Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Eroin Görmek

Rüyada Eroin Ne Demektir?

Rüyamda ıssız, sessiz bir deniz kenarındayım, hava kapalı olmasına sıcak. Yanımda kız kuzenim var, birlikte denizin üstünde uçan martıları izliyoruz. Bir ara kuzenimin çantasında küçük bir kap gördüm ve “bu ne” dedim, o da hiç çekinmeden “eroin” dedi. Eski erkek arkadaşı alıştırmış ve artık bırakamıyormuş. Bu garip rüya ne anlatmak istedi? kuzenim asla böyle bir şey yapmaz ama yine de böyle bir şey olabilir mi? etkileyici garip bir duygu bu, yorumlayabilirseniz sevinirim.

Rüyada Eroin Görmek Tabiri

Nuri merhaba, gördüğün rüya kendi içinde çok tutarlı, oldukça güçlü mesaj veren değerli bir rüyadır. Bilindiği gibi rüyadaki olaylar ve unsurlar birbiri ile uyumlu olursa o rüyanın önemli bir mesaj verdiği bilinir. Ana unsurlar; deniz kenarında olmak, kuzeni görmek ve eroindir.

Rüyada ıssız bir deniz kenarında olmanız aslında yaptığınız bazı gereksiz işler veya davranışlar yüzünden kendi kendine huzurunu bozduğunu temsil etmekte ve bu nedenle mantığınız ile duygularınız arasındaki dengenin bozulduğunu anlatmaktadır. Rüyada yanındaki kuzenin ise gerçek yaşamında bir üzüntünün etkisinde olduğunu ve bu üzüntüyü paylaşacak birisine ihtiyaç duyduğunu simgelemektedir. Denizin üzerinde uçan martılar ise artık umudunu kestiğin bir haberin yakında sana ulaşacağını anlatmaktadır.

Rüyada eroin görmek rüya sahibinin bazı nedenlerle kafasının çok karışık olduğunu, olayları doğru tahlil edemediğini simgeler. Rüyada eroin kullanmak veya eroin kullandığını görmek rüyayı gören kişini içinde olduğu gerçekleri göremediğini, adeta bir hayal dünyasında yaşadığını anlatırken öte yandan da büyük bir zarar yaşamadan gerçek dünyaya dönmesi, ayaklarını yere sağlam basması gerektiğine işaret eder.

Eroin nedir?

Eroin yani diasetilmorfin (diamorfin) yarı-sentetik bir afyon alkaloidi türevidir. Morfinin 3,6-diasetil türevidir ve onun asetilasyonu ile sentezlenir. Beyaz ve kristalize olan formu genellikle hidroklorid tuzu olan diasetilmorfin hidrokloriddir. Endorfinleri taklit eder ve kan dolaşımına katıldığı andan itibaren bir iyilik hissi oluştururlar (genellikle intravenöz enjeksiyon). Tek seferlik kullanımda dahi çok yüksek bağımlılık potansiyeline sahiptir ve özellikle diğer maddelere oranla hızla tolerans gelişir. Buna rağmen nadiren kullanımı durumunda yoksunluk sendromu oluşmaz. Yalnızca üç gün süreyle kullanılıp bırakıldığında dahi yoksunluk sendromu görülür.

1912 ve 1925 afyonkonferanslarına müteakip zaman içinde tüm dünyada eroinin üretimi, taşınması ve satışı yasaklanmasına rağmen, Birleşik Krallık’ta Diamorphine, ve İsviçre, Almanya, Hollanda, Danimarka ve yakın gelecekte çoğu AB-Ülkelerinde Diaphin adı altında yasal bir reçete analjezik ilaç olarak şiddetli ağrı çeken hastalara ve bilhassa eroin bağımlılarına destek/tedavi şeklinde devlet tarafından verilmektedir. Burada esas amaç saf ve temiz olan fabrikasyon eroinin sokaklarda satılan kaçak üretilen ve içinde her türlü katkı maddesi bulunan eroine kıyasen insan sağlığı üzerinde varolan bağımlılık dışında kalıcı bir harabiyet oluşturmamasıdır. Bu şekilde devlet tarafından eroin alan bağımlıların tekrar üretken topluma dahil olup hem adli açıdan hem de sağlık açısından topluma yük olmaktan çıkarılıp dekriminalize edilmeleridir. Devletler ancak buprenorfin ve methadon gibi yerine koyma tedavisinde kullanılan ilaçlardan sonuç alınamayan kişilere saf eroin vermektedir çünkü dünyada tıp otoriteleri artık eroin (opiat) bağımlılığın kronikleşen bir hastalık olduğunu ve gerçekten eroini bırakabilen bağımlıların sayısı %5-10’dan fazla olmadığından zorla bıraktırma yerine opiat yerine koyma tedavilerin hem hasta hemde toplum için en iyi sonuçları verdiğini kabul etmektedir. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir