Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Eski Arkadaşı Görmek

Rüyada Eski Arkadaşı Görmek Neye Çıkar?

Ben rüyamda liseden eski bir arkadaşımı gördüm. Bu çocuk okulda bana aşıktı ama ben ona aşık değildim ve onu hep bir arkadaş görürdüm. Kendisini 5 – 6 yıldan beri hiç görmedim ve durup dururken rüyama geldi, acaba ona karşılık vermediğim için bana beddua falan mı etti?

Rüyada yolda yürürken onunla karşılaştım, karşılaştığım yer onun çalıştığı yermiş, iş yerinin önünde o bir köşede durdu ben bir köşede, sonrasında ben annemle perdeciye gittim, oda arabayla peşimizden geldi, perdeciye girdik ama o kapıda bekliyordu, ben bir ara dışarı çıktım ve yanıma koşarak geldi, nefes nefese “aşkım” dedi, ben şaşırdım, bana “seni ne kadar çok sevdiğimi hiç anlamadın, beni hiç mi sevmedin” dedi. Sonra annem kalın bir perde aldı geldi, annemle çocuğun arabasına bindik. Eve dönerken arabayı ben sürmeye çalıştım ama süremedim, bu kadar, yorumlaya bilir misiniz? 24 yaşında bekar bayanım, çalışmıyorum.

Rüyada Eski Arkadaşı Görmek Tabiri

Hediye merhaba, görmüş olduğun rüyanın bir mesaj taşıdığını düşünmüyorum çünkü olaylar net değil. Çünkü bu kişi senin sevgilin veya eski sevgilin değil. Bu çocuk senin bir eski okul arkadaşın ama o zamanla sana ilgi duymuş. Yani ilişkinin adını koymak net değil. Bu rüya reel yaşamında iç dünyanda yaşadığın bir iç hesaplaşmanın, belki bir vicdan azabı ya da pişmanlığın uykuda açığa çıkmasını yansıtabilir. Senin iç dünyanda yaşadıklarını bilemediğimiz için bu konuda yorum yapmak yanlış olur.

Bu rüya eski arkadaşını görmek olarak ele alınırsa arkadaş rüya tabiri sayfasında anlatıldığı gibi rüyada eski arkadaşını görmek rüyayı gören hakkında  kendini güvenli hissetme arzusunu, sıcaklık ve sevgi ihtiyacı çektiğini, birileriyle bir şeyleri paylaşmaya özlem duyduğunu gösterir.

Rüyada diğer unsurlara bakmak belki senin için bir anlam taşıyabilir. Rüyada perdeciye gitmek rüya sahibinin uyanık hayatından birlerinden saklamak istediği bir özeli olduğunu, bunun başkaları tarafından duyulmasına engel olmak istediğine rivayet edilir. Perde almak kişinin kendini çok duygusal hissettiğini gösterir öte yandan da içinde olduğu yetersizlik veya zayıflık hissinin başkaları tarafından görülmemesini istediğini temsil eder. Araba kullanamamak ise kişinin ayaklarının üzerinde durmayı başaramadığını, hala kendi kararlarını kendisinin veremediğini ifade eder.

“Rüyada Eski Arkadaşı Görmek” için bir yanıt

Rüyamda bir lokantada orta yerde tek başıma oturuyorum. Garsona baktım o bana gülümsedi bende ona gülümsedim. Ve sol elimi kaldırdım parmaklarım birleşikti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir