Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Ev Aramak

Rüyada ev aradığını görmek neye delalettir?

Rüyada ev aramak görmek

Bir arkadaşımla ev arıyorduk. İlk başlarda birilerinden kaçar gibiydik, kimsenin giremeyeceği bir ev arıyorduk. Ama evlerin hiç birine girmedik, sadece kapılar gördüm, hepsi çelik kapılar idi ve kahverengiydi. Sonra en üst kata çıktık ve tesadüfen bir oda gördük. Camları büyüktü, içerisini görüyorduk. “Yok olmaz burası” dedik ilerledik ve o odanın aynısından gördük, içine baktık kimse yoktu ama birileri yaşıyordu orada.

Sonra o odayı görünce “başkaları yaşıyorsa bizde yaşarız, neden olmasın” dedik ve diğer odayı kiralamaya karar verdik. Artık kimseden kaçmıyorduk, öğrenciymişiz ve ev arıyormuş gibiydik. Sonra odanın ev sahibi geldi ama kendisini görmedim.

Odada iki tane tek kisilik beyaz yatak vardi. Sonra ben içeriye bakarken açık yeşil bir duvarda rutubet gördüm, boyalar kabarmıştı. “Rutubet var burada ne yapacağız onu” dedim, oda sahibi “yapacak bir şey yok gibi şeyler söyledi. Etrafa bakınırken televizyon gördüm “neyse o zaman tv varmış rutubeti hallederiz” dedim. Televizyonu açtım görüntü yoktu, antenle oynadım görüntü geldi. Kanal da kanal d idi ve şirinler çizgi filmi oynuyordu.

Artık kendimi mutlu hissediyordum, arkadaşıma da “iyi oldu, daha uygun olacak burası” dedim (maddi açıdan). Birde odada mutfak tezgahı banyo falanda vardı. Her şey var odada diye sevindik. Rüyamda gördüğüm arkadaşımla aynı ilde üniversite okumuştuk, rüyamda da o ilde ev arıyorduk. Ancak şuan ben mezun o hala devam ediyor.

Yaşınız : 23
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Bekar
Ruh haliniz : mutsuz, düşünceli, çaresiz
Anahtar kelime : yeşil duvar, rutubetli duvar, ev aramak, ev aradığını görmek, şirinler, çizgi film

Rüyada ev aramak yorumu

Merhaba, rüyanızda bir çok olay geçmekte, pek çok unsur bulunmakta. Ancak konuyu uzatıp ana temadan uzaklaşmamak için kısa, öz ve net yorum yapacağım. Gördüğünüz rüya kimi gizli korkularınız olduğunu ve bunlardan kurtulduğunuzu ya da kurtulma yolunda adımlar attığınızı simgelemektedir.

Rüyada ev aramak veya rüyada ev aradığını görmek gerçek yaşamınızda yeni roller üstlendiğini veya üstleneceğini, sahip olduğunuz özelliklerden biri hakkında gelişme ve o yönünde güçlenme olduğunu simgeler. Aradığın kriterlere uygun ev bulmak hayatınızdaki bu yeni rolde başarılı olacağınızı ya da bundan mutlu olacağınızı simgelerken bulamamak ise tersini işaret eder.

“Rüyada Ev Aramak” için 4 yanıt

rüyada sokak sokak ev arıyordum satın almak için ama bi türlü istediğim gibi bulamıyordum ne anlamda lütfen

Ayşe

Rüyada ev arayıp, uygun ev bulamamanız, yaşamınızda üstlenmeyi düşündüğünüz yeni rol için henüz erken olduğunu işaret etmektedir.

Rüyada ev ararken eski eşini görmek neye işaret eder
Eski eşim kızımı kullanarak, ben ev ararken yanıma geldi, çok kızdım kızıma, “neden yanımıza getirdin” diye, istemiyorum sonra bir şeylere kızan eski eşim kendini denize atıyor, bakıyorum sırtında çantası sahil boyu yürüyor, hemen o görmeden oradan uzaklaşmak istiyorum, diğer küçük kızımda var yanımızda, küçük kızım hep yanımda ama büyük olan kızım sanki pişman “ne yaptım” der gibi bakıyor yüzüme ama çok kızgınım kızıma. Rüyada ev ararken eski eşini görmek neye yorulur?
Kimden: nurcan
Cinsiyetiniz:kadın
Yaşınız:50
Medeni Durumunuz:bekar
Şu anki ruh haliniz: umutlu
Anahtar kelimeler: eski eş, kızım, ev aramak, denize düşmek,kızgınlık.

Nurcan merhaba,
Rüyada ev aradığını görmüş olmanız gerçek yaşamınızda yeni roller üstlendiğini veya üstleneceğini temsil ederken, eski eşinizi görmeniz ise geçmişteki olumlu deneyimleri ve eski iyi zamanları, sevgi ile paylaşılan anıların yansıması olabilir.
Ancak rüyanızda ilginç olan eski kocanıza kızgın olmanızdır ve bu durum yukarıdaki açıklamayı çürütürken, aranızda halletmeniz gereken derin bir sorun olduğunu ifade edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir