Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Elektronik Kitap Görmek

Rüyada elektronik kitap görmek neye çıkar?

Merhabalar, çok renkli bir rüya gördüm yine. Elimde elektronik kitabı ile yetenek programına katılıyorum. Kafalarına göre gitar çalıyorlar ve benden şarkı söylememi bekliyorlar fakat şarkıları bilmediğim için vokalisti dinliyorum. Yanımda orta yaşlarda siyah saçlı bir kadın oturuyor, o an sanırım çaycı diye geçiriyorum içimden. Kapkalın elektronik kitabımı elimden alıyor, sohbet ediyoruz, bir yandan bir yandan da kimliğimi öğrenmeye çalışıyor. Daha doğrusu kitabın üstünde başka bir isim var “demek adın Filiz” diyor, “hayır” diyorum “o 2. el kitap, adım Elif”. Bunu duyan ortamdaki insanlar birden telaşa kapılıp ellerimden tutup “daha önce söyleseydin” falan deyip güç birliğiyle dünyadan atıyorlar.

Ben de önce toz bulutu olup ardından yörüngede dolaşan bir gezegen oluyorum. Karıncalar ve uzaylılar tarzı değişik canlılar beni korumaya çalışıyor. Bir süre sonra tekrar insan olup dünyaya iniyorum ve safari çölü tarzı bir yerde kendimi görünmez olarak buluyorum. Bol miktarda özgürlük hissediyorum ihtiyacım olan tek şeyin. Dişi aslan var onu bir yerlerden geçirmem gerekiyor dar bir yol gibi. bir karıncayı arıyor gözlerim o burada olsaydı aslanı taşırdı diye ve gereken özgürlüğü hissediyorum. Karınca istediğim şeyi yapıyor o an uçuyorum ve kendimi harika hissediyorum.

Sonra kendimi bu sefer düşündüğüm kişiyle görüyorum saçlarımı kızıla boyamışım. çok zenginiz fakat mütevazilikten sanırım eski bir evde kalıyoruz. Apartmanın hemen girişinde zil çalınan yerde resimlerimiz var ve canlanıyorlar görüntüler. Çocuklar falan var, rüyalar parça parça değil birleşik bu arada. Hepsi belli bir olay örgüsüyle gerçekleşiyor ve çok mutluyum rüyalarımda. Özellikle de gezegen olma kısmında mutluluğu dibine kadar hissettim rüyamda. Yorumunuz için çok teşekkür ederim diğer olay örgülerini tam hatırlamıyorum. Aslanlı kısımda da özgürlüğe muhtaç olduğumu hissettim rüyamda ve aslanı hareket ettirirken işte bu dedim kendi kendime.

Rüyada elektronik kitap görmek yorumu

Elif merhaba, gönderdiğin rüya çok ağır bir rüya olduğu için sessiz, sakin bir zamanımda yanıtlamak istedim ve bu yüzden gecikme oldu. Aslında gördüğün rüyanın bir ana unsuru yok, bu durum rüyayı gören kafasının berrak olmadığını simgeler ama senin de belirttiğin gibi rüyadaki olaylar yine de belirli bir sırayla gelişiyor. Bu açıdan önemli mesaj verdiği söylenebilir.

Rüyanın birinci kısmındaki elektronik kitap hayatında önemli bir gelişim içinde olduğunu belirtmekte, bu gelişim sonucu daha fazla güç kazanma ve yükselmek amacıyla neler yapman gerektiğine emin olmaya başladığını anlatmaktadır. Rüyanın devamında gelişen olaylar yaşamın somut yönündeki beklentilerin kadar soyut tarafında da eşsiz bir zenginliğe sahip olduğunu, gelişmiş bir hayal gücüne sahip olduğunu anlatırken bu iki yönün birleşerek hedeflerine ulaşmanı kolaylaştıracağını anlatmaktadır.

Rüyanın ikinci kısmındaki olaylar ise zengin hayal dünyanın yansımalarından kesitler vermekte, hayallerine ulaşman için gerekli kuvvet ve hayal gücüne sahip olduğunu anlatmakta, dileklerine birer bire ulaşacağını temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir