Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Falaka Görmek

Rüyada falaka görmek neye işaret eder?

Rüyamda annemle eski mahallemize gitmişiz ama mahalle çok değişmiş, bizim zamanımızdaki halinden hiç eser kalmamış. Mahallede bir tane dahi modern giyimli kimse yok, kadınlar tamamen çarşaflı, bir çoğunun yüzü dahi kapalı. Erkekler işidliler gibi sakalları bellerine kadar uzamış, saçları upuzun ve çoğu çok kirliler. Anneme “anne biz doğru yere mi geldik” diyorum, “ben buraları böyle hatırlamıyorum” diyorum, annem “kızım doğru yerdeyiz, burası bizim mahallemiz ancak çok değişmiş” diyor. Anneme “bu insanlar kim, Suriyeliler mi, ne kadar çoklar” diyorum annem de “hayır sanmıyorum, bunlar muhafazakar insanlar, bunlar böyle giyinmeyi tercih ediyorlar” diyor.

Sonra bahçeli, iki katlı bir evin önünden geçiyoruz, bahçede uzun beyaz elbise giymiş, başları beyaz takkeli onlarca çocuk toplanmış, çocuklar ilgimi çekiyor bahçeye daha dikkatli bakıyorum. İki çocuk uzun, kalın bir ağaç parçasını uçlarından tutuyor, bir çocuk yerde uzanmış, ayakları ağaca bağlı bir şekilde falakaya yatırılmış, bir başkası da elindeki sopayla çocuğun ayaklarının altına vuruyor. Çocuk ayaklarına sopayı yedikçe “yemin ederim ben yapmadım” diye hem bağırıyor, hem ağlıyor. Anneme “bunlar ne yapıyor böyle, günümüzde falaka olabilir mi? hemen polise haber verelim” diyorum annem de “hayır kızım, bazı gruplarda falaka verdikleri eğitimin bir parçası, bunlarla biz uğraşamayız” diyor ve oradan uzaklaşıyoruz

Rüyada falaka görmek tabiri

Nuray merhaba, Rüyada eski mahalleni görmek görülen unsurlara bağlı olarak günlük yaşamda kimi umutsuzluk, hayal kırıklığı içinde olduğunuzu ya da geçmişe olan özleminizi simgeler, bakınız mahalle sayfası.

Rüyada falaka görmek kişinin şu anda büyük bir umutsuzluk içinde olduğunu ve destek almayı umduğu kişilerde beklediği desteği alamadığını, iyiliği bulamadığını gösterir. Rüyada falakaya yatmak veya falakaya yattığını görmek rüyayı gören kişinin çevresinde hiç beklemediği birinden kötülük göreceğini belki de bir ihanete uğrayacağına delalet eder. Rüyada birini falakaya yatırdığını görmek rüya sahibi insanın içinin kin ve öfke dolu olduğunu, çevresi tarafından yüklenen bu olumsuz duygulardan bir an önce ayrılıp, hakkın yoluna girmesi ve iç huzura kavuşması gerektiğine işaret eder.

Falaka nedir?

Falaka insanların genellikle ayakları uzun bir sopa veya benzer bir şeye kıpırdamasına müsaade etmemek için bağlandıktan sonra sopa, jop veya benzer cisimler ile vurmak ile gerçekleşir. Falakaya yatırılan kişiye büyük acı verir ve şahısta iz kalmaması için ıslak zeminde sırtına birisi çıkartılarak yürümeye zorlanır ki bu ayaklarının şişmesini engelleyeceği için işkencenin fiziksel delilini ortadan kaldırılmasına yarar. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir