Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada eski sevgiliyi görmek neye işarettir?

Rüyada eski sevgiliyi görmek bir iç hesaplaşma, vicdan muhasebesi, çoğu zamanda pişmanlık işaretidir ve genellikle bu pişmanlık işe yaramaz. Rüyada eski sevgiliyi görmek ağlamak, eski sevgiliyle karşılaşmak, konuşmak veya barışmak en sık görülen evrensel rüyalardan biridir. Rüyada eski sevgilinin görülmesi yeni bir ilişkiye başlandığında yeniden ortaya çıkabilir ve bunun sebebi onunla olan ilişkinizde yaptığınız hatalardan ders alıp, tekrarlamamak gerektiğini simgeler.

Rüyada yakın zamanda ayrıldığı eski sevgiliyi görmek tüm dünyada, bütün toplumlarda en çok görülen rüyalar arasında en önde gelenlerden biridir ve önemli mesajlar verir, genellikle bir pişmanlığı işaret eder. İnsanlar kaybettiği sevgilisini, uzun bir süre unutamazlar ve sık sık onu rüyalarında görürler. Bunlar mesaj vermekten ziyade alışkanlıktan kopamamak, kaybetmenin üzüntüsü, pişmanlık işareti olup zaman geçtikçe bu rüyalar seyrekleşir, anlam kazanmaya başlar ve onlardan ders çıkarmak gerekir. Rüyada çocukluk aşkını görmek kişinin saf ve temiz duyguların paylaşıldığı çocukluk yıllarının sevgisine özlem duyduğuna yorulur.

Rüyada eski sevgiliyle barışmak ne demektir?

Rüyada eski sevgili ile barıştığını görmek halen eski sevgiliniz ile aranızda halletmeniz gereken kimi meselelerin olduğunu, bunları onunla oturup konuşarak halletmeniz gerektiğini ve iki olgun insan olarak sorunlarınızı çözmeniz gerektiğini size tavsiye eder. Rüyada eski sevgili ile buluşmak veya bir araya gelmek şu anda beraber olduğunuz yeni sevgiliniz ile de geçmiştekilere benzer veya aynı sorunları yaşayabilirsiniz, bu konuya dikkat edip aynı hatalar tekrarlamamak gerektiğini gösterir şeklinde yorumlanır.

Rüyada eski sevgilisiyle nişanlanmak veya evlenmek nedir?

Rüyada eski sevgilisi ile nişanlandığını görmek gerçek hayatınızda kişisel gelişiminizde önemli bir ilerleme kaydettiğine yorumlanır. Elde ettiğiniz gelişme ile olayları daya rasyonel analiz etmeye başladığınızı, problem çözmede artık daha başarılı olduğunuzu, karşınızdaki artık daha iyi anlamaya başladığınızı gösterir. Bu gelişimi yeni ilişkinizde bir avantaj olarak değerlendireceğinizi işaret eder. Rüyada eski sevgili ile sözlenmek de benzer mana taşır. Rüyada eski sevgilisiyle evlendiği görmek gören kişinin durumu ve içinde bulunduğu ruh hali ile birlikte açıklanır. Örneğin evlenmiş birinin, halen evli olan birisinin evlenmeden önceki eski sevgilisiyle evlendiğini görmesi geçmişteki hatalardan ders almadığını ve aynı hataları tekrarlama yüzünde mevcut evliliğinde sorunlar yaşadığını gösterir. Bekar bir insanın rüyasında onunla evlendiğini görmesi ise büyük bir pişmanlık yaşadığını ve halen onunla ile bir araya gelme umudu taşıdığını gösterir.

Rüyada eski sevgili ile yeniden karşılaşmak veya konuşmak neye çıkar?

Rüyada eski sevgilisinin aradığını görmek yaşamakta olduğunuz sosyal ilişkilerinizde kendine güven sorunu yaşadığınızı simgeler. Kendine güvenmek konusunda çalışma yapmanız, güçlü ve zayıf yanlarınızı tespit edip, zayıf yönlerinizi güçlendirmeye çalışırken ilişkilerinizde kuvvetli olduğunuz taraflarınızı öne çıkarmak, onları daha çok kullanmanız gerektiğini anlatır şeklinde tabir edilmektedir. Rüyada eski sevdiğiyle karşılaştığını görmek rüya sahibi için gerçek yaşamda karşı cins ile tanışmak, iletişim konularında problemler yaşadığınızı ya da şu anki ilişkinizde kimi sorunlar yaşadığını simgeler. Bu uyarıcı bir rüya olarak kabul edilmektedir ve değerini bilip, ona önem vermek gerekmektedir. Rüyada eski sevdiğiyle karşılaşmak yanı zamanda mevcut durum ve yaşadığınız koşulda bir dengesizliği ve kaosu işaret edebilir, mevcut durumdan kaçma arzunuzu gösterebilir. Ufkunuzu genişletmek veya maneviyat konusunda yeni bir yaşam tarzı denemeniz gerektiğini önerebilir.

Rüyada eski sevgiliyle konuşmak rüyayı gören kişinin gerçek yaşantısında iletişim sıkıntıları çektiğini, kendini ifade etmekte zorlandığını temsil eder. Rüyada onunla konuştuğunu görmek, uyanık durumda iken “İnsanlar beni neden anlamıyor” diye düşünmekten ziyade, ben “kendimi neden doğru anlatamıyorum” şeklinde kendini sorgulamak gerektiğini anlatır. Sonuç olarak bu bir haberleşme sorunudur ve iş çevresi, okul çevresi, aile yaşantısı gibi hayatın her alanını ilgilendirir. Rüyada eski sevgili ile telefonda konuşmak aynı üst paragrafta rüyada eski sevgiliyle yüz yüze konuştuğunu görmek açıklamasında anlatıldığı gibi iletişim sorunu yaşadığınızı gösterir ancak bu rüya yaşadığınız iletişimin probleminin daha da büyük olduğunu temsil eder.

Rüyada eski sevgiliye sarılmak ve öpmek neyi gösterir?

Rüyada eski sevgiliye sarılmak eski sevgilinizle birlikteliğinizde hissettiğiniz güven duygusunun hasretini çektiğinizi, aynı duyguyu yeni ilişkinizde bulamadığınızı ya da bulamayacağınızı düşündüğünüzü işaret eder. Bu çoğu zaman yanlış bir düşüncedir ve alışkanlıkların yansımasıdır. Rüyada eski sevdiğini öpmek rüya sahibinin gerçek hayatında romantizm konusunda kimi boşluklar içinde olduğunu simgeler, rüyada eski sevgiliyle öpüşmek sizi anlayan birine gereksinim duyduğunu gösterir. Unutmayın, bunlar karşılıklı olduğu zaman anlam kazanır, sizde karşınızdakine bu romantizmi vermelisiniz ki alasınız, tek taraflı beklemek yanlış demek istemektedir.

Rüyasında eski sevdiğini üzüntülü veya öfkeli görmek neye işarettir?

Rüyada eski sevdiği insanı üzgün görmek, onu mutsuz veya perişan olduğunu görmek, aslında rüyayı gören için pişmanlık işaretidir. Sizin ya da onun vermiş olduğu bir karardan, yaptığınız bir şeyden dolayı pişmanlık içinde olduğunuzu gösterirken pişmanlığın yarar sağlamadığını esas olanın bu hataları yeniden yapılmaması olduğunu temsil etmektedir.  Rüyada eski sevgilinin ağladığını görmek reel yaşamda öncelerden kalan bir kaygının büyümeye başladığını ve bu kaygının sizde başarısızlık korkusu yarattığını gösterir. Bu durumu mantıklı düşünmek ve mantıkla hareket ederek, inatla devam ettiğini olumsuz yolları terk ederek aşabileceğine yorumlanır.

Eski sevgilinin öfkeli olması neye çıkar?

Rüyada eski sevgilisinin öfkeli olduğunu görmek aslında sizin içinde olduğunuz ruh halini yansıtır ve kimi konularda ayrılmış olduğunuz sevgilinize olan öfkenizin henüz geçmediğini, onu affetmediğini ve kimi şeylerden onu sorumlu tuttuğunuzu simgeler. Bu durum veya bu rüya devam ederse öfke kontrolünü öğrenmeniz gerektiğini aksi halde hem kendinize zarar verebileceğinizi hem de çevrenizi üzebileceğini işaret eder.

Eski sevdiğinin pişman olduğunu görmek ne demektir?

Rüyada eski sevgiliyi pişman görmek genellikle sizin iç dünyanızdaki arzularınızı, onunla yeniden barışmak umudunuzu simgeler. Rüyada eski sevdiğinin pişman olduğunu görmek tekrar bir araya gelme yönünde isteğiniz varsa gururu bırakın, ilk adımı siz atın, onu arayın şeklinde yorumlanmalıdır. Rüyada eski sevgilinin ağladığını görmek aynen önceden sevdiği kişinin üzgün olması açıklamasında olduğu gibi sizin ya da eski sevgilinizin verdiği bir karar ya da yaptığı bir şey sebebiyle pişmanlık duyduğuna delalettir.

Eski sevgilinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada eski sevgilinin ölümü sanıldığı kadar kötü bir anlamı olmayıp,  onun uzun ömürlü olacağına delalet eder. İçinizde bir kin ya da beddua varsa onu terk etmeniz yönünde bir uyarı da verebilir. Unutmayın kin cahillere has bir duygudur şeklinde tabir edilmektedir. Rüyada eski sevgilinin hasta olduğunu görmek onun zor bir dönem geçirdiğini ancak atlatacağını ve normal yaşamına devam edeceğini temsil eder. Rüyada eski sevgilinin hastalandığını görmek, aranızdaki güçlü duygusal bağı halen gücünü kaybetmediğini gösterir. Sizin başınız ağrısa bu onunda hissedeceğini bilin mesajı verir.

Eski sevdiği kişiyi rüyada mutlu görmek gerçek hayatınızda üzerinizdeki sıkıntıyı atmaya başladığınızı temsil ederken bu rüya aynı zamanda sizinde mutlu olacağınız kimi gelişmeler olacağı anlamını taşır. Güzel bir rüyadır, güzel şeyler güzellikler getirir, olumlu düşünmeye, olaylara pozitif bakmaya devam edin manası taşır. Rüyada eski sevgiliyi başkasıyla görmek kıymetli bir rüyadır ve yaşamınızda bir dönüm noktasını işaret eder. Yeni bir başlangıcı temsil eder, bir şeyleri bırakıp yeni şeylere başlayacağınızı gösterir. Bu yeni bir arkadaş, yeni sevgili bulmak olabileceği gibi yeni bir işe başlamak, yeni proje geliştirmek gibi bir konu da olabilir. Bu nedenle konuya pozitif bakmak gerekir ve olayı rüyada onun seni aldattığını görmek olarak bakmamak gerekir. Rüyada eski sevgilinin başkasıyla evlendiğini görmek gerçek yaşamınızda bir memnuniyet duygusu içinde olduğunuzu ifade eder. Bu başladığınız yeni bir projede başarı, yeni ilişkinizde mutluluk, bir sınavı kazanmak gibi bir konu olabilir. Rüyada eski sevgilinin nişanlandığını görmek rüya tabiri de aynı şekildedir. Rüyada eski sevgilinin evlendiğini ama mutsuz olduğunu görmek ise rüyayı görenin içinde bulunduğu depresyon ya da iç sıkıntısını gösterir, geçmişi bırakıp yaşamının geleceğini iyi planlaması ve sorumluluklarına sahip çıkması gerektiğine tabir edilir.

Rüyada eski sevgilini hamile görmek aslında sizin şu anda içinde bulunduğunuz ruh hali hakkında bilgi verir, yakın zamanda olacaklara ışık tutar. Rüyada ayrıldığın sevgilinin hamile kaldığını görmek her ne kadar kimden hamile kaldığı ile ilgisi olmakla birlikte genel olarak reel hayatınızda atacağınız adımlar, yeni başlangıç, yeni ilişki ya da yeni yatırım konusunda bir kez daha düşünmek, her şeyi iyi hesaplayıp ondan sonra başlamak gerektiğine yorumlanır. Bu rüyanın derin çözümlemesi ise tecrübelerden yararlanmak gerektiğine işaret eder.

Rüyada eski sevgilisiyle tartışmak mevcut ya da geleceğe dönük durumunuz hakkında bilgi verir ve yeni ilişkinizde fazla risk aldığınızı, kimi konularda sınırları zorladığınızı temsil eden uyarıcı bir rüyadır. Rüyada ayrı olduğun sevgiliyle tartıştığını görmek aynı zamanda başladığınız ilişkide bunları yapmamanın yarar getireceğini göstermektedir. Rüyada eski sevgilisini dövdüğünü görmek gerçek yaşamınızda yaşadığınız onca acıya ve tecrübeye karşılık bunlardan hala bir ders almayı öğrenmediğinizi, öfke kontrolü hakkında bir ilerleme sağlamadığını, karşılıklı konuşarak çözülebilecek kimi sorunları dahi büyütmek gibi kötü bir huyunuz olduğunu simgeler. Bu rüyanın daha derin çözümlemesi ise her zaman için bir karara varmadan önce bir kez daha düşünmek ve son söylenecek sözü başta söylememek gerektiğine yorumlanır.

Eski sevgilinizin sizi ziyaret ettiğini görmeniz ziyaretin maksadı ile birlikte değerlendirilir. Bu doğum günü kutlaması, terfi etme kutlaması, yeni iş kurma ya da işe başlama tebriği ise o zaman rüyanın manası geçmişten ders alarak hayatınızda oldukça güzel bir çizgi yakaladığınızı ve önünün aydınlık olduğuna yorumlanır. Ziyaretin amacı bir hastalık, kayıp, vefat ziyareti ise, yaşanmış hatalardan hala ders almadığınızı, bu şekilde giderseniz hayatta başka kayıplar, üzüntüler yaşayacağınıza tabir edilir. Rüyada eski sevgilinin ailesini görmek rüya sahibi kişinin gerçek yaşamında bazı durumlar karşısında bir güven sorunu yaşadığını, sığınabileceği bir yer, güvenebileceği bir dost ya da arkadaş aradığını temsil eder.

Rüyada eski sevgiliyi görmek İslami tabiri
Hemen hemen tüm İslami rüya tabiri sitelerinde genellikle rüyada eski sevgiliyi görmek “uzun zamandır ödemediği, ödeyemediği bir borç nedeniyle sıkıntıya düşeceğini belirtir” şeklinde yorumlanır.

47 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir