Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Emir Görmek

Rüyada emir neye işarettir?

Rüyamda okuldan çıkıp, sınıf arkaşım Nadir ile eve doğru gidiyoruz ve gerçek hayatta her gün gittiğim yol burası, mahalle ve evler de aynı. Sonra yolumuzun üzerinde bulunan yaşlı bir amcanın (gerçekte bu amcayı tanıyorum) bahçesinin önünden geçerken bahçedeki nar ağacına gözümüz takılıyor. Nadir’e haydi bahçeye girip nar koparalım” diyorum, o da “tehlikeli olmaz mı? istesek daha iyi olur” diyor ama sonunda teklifimi kabul ediyor. Hemen hemen boyumu kadar olan beton duvarı aşıp bahçeye atlıyoruz, etrafta kimseler yok ama rüyada dahi korktuğumu hissediyorum.

Nar ağacına yaklaşırken birden iki tane doberman köpek havlayarak hızla üzerimize gelip, üstümüze atladı. Köpekler bizi yere yatırıp, üzerimize oturdu, rüyamda korkudan altıma kaçırdığımı hatırlıyorum. Neyse ki köpekler bize zarar vermiyordu, sadece üzerimize oturup bizi esir almıştı, kıpıradasak parçalayacak gibi bakıyorladı. Sonra evin sahibi amca göründü ve köpeklere bilmediğim lisanda (sanki Almanca) bir emir verdi ve köpekler üzerimizden inip uzaklaştılar. Amca yanımıza geldi ve “çocuklar neden böyle bir şey yaptınız, ya köpekler size zarar verseydi” dedi. Bizde “canımız nar çekti, onun için bahçenize girdik, sedece bir kaç tane nar koparacaktık” dedik, amca da “isteseniz, dilediğiniz kadar toplamanıza izin verirdim” dedi, rüya burada bitti. Nar aldık mı almadık mı bilmiyorum ama narlar çok güzeldi.

Rüyada emir görmek yorumu

Bekir merhaba, rüyada nar ağacı görmek rüya sahibinin halk arasında sözüne sadık, güvenilen ve saygı duyulan birisi olduğuna işaret eder, kişiden her zaman iyilik yapması, etrafını yardımcı olmasının beklendiğini ifade eder. Rüyada nar görmek iyiye işarettir, hayırlara delalet eder, hayatın sağlık, sıhhat ve bolluk içinde süreceği bir yaşam dönemine girdiğinizi gösterir. Rüyada bir duvarı aşmak, duvarın üzerinden atlamak, karşınızdaki engelleri birer birer aşarak amacınıza en sonunda ulaşacağınızı temsil eder.

Rüyada size saldıran sizi esir alan doberman köpekler aslında kalıcı arkadaşlık, ömür boyu sürecek dostluk ve sadakat sembolüdür ki bu büyük ihtimalle arkadaşın Nadir ile dostluğunun ömür boyu süreceğine işaret olabilir. Bakınız rüyada köpek görmek sayfası.

Rüyada emir vermek ya da birine komut verdiğini görmek başkalarına yukarıdan bakma, onları küçümseme huyunuz olduğunu simgeler. Özellikle bir iş ortaklığınız varsa bu huyunuz yüzünden ortağınız ile önemli sorunlar yaşadığınızı, yaşayacağınızı simgeler. Rüya komut almak, birinden emir aldığını görmek övünme, böbürlenme huyunuz yüzünden yakında zor durumda kalacağınızı, boynunuz bükük duruma düşeceğinizi simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir