Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Eski Zamanları Görmek

Rüyada eski zamanları görmek neye işarettir?

Merhaba, Ben rüyamda eskı zamanlarda gördüm kendımı 2 tane müşrik yanıma yanasıp Allah,ı inkar etmeye basladılar. Bende bu kısılere çok güzel kelımelerle Allah,ın varlıgını anlatmaya basladım oyle güzel kelimeler kullanıyordumkı yerdekı tas dıle gelıp ıman edecek neredeyse. Musrıkler bu sozlerden sonrada ınkar etmeye devam edınce hz.Ali,nin kılıcını belımden cektim ve ruyadan uyandım.

Yatakta dogruldum, bırden avucumu acıp dua etmeye basladım, duam su sekılde: “yarabbim ben seni rüyamda bile kafirleri karşı savunuyorum sende beni ahiretinle mükafatlandır” dememle beraber evin içi bembeyaz ışıkla doldu, korktum gozumu kapattım ama biri sankı el fenerını gozume tutuyor, o kadar beyaz bir ısık ve ılık bir ruzgar ustumdekı yorganı kaldıracak neredeyse ama çok hos ruzgar, bu sekıl bıraz devam ettıkten sonra sabah ezanı okunmaya baslar baslamaz ne ısık kaldı nede ruzgar evde.

Bu rüyayı ve sonrasında yasanan olayı yorumlayabılırsenız sevınırım. yusuf efe tarafından 29.03.2013 / 01:57 tarihinde gönderilmiş.

Rüyada eski zamanları görmek tabiri

Yusuf Merhaba,

Bu olağanüstü güzellikteki rüyayı bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Gördüğün rüya tertemiz, aydınlık günlere işaret ederken aynı zamanda kötü insanlardan uzak durmanı hatırlatmaktadır.

Rüyanın devamında yaşadığın olaylar ise çizgini bozmak, Allah’ın emrettiği yolda ilerlemeye devam etiğin sürece ılık rüzgarların tadını, beyaz ışığın aydınlığını hissetmeye devam edeceğini simgelemektedir. Rüyanın unsurları: müşrik, inkar, Hz Alinin kılıcı, dua etmek.

“Rüyada Eski Zamanları Görmek” için bir yanıt

Rüyamda zaman yolculuğu tanıdığım insanlarla zaman yolculuğu yaparak geçmişe gidiyorduk. İstanbul’un 200 sene öncesinden başlayıp, belirli zaman aralıkları ile günümüze geldik. Sultanahmet cami eski tramvaylar Deniz gemi ilk otomobiller gördük. 70 li yıllarda yoldan giderken güle eglene tramvay carpıyordu. Tramvay durdu. Bir kaç araç gördük kırmızı kapıları yeşildi. Daha sonra tinerci bir gruba yardım etmek isterken beni kaçırmak istediler, şimdi zamana ışınlandık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir