Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Esir Düşmek

Rüyada esir düştüğünü görmek ne demektir?

Rüyamda bir kırmızı araba içindeyim. Arabada bir kaç tanışım, müdür yardımcım ve ikide asker var. Rüyamda bunlar beni kaçırıp esir almışlar. Onlardan ve kendimden kaçmaya çalışıyorum, yani rüyamda bir ben daha var. Önce araba yeşilliklerle dolu ve sıralı ağaçlarla çevrili bir yolda durdu. Arabadan ben ve müdür yardımcım indik, bir müddet bu yolda beraber yürüdük, sonra arabaya tekrar bindik. Arabada giderken güzel bir yer gördüm, onlara kaçmak için “burası çok güzel, burada az duralım” dedim ve durduk. Gördüğüm yer yeşilliklerle çevrili bir vadi idi. Bu vadide büyük bir kanyon vardı, bu kanyonda uzun geniş bir nehir vardı.

Rüyamda üstümdeki askeri koyu yeşil renkteki tişörtü çıkararak yarı çıplak bir şekilde nehre girdim. Nehirde büyük, küçük bir sürü yüzen balıklar vardı. Nehrin içinde yürüyerek gözden kayboldum yani onlardan ve kendimden kaçmıştım. Ben gözden kaybolunca müdür yardımcım “onu kaçırdım daha artık yakalayamam” dedi. Bu sözün üzerine rüyamdaki ikinci bir ben olan ben, “o hiç bir yere kaçamaz” deyip anlayamadım büyülü bir şeyler söyleyiverdi. Ne söylediyse nehirdeki bütün balıkları harekete geçirip o yüzen balıklar birden nehirde büyük bir tsunami dalgası yaratarak beni kaybolduğum yerden geri getiriyor. O anda kendimi müdür yardımcısının kollarında buluyorum.Ona sımsıkı sarılıyorum ve bir ara gökyüzüne bakıyorum. Gökyüzü masmavi idi ayrıca bir kaç tane bembeyaz bulutlarda vardı.

Beyaz bulutların içinde Mustafa Kemal Atatürk yatıyordu. Bana şimdi oldu dercesine gülümsüyordu. Bu arada müdür yardımcımda bana sımsıkı sarılıyor artık benimsin diyerek tebessüm ediyordu. Lütfen bu rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Takma isim : Dolunay2014
Yaşınız : 33
Cinsiyetiniz : Bayan
Medeni durum : Bekar
Mesleğiniz : Öğretmen
Ruh haliniz : Korkmuş ve yorgun

Rüyada esir düşmek yorumu

Dolunay merhaba, rüyanız psikolojik yönü çok ağır basan derin ve ağır bir rüya. iç dünyanız, hayallerini, korku ve umutlarınız konusunda bilgimiz olmadığı için ancak genel bilgiler verebilirim ve bu bilgilerle mesajı kendiniz tespit edebilirsiniz.

Rüyada kaçırılmak, kaçırıldığını görmeniz birinin veya birilerinin sizi aşırı derecede etkilediğini gösterir. Bu rüya aynı zamanda yaşadığınız bu etki altından kurtulmak, kaçma ihtiyacı hissediyorsunuz mesajı verir, aynen gerçek yaşamda okuldan kaçmak, işten kaytarmak gibi. Ancak kaçmak çözüm değildir, bu etkiden kurtulmak için bir şeyler yapmak gerektiğine yorumlanır.

Rüyada gördüğünüz nehir, başarı ve mutluluğu işaret eder. Ancak buradaki önemli ayrıntı, başarıya daha çok kendi gayretinizle kavuşacaksınız manasını taşırken nehre girmeniz, makam sahibi iyi bir insandan yardım almak olarak yorumlanır. Rüyada balıkların sizi müdür yardımcınızın kollarına atması, gerçek yaşamınızda onunla şanslı, kısmetli bazı gelişmelere işaret edebilir.

Bulutların üzerinde Atatürk’ü görmeniz, gerçek yaşamınızda daha kararlı olmanız gerektiğini simgelemektedir. Çünkü Atatürk güç, otorite, kararlılık simgesidir. Yaşamınızdaki bu konu ne ise, kararlı bir şeklide devam etiğinizde başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

“Rüyada Esir Düşmek” için 2 yanıt

Merhabalar, güvendiğim bir rüya yorumu kaynağı olarak sizden şu an gözlerimden yaş getiren şu rüyamın yorumunu rica edecektim. Rüyamda kendimi Filistinli bir kadın olarak ailemle, sevdiklerimle beraber bir yere kapatılmış, İsrailli askerler tarafından öldürülmeyi bekler halde gördüm. Askerler tüfeklerini bizim alnımıza hizalamış halde duruyorlardı ve birkaç dakika içinde hepimizin öleceğini biliyordum. Etrafta bir sürü kadın ve erkek asker vardı. Cephanelerinde binlerce silah, tüfek, kurşun hatta top bulunuyordu. Bu sırada devamlı anneme ve babama sarılıyordum. Anneme gözyaşları içinde “Bekleyeceğim seni gittiğim yerde” diyordum, o da ağlamakta, birbirimizden bir türlü ayrılamıyorduk. Hiç hazır olmadan, bu kadar insanlık dışı şartlarda gelmiş olan ölümün dehşeti ve alnımdan vurulmanın nasıl bir şey olduğunun korkutucu temayülü o an zihnimdeki son düşüncelerdi.

Rüyam vurulmadan bitti, geriye bıraktığı etki kaldı. Beni bu kadar etkileyen bu rüyayı yorumlarsanız çok minnettar kalacağım. Selametle. 23 yaşında bir kadınım, öğrenciyim, bekarım.

Sevgili kardeşim Yeşim. Görmüş olduğun rüya büyük ihtimalle senin çok duygusal, hassas, merhametli karakterin ile Arakan’da, Filistin’de ve dünyanın değişik yerlerinde zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları acıyı içinde hissetmenden kaynaklanıyor. Bu rüya belki de sana, bana, tüm Müslümanlara artık boş konuşmayı bırakıp, elindeki Amerikan malı cep telefonuyla “Kahrolsun Amerika” demeyi ya da tarlalarımızda kullandığımız İsrail malı tohumları unutmayıp “Kahrolsun İsrail” demekle sorunların çözülmeyeceğini anlamamız, onlarla mücadelenin bilim, teknik, edebiyat, gerçek tarihle, çok fazla çalışarak kazanılacağını artık anlamak gerektiğini hatırlatmak da isteyebilir. Dilerim bu mesajı çok kişi okur da bir faydamız dokunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir