Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Ev İşi Görmek

Rüyada ev işi neye işarettir?

Rüyamda farklı giyinen, farklı davranan hoş bir grup içerisindeydim. Bir ormana gidiyoruz ufak bir orman gibi. Neden gittiğim hakkında bir fikrim yok ve insanları tanımıyorum. O gün annem bana eve gelip ev işi yapmam için mesaj atıyor. Ben bu mesaja cevap vermiyorum, daha sonra veririm diyorum. Ben gruptan edindiğim bir kaç arkadaş ile takılıyorum. Bu arkadaşlardan biri siyah deri ressam şapkası giymiş, altında ise dizinde kısa kapri ve siyah külotlu çorap var. Kukla misali. Hava kararıyor ve ben kendimin yarı saydam olduğunu görüyorum ve etrafımda başlarında sadece kırık tahta parçaları olan mezarlar olduğunu fark ediyorum. Şaşırıyorum ve bir mezara yaklaşıyorum.

Mezar büyük bir kayanın yanına yapılmış, altı ve etrafı ise full kara toprak ile çevrili, çim vb. bir şey yok. O tahta parçasına bakıyorum üstünde benim ismim var. Kazınarak çirkin bir şekilde yazılmış. Tek benim değil herkesin mezarı aynı şekilde idi. Yanımda o deri şapkalı arkadaşa “neler oluyor” diyorum. O da “biz öldük artık çok geç” diyor. Neden nasıl ne şekil olduğu ile ilgili cevap alamıyorum ve şok içerisindeyim. Nasıl oluyorsa telefonum ben ruh olmama rağmen elimde ve annem tekrar mesaj atıyor. Mesajda “yavrum etrafı toplayıp kedilere baktın mı?”. Bende ona geri mesaj atıyorum ve şunu diyorum “anne ben bunu yapamam, artık yaşamıyorum”.

Bundan bir süre sonra annem mezarının önüne geliyor ve bir sigara yakıyor. Ağlamıyor, yüzünde sadece bir bıkkınlık ve bir pişmanlık var. Ben anneme baktığımda bir daha ona sarılamayacağımı, konuşamayacağımı fark ediyorum ve içimi çok buruk bir acı kaplıyor. Telefonumdan başka bir şey ile iletişim kuramayacağımı, oda bir süre sonra giderse ne yapacağımı düşünüyorum ve içimdeki acı artıyor. Bu sırada babam ise mezarın arkasına gelmiş ve anneme “ne oluyor” diyor. Annem “Öykü öldü” cevabını veriyor ve o ismimin kazınarak çirkin yazılan mezar tahtasını eliyle okşuyor. Benim acım gittikçe artıyor ve yanımdaki siyah şapkalı arkadaş sırtıma bir iki kez vuruyor, boş ver artık diyen bir surat ifadesi ile yüzüme bakıyor. Ne anlama geldiği ve nasıl yorumlamalıyım hiç bir fikrim yok lütfen bana yardım edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum çok sağ olun.

20 yaşındayım ve öğrenciyim. Bir erkek arkadaşım var. Şu aralar çok bunalımdayım çünkü verdiğim bir kararın doğru olup olmadığını bilmiyorum. Derslerime bakmaya bile zamanım kalmadı diyebilirim. Erkek arkadaşıma olan sevgimden bile şüphe ettim, kendimde değilim. Bu olaylar olmadan önce bir rüya gördüm, lütfen bana bir yol gösterebilir misiniz?

Rüyada ev işi görmek yorumu

Sevgili Öykü, göndermiş olduğun rüyada bir çok olay geçiyor ve birden fazla unsur yer alıyor ama temel mesaj tak ve net; rüyada öldüğünü görmektir. Diğer olaylar rüyayı zenginleştirmeye veya anlamı güçlendirmeye yarayan faktörlerdir.

Rüyada ölü görmek adresinde anlatıldığı gibi rüyada öldüğünü görmek karamsarlık sembolüdür ve rüyayı gören insanın gerçek yaşamda dengelerinin bir sebeple alt üst olduğunu, hayatında öncelikleri karıştığını, hedeflerine ulaşmak için gerekli enerjiyi kendinde bulamadığını ve işin en kötüsü artık bu hedeflere ulaşmanın mümkün olmadığını düşünmeye başladığını işaret eder. Zaten sen de mesajının son kısmında hakkında bilgi verirken bunlara paralel şeyler yazmışsın. Lütfen seni bu ruh haline düşüren etkenleri tespit et, sorunları çöz ve yaşamı doya doya yaşamaya bak.

Rüyanda birde annenden ilk gelen mesaj var ki o da belki bir anlamı olabilir. Rüyada ev işi yapmak veya ev işi yaptığını görmek yaşam şekliniz veya yaşam tarzınızda kimi değişiklikler olduğunu gösterir. Rüyada ev işi yapan birini görmek günlük yaşamın monotonluğunun bir yansıması olabilir, maceracı bir şeyler yapın mesajı taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir