Kategoriler
Evlilik Rüyaları

Rüyada Ev Döşemek

Rüyada ev döşemek neye işarettir?

Rüyamda 7 aydır ayrı yaşadığım ama halen boşanmadığım eşimi gördüm. Eşim beni aldattı ve o kadına aşık oldu. Bu kadın olmadık iğrençlikleri yaptı hatta güya ondan bir parça taşıdığını mesajla yazdı bana. Bu evliliğimizi yıkmak için tüm çabasıyla iğrençleşti. Eşime sorduğumda “yok öyle bir şey” dedi. Ben bunca şeye rağmen bir kere olsun bu kadınla muhatap olmadım. Yuvamı yıkmak için eşimi alkollü iken konuşturup eline almış. Arada uzaklık mesafe olunca da eşim nefsine yenik düşerek bunlara müsaade etmiş.

Rüyamda eşim kendine 2 oda bir salon ev tutmuş. Bir yatak odası döşemiş ama eski mi yeni mi anlayamadım, koyu renkler ahşap sanki. Birde öbür odaya 2 adet tek kişilik yeni yatak almış. Oturma odası aydınlık değil, ev biraz dağınık gibi sanki. Sadece o 2 kişilik tek yatak yeni gibi pırıl pırıl duruyor. Evi geziyorum kadına ait bir şeyler bulmaya çalışıyorum bulamıyorum. O kadını arıyorum evin içinde göremiyorum.

Bir bebek kitapçığı gibi bir broşür bir şey görüyorum ve ona çocuk eğitimi mi aldığını kinayeli soruyorum “bebeğiniz mi olacak” diyorum. “Yooo” diyor “dudaklarıma bu kremi sürüyorum iyi geliyor” diyor. Bana karşı çok soğuk davranıyor eşim. Birde bisiklet görüyorum “yeni mi aldın” diyorum “evet” diyor. İkimiz birbirimizle az konuşuyoruz. O kadına ait iz arıyorum bulamıyorum yeni evinde. Çok zor günler atlatıyorum Allah hayırlara vesile eylesin. Rüya ne anlam içeriyor bilemedim. Hayır olsun Allah’ım.

Rüyada ev döşemek tabiri

Ayşe merhaba, görmüş olduğun rüya iki açıdan incelenebilir ki ilk olarak birinci tür rüya olarak ele alınabilir. Birinci tür rüyalar kişinin uyanık yaşamında kafasını fazlasıyla meşgul eden bir meselenin uykudaki yansımasını gösteren rüyalardır. Bu durumda eşinizle yaşadığınız sorunların yansımasına çok benzemektedir ve ben bu seçeneğin daha ağır bastığını düşünüyorum.

İkinci seçenek ise bu rüya mesaj veren, değerli bir rüya olarak kabul edilebilir. Bu durumda aşağıdaki açıklamalar geçerlidir.

Rüyada ev döşemek veya ev döşediğini görmek genel anlamda rüyayı gören kişinin yaşamında bir değişiklik yapmak istediğini temsil ederken bu bekarlar için evlenmek, evli kişiler için ev değiştirmek veya evinde yenilikler yapmaya rivayet edilir. Ev döşeyen birini görmek rüyada görülen kişiyle birlikte değerlendirilir ve o kişinin hayatında bazı yenilikler yapmak istediğine yorulur. Rüyada döşeme görmek benlik, imaj, örtbas etme anlamlarını simgeler. Bir şeyleri kapatma çabası içerisinde olduğunuz anlamını taşır. Rüyada döşeme yapmak, kaplama yaptığını görmek eviniz ile ilgili yenilikleri ifade eder.

Bu durumda siz eşinizin yeni bir ev döşediğini görüyorsunuz ki bu durumun eşinizin yaşamında bazı değişilikler yapmayı arzu ettiğine yorulabilir. Bu değişikliğin aile yaşamanızda bazı değişikler olma ihtimali fazla. Eşiniz belki de sizin bazı davranışlarınızı değiştirmenizi beklediğini ifade edebilir. Hakkınızda yeterli bilgi vermemişsiniz, çocuğunuz var mı anlaşılmıyor, belki de sizinle bir çocuk sahibi olmayı istiyor, siz istemiyor olabilirsiniz.

Rüyanın sonu çok iyiye delalet etmektedir. Gördüğünüz bisiklet sıkıntıların sona ermesine işarettir. Lütfen ileride gelişmeleri buraya ekler misiniz?

“Rüyada Ev Döşemek” için 2 yanıt

Merhaba çocuğumuz yok. Hamile kaliyordum fakat hep düşük oluyordu. Ben 20 yıldır aktif çalışan ve halen çalışmakta olan biriyim. Severek evlendik iki yeni tek kişilik yatak görüyorum. Yoksa dosedigi ev aydınlık değil karışık gibi. Susuyor bana yüzüme bakamıyor. Bisiklet nedir?

Rüyada babamın evine gitmişim babamın evini boyayorum dökülen yerleri sıvamaya çalışıyorum annem babam mefat etti boş evi temizlemeğe çalışıyorum bu ne anlama gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir