Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Eski Görmek

Rüyada eski görmek neye çıkar?

Merhaba, ben 23 yaşında, üniversiteye giden gencim ve sevdiğim kız geçen hafta beni terk etti. Ondan ayrıldığım günün gecesinde bu rüyayı gördüm, lütfen bu rüyayı açıklar mısınız? İnşallah verdiğim bu bilgiler yeterlidir.

Gördüğüm rüyanın ilginç olan kısmını hemen söylemek istiyorum, rüyada her şey eskiydi; okul binası, sınıflar, sınıflardaki tahta ve sıralar, sınıf arkadaşlarımın kıyafetleri ve ayakkabıları tamamen eskiydi, sanki bir dünya savaşından çıkmış gibiydik. Rüyamda sınıftaydım ve ders matematik dersiydi. Ben en ön sırada oturuyordum ve herkes eski sıralarda birer kişi olarak oturmuştu. Beni terk eden kız arkadaşım benim arkamda oturuyordu. Onunla konuşmak istiyorum ama hocaya ayıp olur diye konuşmuyordum.

O anda yandaki kız öğrencinin ona “haydi konuş Alp ile, şimdi konuşmazsan bir daha konuşamazsın. Bu senin son şansın” dediğini duydum ama bunu duyduğumu belli etmedim. Arkadaşımın benimle konuşmasını büyük bir heyecanla bekledim ama benimle konuşmadı. Hoca tozlu eski tahtada pek çok şey yazdı, anlattı ama hiç birini dinlemedim, anlamadım çünkü aklım arkadaşımda idi. Sonra uyandım. Her şey çok gerçek gibiydi, o heyecanı unutamıyorum, bekledim ama benimle konuşmadı. Tüm bunların bir anlamı var mı?

Rüyada eski görmek tabiri

Alp selam, öncelikle terk edildiğine üzüldüğümü söylemeliyim ancak o arkadaşın senin gibi birini kaybettiğine çok pişman olacak, buna inanabilirsin. Günümüzde senin gibi dürüst, duygusal temiz kalpli insan çok az kaldı. Bunları nereden biliyorsun dersen gördüğün rüya bunu söylüyor. Öte yandan bu rüyanın anlamı var mı demişsin, elbette anlamı var hem de çok önemli mana taşıyor. Gördüğün rüyanın baskın unsur senin de belirttiğin gibi her şeyin eski olmasıdır.

Rüyada eski bir şey görmek rüyayı gören kişinin hayatında değiştirmesi ya da kurtulması gereken bir şey olduğunu gösterir. Alternatif olarak bu rüya, geçmişte var olup ta bugün sahip olmadığınız bir şeyleri güncel yaşamın içine dahil etmek gerektiğini temsil edebilir. Rüyada eski bir şeyi saklamak veya muhafaza etmek akıllıca kararlar almak gerektiği anlamına gelir. Olumsuz, inatçı yollar ve katı düşünmeden uzaklaşmanız manasına gelebilir. Belki de yaşlanmaya karşı bir endişenizi gösterebilir.

Rüyanın diğer unsurları ise hayatında ilerlemek, kendini geliştirmek, başarı ve mutluluğa ulaşmak için önünde bir çok fırsat olduğunu göstermekte, eskini olumsuz etkilerinden kurtulup geleceğe umutla bakmak gerektiğini temsil etmektedir.

“Rüyada Eski Görmek” için 2 yanıt

Eski sevgiliyle barışmak
Rüyamda eski sevgilimle barışmıştım. Ablamla ben bir apartmanda asansörde sevgilimle karşılaşıyorum. Ablam ağlayarak eski sevgilime bagırıyor barıstıgimiz icin. Eski sevgilim de üzülüyor. Oda bagırıyor, ben de onun ellerinden öpüp ablamı oradan uzaklaştırdım. Bunun anlami nedir. Not: bu aralar rüyamda eski sevgilimi sürekli görüyorum.

Rüyada eski sevgili ile barışmak halen eski sevgiliniz ile aranızda halletmeniz gereken kimi meselelerin olduğunu, bunları onunla oturup konuşarak halletmeniz gerektiğini ve iki olgun insan olarak sorunlarınızı çözmeniz gerektiğini size tavsiye eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir