmanın yararına işaret ederken aynı zamanda bu duyguları yeniden değerlendirmek, kötülerini atıp iyilerini yaşama katmak gerektiği şeklinde yorumlanır.
Rüyada poğaça yiyen birilerini görmek ise etrafınızda hayatını yoluna koymuş, maddi ve manevi zenginliğe erişmiş kişiler olduğunu ve onlardan aldığınız pozitif enerji ile sizinde işlerinizin yoluna gireceğini simgeler.

Rüyada elbise değiştirmek neye işaret eder
Rüyamda bir düğün için hazırlanıyorum ancak daha sonra kıyafetlerimin uygun olmadığını düşünerek değiştirmek için eve gitmek istiyorum.
Sonra kendimi açık bir alanda buluyorum, her taraf kar içinde, bazıları erimeye ve rengi kirlenmeye başlamış, şaşırıyorum “hangi ara kar yağmaya başladı” diye, “arabayla gidemem” diye düşünüyorum ama sonrasında kendimi istediğim kıyafeti giymiş olarak buluyorum, rüyayı gördüğüm ay da ağustos.
Teşekkürler
Kimden: ozlemmm1807
Cinsiyetiniz:bayan
Yaşınız:27
Medeni Durumunuz:evli
Şu anki ruh haliniz:tedirgin
Anahtar kelimeler: düğüne hazırlanmak, düğün kıyafeti, elbise değiştirmek

Özlem selam, rüyada düğüne hazırlanmak, düğün kıyafeti, elbise değiştirmek gibi olaylar var ve bu konuda bilgiyi düğün rüya tabiri sayfasında bulabilirsin. Ancak rüyanın can alıcı noktası açık alanda olduğun bölüm olup, gerçek hayatta kendini güvende, rahat, huzurlu hissettiğin anda dahi bir takım tehlike ya da sıkıntıların seni takip ediyor olabileceğini aklından çıkarmayıp, her zaman tedbirli olman gerektiğini işaret etmektedir. Çünkü mevsimi dışında görülen kar iyi değildir.

Ruyamda ölmüs esimin kiyafetleri topluyodum vede bnim dolabim da baska kisini kiyafetleri vardi baya cok kiyafeti varfi ne anlsma glir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir