Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Evinin Yandığını Görmek

Rüyada evinin yandığını görmek neye delalet eder?

İyi günler ben Gamze, 21 yaşında üniversite öğrencisiyim. 2 yıldır yaşadığımın ilin dışında okuyorum. Memlekette 3 katlı kendimize ait bir evimiz var ve tepede küçük bir mahallede oturuyoruz. Rüyamda mahallemizden aşağıya doğru 300-400 metre inen bir toprak yokuş var ve onun alt ucunda 2 kız 1 erkek arkadaşımla oturuyoruz. Kızlarla gerçekten samimiyim ama erkekle pek konuşmuşluğumuz yok ve pek sevdiğim biri değil.

Oturduğumuz yer bir ilkokulun bahçe duvarı. Kızlardan biri gerçekte o erkekten hoşlanıyor ama erkek diğer kızla ilgileniyor ve buna ben bozuluyorum. Çünkü hoşlanan kızın umurunda bile değil bu durum ve sinirlenip başımı yokuşa çeviriyorum. Yokuşun üst başında yani mahallenin girişinde annem dikiliyor ama o kadar sakin duruyor ki annemi hiç o kadar sakin görmemiştim. Gözlerimi annemden ayırıp evimizin olduğu tarafa doğru çeviriyorum. Evimiz görünmüyor ancak evimizin olduğuna kesin inandığım yerden dumanlar çıkıyor.

Panikle anneme bakıyorum ve annemin yanına teyzemin de geldiğini görüyorum. “eviniz yanıyor” gibi bir kaç tümce kuruyor ama annemde hala bir tepki yok, sadece biraz başını öne eğiyor. Koşarak yokuşu çıkmaya çalışıyorum ve birden toprak yokuş yıkık dökük bir merdivene dönüşmüş. Zar zor çıkıp anneme sarılıyorum. Annemin üzeri ve yüzü dumandan kapkara iş olmuş ve gözleri aglamaktan şişmiş. Elinde tuttuğu boş kovaya bakıyorum “her şey bitti, söndüremedik” diyor ve sıkıca sarılıyor bana. Bu aynı rüyayı 3. görüşüm. Şimdiden teşekkür ederim. Rüyanın unsurları: yangın, yokuş, mahalle, evinin yandığını, duman, is, boş kova.

Rüyada evinin yandığını görmek neye yorulur?

Gamze Merhaba, gönderdiğin bu değerli ve kullandığın çok güzel Türkçe için teşekkür ederim. Rüyan değerli bir rüyaya benziyor ve birazcık olumsuz anlamlar içerse de belki senin için yararlı bilgi verebilir.

Gördüğün rüya yaşamında bir dönüşüm geçirmen, kimi eski alışkanlıklarını ve düşünme yöntemlerini ya da davranışlarını değiştirmen gerektiğini göstermektedir. Bu rüyayı üç kez görmen ise değişime hazır olmadığını veya değişikliğe karşı çıktığını belirtir.

Bir ağabeyin olarak ( aynı zamanda bir kız babasıyım ) şunları yazmadan edemeyeceğim: gördüğün rüyalar genellikle arkadaşlarını işaret ediyor. Arkadaş seçimi, onlardan gelecek tehlikeler konusunda bir mesaj veriyor olabilir. Lütfen bunu bir düşün. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada yangın görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Evinin Yandığını Görmek” için 2 yanıt

Selam admin, rüyamda evimde birden bire kablolar tutuşuyor ve uyanıyorum, daha sonra içeriye karım ve çocugumun yanına gıtmeye çalışıyorum, onları da kurtarırken uyanıyorum, kabloların erıdıgını gördum ve alevler vardı sankı bına yıkılıyordu.? beni aydınlatırsanız sevınırım.?

Bilinmeyen bir şekilde evde yangın çıkıyor, arkadaşım bir odada, bende beni annemin beni yanına çağırmasıyla odadan ayrılıyorum, birden yangın çıkıyor, ben arkadaşımın yanına gidiyorum, yangın çok büyük bütün evi sarmış, ben kapıyı açmaya çalışıyorum ama açamıyorum kilitli zorla kapı açılıyor ben kurtarmaya çalışıyorum ama her taraf yanmış arkadaşımı misafirlerimizi kurtaramıyorum ceset tamamen yanmış bu nedemektir yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir