Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Evi Terk Etmek

Rüyada evi terk etmek neye çıkar?

Merhaba, Ben 16 yaşındayım ama rüyada 16 yaşım yoktu. Rüyamda nedenini bilmiyorum ama evi terk etmişim, bir at ve iki eşya ile evi terk ediyorum, çok yorgunum, ülkeleri geziyoruz birinde at düşüyor, daha gücü yok ben de diyorum ki “gel hadi daha 5 yıl gezmemiz lazım dünyayı”. Üstüm başım çamur içinde, toz içinde, halsizim, yemek yememişim. Sonra siyah bir köpek geliyor (şimdiki köpeğimiz) elimde bir kendir var tahtaya bağlanmış, köpek bir an kendirin altına giriyor, ön patilerini tahtanın üzerine koyuyor ve beni sürüklüyor. Birden kendimi evde buluyorum ama kendi evim değil büyük bir ev, oraya nasıl geldiğimi bilmiyorum. Belli ki ben terk edenden beri evde hiç kimse yaşamamış.

Herkes bir büyük odaya toplanmış beni bekliyor, tam başta evleneceğim adam var, giriyorum her kese küsüm nedenini bilmiyorum. Çok zenginim, kız arkadaşlarım gelip eşyalarımdan takılardan istiyor, vermiyorum kırgınım. Tam gidecekken birini durduruyorum “gel konuşalım, ne istiyorsan alırsın” diyorum, bir küçük odaya gidiyoruz, hizmetçi orayı temizliyor, konuşacakken ağlaya ağlaya bir amca geliyor “ne oldu” diyorum, diyor ki Telet yok (rüyada benim en yakın arkadaşımmış, erkek, hayatta okuldan tanışırız, o benden 1 yaş küçük).

Neyse herkesin toplandığı odaya gidip evleneceğim adamın önündeki masaya ellerimi vuruyorum, masanın üzerindeki her şeyi yere çırpıyorum “siz kimsiniz Telet’i kovuyorsunuz” diyorum,. bağırıyorum ve ağlıyorum. Evi terk edeceğim! Sonra o kızları toplayıp diyorum ki benimle geliyorsunuz, bir karaoke yerine gidiyoruz hepimiz, paramı evde unutmuşum eğlenemiyoruz, tam o sırada evleneceğim adam da kendi erkek arkadaşlarını toplayıp oraya getirmiş, karşılaştığımızda görüp gülüyorlar, orada uyanıyorum, ne demek bu?

Rüyada evi terk etmek yorumu

Ayşe merhaba, hakkında yeterli bilgi vermemişsin ancak mesajından anladığım kadarıyla yaşının 16 değil de 10 – 12 arası olduğunu sanıyorum, çünkü ya Türkçe yazmada zorlanıyorsun ya da okuma yazmayı yeni öğreniyorsun. Mesajını anlaşılır hale getirmek için çok zaman harcadım. Burada asıl ilgimi çeken taraf daha yazı yazmayı tam bilmeyen birinin evlenmek, evini terke etmek, karaoke salonlarını bilmesi. Görmüş olduğun rüya bir mesaj vermekten ziyade zihninden geçen evini terk etmek, zengin olmak, büyük evde yaşamak, hizmetçi çalıştırmak gibi şeylerin yansımasını göstermektedir. Maalesef saçma sapan dizilerle halkımızın zihinleri böyle konularla zehirlenmekte ve tüm hızıyla dejenerasyon devam etmektedir. Allah yardımcınız olsun demekten başka bir şey bulamıyorum.

Rüyana gelecek olursa bir üst paragrafta yazdığım gibi bir anlamı yok, sadece kafandaki hayallerin yansımasını göstermektedir. Ben bu sayfada sadece sayfaya başlık olan rüyada evi terk ettiğini görmek konusunu açıklamayacağım. Rüyada terk etmek genel anlamda kaçmaya, uzaklaşmaya delalet eder. Bir yeri terk etmek ya da orayı terk ettiğini görmek rüya sahibinin değişim ihtiyacını ifade eder. Rüyada evini terk etmek ev yaşantısında bazı sıkıntılar olduğunu ve bunlara son vermek, bu sıkıntılardan uzaklaşmak arzusuna alamet eder.

“Rüyada Evi Terk Etmek” için bir yanıt

Uzaklaşan birini görmek
Rüyamda bir kalabalık gördüm içinden bir kişi yanımdan geçip uzaklaşınca bana bakıp arkasını dönüp gidiyordu ama sonra korkunca uyanmak istedim, gözlerimi açamıyordum, göz kapaklarım ağırlaşmıştı, bu tarz rüyaları genellikle görüyorum ve ne zaman arkadaşımla uyusam bu tarz rüyalar görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir