Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Erkek Olmak

Rüyada erkek olmak neyi gösterir?

İki tane kahverengi at yan yana gidiyor, birinde başka bir adam diğerinde ben varım, o adam benim babammış ve bende erkekmişim, atlarla giderken babayı öldürmek asıl amacım imiş.

Güya bir şekilde atların kızmasını sağlamışım, sonra atlar sinirlenince ya attan düştüm ya da attan kendimi bilerek yere attım, atlar gitmeye devam etti, atın altından yuvarlanarak renkli bir misket bana doğru geldi ve babam ölmemişti ama ben çok güzel bir kızın ölmesine sebep olmuşum, çok pişmanmışım, acı çekiyormuşum, o kız böyle bembeyaz bir elbiseyle parlayarak gülerek beni izliyormuş. Lütfen erkek olduğunu görmek, babayı öldürmek istemek ne demek?

İsim / Takma isim : candan
Cinsiyetiniz : kız
Yaşınız : 15
Medeni durumunuz : bekar
Şu anki ruh haliniz : kararsız
Rüyanızın konusu : kahverengi bir attan düşmek
Anahtar kelimeler : kahverengi at, attan düşmek, babayı öldürmek, renkli misket

Rüyada erkek olmak neye yorumlanır?

Candan merhaba,

Gönderdiğin rüya çok dikkate alınması gereken önemli bir rüyadır. Bir daha buna böyle rüya görürsen lütfen çekinmeden anne ve babanla paylaş, gerekirse bir rehber ya da psikologla görüşün.

Gördüğün rüya gerçek hayatında bir kimlik bunalımı, kimlik sorunu yaşadığını ve bunun sende büyük bir öfke yarattığını simgelemektedir.

“Rüyada Erkek Olmak” için 2 yanıt

Merhaba. Rüyamın başını hatırlamıyorum pek. En başta şunu da söylemek istiyorum. Şuan olduğum kişi değildim. Rüyamda erkektim. Jensen Ackles isimli bir oyuncu olmuştum. Ve rüyamda erkek kardeşim vardı. Normalde de kardeşim yok. Tek çocuğum. O da Jared Padalecki olmuştu. Bu iki oyuncu aynı filmde oynuyolar ve kardeşler. Rüyamda bizde öyleydik.

Rüyamda birilerinden kaçıyorduk. Ailemizle birlikte denizin ortasında bir eve yerleştik. Deniz de değil okyanus. Köpek balıkları vardı. Onlarla dalga geçiyorduk kardeşimle. Bizi yiyemiyorlardı. Ayağımızı okyanusa sokup çıkarıyorduk. Gülüyorduk falan. Birden dalga çıktı evin kapısı açıktı eve su girdi. Kardeşimle suyun üzerine atladık gülerek zıplıyoruz. (Evin içine giren suyun üzerine) Sonra elektrikler gitti ve geldi. Bir baktım orta parmağım yok. Sol elimde orta parmağım sonuna kadar yenmiş mi ne bişi olmuş yok yani. Ama kanamıyordu da acımıyordu da.
Ben sürekli uzun uzun rüyamı yazıyorum kusura bakmayın çünkü rüyamda hangi kavramı araştıracağımı pek bilmiyorum. Birsürü şey oluyo. Şimdiden teşekürler. 15, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada erkek olduğunu görmek beyninizin derinliklerinde yer alan günlük yaşamın alışılmış kalıplarından çıkma arzusu ve değişim ihtiyacınızı simgelemekte, bu yönde bir kişisel gelişim içinde olduğunuzu göstermektedir.
Rüyada birilerinden kaçmanız geçmişten kalan bilinçaltındaki bazı korkuların açığa çıkmaya başladığını ve bunun sizi endişeye sürüklediğini, kendini emniyette hissetmek arzusu taşıdığını ifade ederken gördüğün köpek balığı öfke, düşmanlık duygularını belirtir ve şiddet anlamı taşır. Size karşı duygusal bir tehdit ikazı olabilir. Rüyada köpek balığı saldırısı, bir ağrılı, zor veya duygusal anlamda kötü dönem geçirmekte olduğunuzu simgeler. Rüyanın son bölümü ise öfke dolu zor günleri bir an önce atlatmak gerektiğini aksi halde bundan kötü etkileneceğini simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir