Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Evinde Yangın Çıktığını Görmek

Rüyada evinde yangın çıkması neye işarettir?

Merhabalar bu sabah görmüş olduğum rüyamı yorumlayabilir misiniz? Üç katlı bir evimiz var, her kat bir büyük bir küçük daireden oluşuyor. Ben küçük olan dairede yaşıyorum. Tavan çatı katı olduğu için tahtadan. Ailem belli aralıklarla eve ziyaretime gelir ve bende kalır. Ailem evdeyken abim bize geliyor kapıdan giriyor bir problem yok.

Sonra babam kapıyı açmaya çalışıyor, evde yangın çıkmış,  kapıdan alevleri görüyoruz ve kapıyı kapatıyoruz. O kadar gerçekçi ki alevlerin sıcaklığını hissediyorum. Camdan bakmak için yürüyorum. O sırada duvar ile tavan arasından içerisi giren alevleri görüyorum. Ama dairem yanmıyor yalnızca dışarı çıkamıyoruz.

Camı açıyorum yağmur yağıyor. Yağmurun sesini duyuyor muyum duymuyor muyum hatırlamıyorum. Sabaha doğru evden çıkıyorum evin yanan tarafına bile bakmıyorum ve işe gidiyorum. Sanki evin her yeri yanmış yalnız benim dairem sağlam kalmış alevler yakmamış gibi. Şimdiden teşekkürler. Sefa.

Rüyada evinde yangın çıktığını görmek neye yorulur?

Rüyada evinin yandığını görmek, evinde yangın çıktığını, evini yanarken, evinin yandığını görmek, yaşamınızda bir dönüşüm geçirmeniz, kimi eski alışkanlıklarınızı ve düşünme yöntemlerini ya da davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini gösterir. Tekrar tekrar evinde yangın görmek ise değişime hazır olmadığınızı veya değişikliğe karşı çıktığınızı belirtir.

“Rüyada Evinde Yangın Çıktığını Görmek” için 3 yanıt

Böyle bir rüya gördüm sizce ne anlama geliyor?
Rüyamda evin bir odasi bir şelaleyle baglantili, ben odadan cikarken onu acik Unuttuğumu farkediyorum, bir an şok oluyorum benim yüzünden herşey mahfolucak diye evi kurtarmaya calisiyoruz, suyu engellemeye falan calisiyoruz olmuyor, arada ne olduğunu hatrlamiyorum ama çok kısa bir zaman sonra sel basan evde alev söndürdüğümüzü görüyorum, halilar yaniyor, ben babamla cabaliyorum söndürmek için, duvarlara boyle dalga dalga alevler yayiliyor, benim elim falan yaniyor ama birakmiyorum devam ediyorum bazı. Alevleri basarak vurarak söndürmeye calisiyorum, sonrada uyandım çok garip hissettim, rüyalarin bisey ifade ettiğine pek inanmam ama nebiliyim bu ne ifade ediyor sizce iyi birsey mi kötü mü? Rüya tabiri bekliyorum sizden. 18, Kadın, Bekar, Öğrenci

Ebru merhaba,
Rüya tabirleri ne yazık ki ülkemizde ve bazı gelişmemiş toplumlarda çok yanlış biliniyor. Rüyaların hepsinden bir anlam beklemek, bir mana aramak yüz yıllardır insanları kandırma, oyalama, avutma aracı olarak kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Elbette bazı ilahi ya da değerli rüyalar hariç.
Rüyalar insanın gerçek hayatında yaşadıklarının ve kişinin ruh halinin yansımasıdır. Konuya bu açıdan bakılırsa senin rüyanda öne çıkan unsurlar evini su basması arkasında yanmasıdır.
Rüyada evini su basması, Çevrenizde ailenizi, mutluluğunuzu kıskanan kötü bakışlı, kıskanç kişiler olduğunu simgeler.
Rüyada evinde yangın çıktığını görmek, evinin yandığın, evini yanarken, evinin yandığını görmek, yaşamınızda bir dönüşüm geçirmeniz, bazı eski alışkanlıklarınızı ve düşünme yöntemlerini ya da davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini gösterir. Bakınız yangın rüya tabiri sayfası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir