Rüyada Ezan Görmek

Rüyada ezan görmek neye işarettir?

Rüyada ezan görmek saygı, samimiyet ve tevazu anlamına gelir.  Rüyada ezanın okunması, ezan okunduğunu görmek aynı zamanda daha yüksek bir kaynaktan yardım beklediğinizi, aradığınızı gösterir. Rüyada ezan sesi duymak, ezanın sesini duymanız başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir. Rüyada ezan okumak, ezan okuduğunu görmek endişelerden ve eski sorunlardan kurtulmayı müjdeler. Alternatif olarak ibadet konusunda hatırlatıcı bir rüya olabilir, dua okumanız gerektiği anlamına gelebilir. Ezanı yanlış okumak, ezanı hatalı okumak, yanlış okuduğunu görmek ibadet konusunda çok ciddi zaafiyet içinde olduğunu simgeler.

Rüyada ezan okuyan bir hayvan görmek son derece değerli bir rüyadır ve rüya sahibi kişinin gerçek hayatında ibret alması gereken bazı şeyler olduğunu gösterir ve kişinin aklını başına alıp, yaşamında bir sorgulama yapması ve işlediği günahlardan bir an önce uzaklaşmak için bazı şeyler yapması gerektiğine yorulur.  Rüyada ezanı beklemek rüya sahibinin hayırlı bir adım atmak için hazır olduğunu ve bu yapacağı şey ile büyük sevaplar kazanıp, Allah’ın sevgisini kazanmaya aday olduğuna yorulur.

Rüyada ezan görmek analizleri

Rüyada sabah ezanı görmek, sabah ezanının okunduğunu görmek sizin sosyal ve mesleki olarak ayakta kalabilmek için içinde bulunduğunuz durumu yeniden değerlendirmeniz gerektiğini anlatır. Güvendiğiniz şeylerin aslında pekte sağlam olmadığını, aklınızı başınıza almanız gerektiğini ifade eder. Rüyada öğle ezanı görmek, öğle ezanının okunduğunu görmek idealist düşünceleri ifade eder. Amaç ve arzularını gerçekleştirmek doğru yolda olduğunuzu, çalıştığınız iş veya projede başarı elde edeceğinizi gösterir.

Rüyada ikindi ezanı görmek, ikindi ezanının okunduğunu görmek romantik düşünce ve idealist kavramları ifade eder. Yaşayacağınız kimi olayların gerçek olamayacak kadar iyi olacağını göstermektedir. Rüyada akşam ezanı görmek, akşam ezanı okunduğunu görmek eskiyi unutup, taze bir başlangıç simgeler. Yeni bir gün ve yeni umutların müjdesini verir. Rüyada yatsı ezanı görmek, yatsı ezanının okunduğunu görmek maddi veya manevi anlamda ulaşmak istediğiniz zenginlik, servetin çok yakında olduğunu işaret eder. Bununda bir uyanış veya baştan başlamak ile gerçekleşeceğinin ifadesidir.

“Rüyada Ezan Görmek” hakkında 4 yorum

 1. ramazan degildi ama rüyada ramazan idi, sabah gün aydınlanmıştı, biz yeni sahur yapıyorduk saat 4 sabah ezanı okuması gerekirken 6 okuyordu yani vakti geçmiş bir sabah ezanı anlamı ne cok ediyorum

 2. Merhaba bir rüya gördüm ve ne olduğunu anlamak için sitenize baktığımda tüm detayları mail atmamızı istediğinizi yazmışsınız. Ben 33 yaşında erkek evli bir çocuk babası eşim 8 aylık hamile biriyim. Son bir aydır kurduğum yeni şirketim ile ilgili olarak önemli sorunlar ile karşılaşıyorum. Allah’a dua ediyorum çıkış yol ve bize yardımcı olması için, derken 11.01.2014 saat 6:30 da sabah namazı saatinde rüyamda hali hazırda kurmuş olduğum şirketten değil de çalışmakta olduğum şirketimin yurt dışında görevli birkaç Müslüman olduğunu bildiğim personeli ile birlikte uzayda bilmediğim bir yerde tepede büyük ışıklı bir yerde havanın karanlık olduğu bir saatte güzel ve iyi aydınlatılmış bir camiden güzel bir ezan sesi duydum, uyandığımda iki-üç dakika içinde sabah ezanı okunmaya başladı. Rüyam hakkında nasıl bir yorum çıkarmalıyım. Teşekkürler. Yakup.

 3. Baş Ağrısı

  Rüyada ezan okunduğunu görmek
  Merhaba.
  Rüyamda ezan okunuyor. Erkek arkadaşıma “Azizallah de” deyip duruyorum ama dedirtemiyorum duymuyor gibi davranıyor, tekrar “Azizallah de” diye bağırıyorum ama yine aynı. Anlamı ne olabilir ? Teşekkürler.
  Takma isim: Baş Ağrısı
  Yaşınız : 17
  Cinsiyetiniz : Bayan
  Medeni durum : Bekar
  Mesleğiniz : Kuaför
  Ruh haliniz : Yorgun

  1. Gördüğünüz rüya erkek arkadaşınız ile yaşamın manevi yönü hakkında aranızda fikir ayrılığı olduğunu simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir