Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Eski Sevgilisini Görmek

Rüyada eski sevgilisini görmek ne demektir?

Merhaba, ben uzun süredir rüya görmüyordum fakat bu gece yoğun bir rüya gördüm ve anlamlandırmak istedim. Sitenizden kimi ayrıntıların anlamlarına baktım ama bir bütün olarak ele almak konusunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Öncelikle ben 23 yaşında bir bayanım. Annem ve babam 1. 5 yıl önce boşandılar ve etkileri hala devam ediyor. Annem ve iki kız kardeşimle yaşıyorum.

Şimdi rüyama geçiyorum; hatırladığım ilk görüntü güneşli bir günde ve hiç tanımadığım bir yerde bir sene önce ayrıldığım eski sevgilimle düz ve kaygan bir inişten inmeye çalışıyoruz. Etrafımızda başka insanlar da var. İneceğimiz yer parke kaplı ve aşağıda ulaşmak istediğimiz bir ev var. Eski sevgilimle beraber değiliz fakat aramızda bir çekim var. Bu arada ilk önce çok kaygan ve büyük geldiği için ben inmekten cayıyorum fakat son ayakkabılarımı çıkarıp sağ salim inişten iniyorum.

Geldiğimiz yer tanımadığım, yaşlı bir kadının evi. Kadınla pek konuşmadan arka odalardan birine gidiyoruz. Çok muhteşem bir deniz manzarasının izlendiği bir camın önüne konmuş sedirde oturuyoruz. Yeşillikler içerisindeki masmavi ve durgun denizi hayranlıkla izliyorum. Sonra eski sevgilimle aramızda bir yakınlaşma oluyor. Yakınlaşma yaşanırken dahi ben bir daha onunla sevgili olmayacağımı düşünüyorum. Bu arada eski sevgilimden ayrıldığımda üzülmemiştim ve hiç ağlamamıştım. Sağlıksız bir ilişkiydi ve bitmesi gerekiyordu. Yalnız, onun benden ayrılış şeklini bir süre hazmedememiştim. Bu bilgileri rüyanın açıklanmasında kişinin hayatının önemini bildiğimden anlatıyorum.

Her neyse, sonra benzer başka bir odaya geçiyoruz ve orada da denize farklı bir açıdan yine içim huzurla dolarak izliyorum. Sonra salona geçtiğimizde babaannemle beraber birkaç kadını görüyorum. Kadınlarla konuşuyorum fakat babaannemle konuşmuyorum. Sebebi de babamla annemin ayrılık döneminde ve sonrasında bizi hiç arayıp sormaması ki bu gerçek hayatta da böyle, yani görüşmüyoruz. Babaannem rüyamda yanındakilere “bak beni hiç görmüyor bile” diyor gülerek. Ben de ona “kötü günümüzde yanımızda olmadığı için kendisini sildiğimi” söyleyip çıkıyorum. Eski sevgilimi de sonradan bir daha görmüyorum. Dışarıda hava yine güneşli, etrafta cafe gibi bir yerde oturan insanlar var. Ben bu sefer yokuşu hiç zorlanmadan çıkıyorum. Yukarıda liseden pek de samimi olmadığım birkaç arkadaşımı görüp selamlaşıyorum. Aralarında lisenin başlarında saçma bir nedenden küstüğüm sonra bir daha hiç konuşmadığım fakat samimi olmadığımdan benim için önemsiz bir arkadaşım da var. Onunla yine konuşmuyoruz.

Arkadaşlarımla hep beraber neşeli bir şekilde fotoğraflar çektiriyoruz ve oradan mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Rüyam son eriyor. Bütün bunlar ne anlama geliyor? Rüyanın ana unsurları güneşli bir gün, eski sevgili, deniz manzarası, sedirde oturmak, masmavi deniz, durgun deniz, birkaç kadın, lise arkadaşı, fotoğraf çektirmek. 27 Ağustos 2012, 22:29

Rüyada eski sevgilisini görmek neye yorumlanır?

Merhaba,

Rüyanızı oldukça detaylı aynı zamanda düzgün cümleler kurarak ve hakkınızda detaylı bilgi vererek yazdığınız için canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizin gibi arkadaşlarımıza hizmet vermek, destek olmak bize mutluluk vermektedir.

Bu kadar uzun ve detaylı rüyanın açıklaması olarak çok kısa ve net bir yanıt vereceğim.

Rüyanız gerçek yaşamınızda derin bir duygusal boşluk içinde bulunduğunuzu ve bu sebeple kimi kırgınlıklar, kızgınlıklar içinde olduğunuzu simgelemektedirler. Duygusal boşluk içinde olan kişiler genellikle eski sevgililerini ve arkadaşlarını görürler.

Beni bir büyüğünüz, abiniz veya dostunuz olarak görmenizi ve önerilerime kulak vermenizi rica ediyorum. İçinde bulunduğunuz boşluk, kırgınlıklar, kızgınlıklardan bir an önce çıkmanın yollarını araştırın ve bulun. Hayatı olduğu gibi kabul etmek, onun iniş çıkışları olduğunu, kazanmak veya kaybetmek, üzüntü ve sevinç, mutluluk ve keder faktörleri olduğunu unutnayın. Ölüm dışında her şeyin dönüşü, çaresi vardır ve kimi durumlarda zaman en iyi ilaç olabilmektedir. Hoşça kalın. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada eski sevgiliyi görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Eski Sevgilisini Görmek” için 3 yanıt

Rüyada eski kız arkadaşının başkasıyla nişanlandığını görmek
Merhabalar ben rüyamda uzun suredir birlikte olduğum eski kız arkadaşımın bizim mahallede başka biri ile nişanlandığını ve benim evime girdiklerini gördüm. Bunun tabiri nedir? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler

Mevlüt selam, Rüyanız bir iç hesaplaşma içinde olduğunuzu, vicdan muhasebesi yaptığınızı, belkide pişmanlık duyduğunuzu ancak bazı şeyler için geç olduğunu işaret etmektedir.

Merhaba. Ben de rüyada eski sevgili gördüm ama o bunlardan farklıydı. Bana mesaj atıyor ve yeni sevgilisiyle arasının çok iyi olduğunu onu çok sevdiğini, kızın güzel olduğunu ve de onun için yanına yani başka bir şehre gittiğini anlatıyordu. Normal yaşamda zaten buna benzer bir durum var sevdiğinin olması. Ama anlamı ne? bana bunu anlatır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir