Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Engel Görmek

Rüyada engel görmek neye delalet eder?

Bu rüyayı ben gençken görmüştüm ve yıllardır unutamıyorum. Sitenize rastlayınca size yazmak istedim. Umarım cevap verirsiniz. Rüyamda ben korkunç bir şekilde hastaydım, çok yüksek bir ateşim vardı.  Babam ambulans çağırdı ama uzun bir süre beklememize rağmen gelmedi, babam tekrar aradığında yanlış adrese gittiklerini, gittikleri yerin şehrin tersi yönde olduğunu ve gelmelerinin çok uzun süreceğini öğrendi ve sinirlendi “keşke kendi arabamızla gitseydik” dedi. Elimizdeki buz kalıplarını tüm vücuduma yerleştirerek babamın arabasına bindik ama aksilik bu ya araba çalışmadı, sanırım aküsü bitmişti, babam arabadan inip aracı tekmeledi.

Rüyada engel görmekO sırada uzaktan hızlı bir şekilde bir tır veya kamyon gibi büyük bir araç geliyordu, baba eliyle işaret etti ve adam acı bir fren sesiyle kamyonu durdurdu. Lastiklerden gelen fren sesini aradan geçen bunca yıla karşılık halen hatırlarım. Babam durumu anlattı fakat şoför “kasadaki ürünlerin bozulma tehlikesi olduğu için böyle hızlı gittiğini ve yardım edemeyeceğini söyledi ama sonra “tamam, haydi delikanlıyı kamyon atın, hastaneye yetiştireyim” dedi. Şoför mahallinde tek kişilik yer vardı ve tek ben bindim.  Annemle bama “biz birazdan ambulans ile geliriz” dediler.

Şoför kamyonu çılgın gibi kullanıyordu, sürat göstergesi sonuna kadar vuruyordu, korkudan neredeyse altıma kaçıracaktım ve hastalığımı falan unuttum. Yolda ileride bir yol çalışması olduğunu gördüm ve şoförü uyardım ama adam son hızla gitmeye devam ediyordu, işçilerin yola koydukları engeli parçalayarak geçtik ama ben korkudan bayılmıştım. Rüyada gözlerimi hastanede açtığımda baş ucumda annem babamı görünce çok sevindim.

Bu rüyadan sonra hep yavaş araba kullandım ve kamyonlardan sürekli uzak durdum. Şu anda kesinlikle bir kamyona binemem. Bu rüya benim dikkatli araba kullanmam için bir uyarı mıydı? Teşekkür ederim. 63, erkek, evli, emekli memur.

Rüyada engel görmek yorumu

Sinan bey merhaba, bu rüyayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir rüya genel anlamda görüldüğü zaman daha anlamlı olmakta, ancak sizin, benim yaşlarda insanlar geçmişte görülen rüyalardan da bazı dersler çıkarıp, gençlere aktarabilir. Belkide kızlı araba kullanmanın tehlikesini beyniniz size görüntü olarak gösterdi ve hep dikkatli oldunuz, bu düşünceniz mantıklı. O günü şartlarında unsurların anlamlarına bakarsak;

Rüyada hasta olduğunu görmek rüyayı gören kişi gerçekte hasta ise sağlığına kavuşacağına, hasta değilse sağlıklı yaşamaya devam edeceğini işaret eder. Böyle bir rüya, rüyayı gören kişinin sağlığının iyi olacağını anlatır. Rüyada ateşlendiğini görmek rüya sahibi kişinin gerçek yaşamda onu çok etkileyen bir üzücü olay yaşadığını ve bunun etkisini hala üzerinden atamadığını ve atmakta sıkıntı çektiğini temsil eder. Rüyada buz kalıbı görmek bol kısmete ve güzel bir işe başlamaya yorulur. Rüyada kamyon görmek bir sorun hakkında üzülmek veya kaygılanmak yerine o sorunu çözmek için bir an önce çalışmaya başlamak anlamına gelir. Yaptığınız işte zarar etme veya üzülme korkusunu üzerinden atmaya işaret eder. Çok hızlı araç süren birini görmek ve onun aracında gitmek ise rüyayı gören kişinin hayatı boyunca macera ve tehlikeden hoşlanan kişilere karşı dikkatli olması ve özellikle de o kişilerin hayatına karışmasına izin vermemesi gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada engel görmek hayallerine ulaşmak için aşmanız gereken bazı zorluklar olduğunu simgelerken  rüyada engellenmek veya engele takılmak çabalarınıza devam etmeniz halinde her şeyin üstesinden gelip başarılı olacağınıza işaret eder. Rüyada bir engeli aşmak sorunları halledip, hedefe ulaşacağına delalet eder. Rüyanın sonunda hastanede gözünü açmanız ve anne babanızı görmeniz iyileşmeye, dert ve sıkıntılardan uzaklaşıp sevdiklerinle huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeye rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir