Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare neye işarettir?

Rüyada fare görmek korku, uysallık, değersizlik ve kendine güven eksikliği gösterir. Yetersizlik duyguları ve çevrenizdekilerle kendinizi kıyaslamanız sonucu korkularınızın arttığını temsil eder. Rüyada fare görülmesi özellikle size yakın birinden aldatmaca, kandırma, hile, sahtekarlık konularında uyarı mesajı verebilir.

Rüyada fare görmek nasıl yorumlanır?

Gerçek yaşamda fare denince akla hemen veba hastalığı, lağım ve kanalizasyon, pislik, hastalık gelirken, fare aynı zamanda hırsızlık, asalaklık ve değersizlik gelmektedir. Bu düşünce çoğu zaman doğrudur. Rüyada fare görmek işte bu tanımların benzeri durumlara yorumlanır.

Rüyada fareden korkmak, fareden korktuğunu görmek küçük sorunları abarttığınızı, büyüttüğünüzü ve önemsiz konulara kafanızı fazlaca taktığınızı temsil eder. Böyle bir rüyayı görmüş olmanız belki de bu huyunuzu terk ederek daha mutlu, daha huzurlu bir yaşam sürmeniz için uyarıyor olabilir. İşte rüyaların önemi burada görülmektedir. Bu yönünüzü biliyor ancak dikkat etmiyor olabilirsiniz olarak tabir edilir.

Rüyada fare ısırması, bir farenin ısırdığını görmek gerçek yaşamınızda size avantaj sağlayacak kimi fırsatları teptiğini gösterebilir veya nimet yokluğu anlam taşır. Bu rüyayı gördüğünüzde hemen bir durum değerlendirmesi yapmanız nimet yokluğuna neyin yol açtığını araştırmalı, hangi fırsatı kaçırdığınızı tespit etmeli, bundan sonra böyle hatalar yapmamak için neye dikkat etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz diye yorumlanır.

Rüyada bir farenin size veya başka bir insana saldırdığını görmek uzun süredir çözüme kavuşturamadığınız bir sorunun gittikçe büyüyerek size derin endişe ve korkular vermeye başladığını ve bu nedenle sıkıntılı günler geçirdiğini, kendi yaptığınız bazı davranışlar nedeniyle kendine zarar verdiğinizi ve istemediğiniz bazı olaylar yaşadığınızı rahata kavuşmak için derhal kendini değersiz görmek, kendine güvenmeme gibi huylar ve gizli korkulardan uzaklaşıp hayatınızda önem verdiğiniz konulara odaklaşmak gerektiğini temsil etmektedir.

Rüyada fare sesi duymak bu gerçek hayatınızda, başkalarının yaşamındaki kimi küçük sorunları çözmekte yardımcı olacağınızı, sorunu halledeceğinizi simgeler. Gerçek yaşamda fare sesi itici bir sestir ve birçok insan bu sesten hoşlanmaz tam aksine nefret eder. Rüyada fare sesi duymak çevrenizdeki birinin belkide kolayca çözülebilecek yalınç bir meselesinin, konunun sevimsizliği yüzünden ilgilenilmemesi sebebiyle bu güne kadar çözülmediğini, ancak sizin vesile olmanızla halledileceğine yorumlanır.

Rüyada görülen farenin boyuna göre yorumlar

Rüyada fare görmekRüyada büyük fare görmek başkalarının hayatında kimi küçük sorunların sizi de etkilediğini ancak bunlardan etkilenmemek gerektiğini ifade eder. Rüyada küçük fare görmek gerçek hayatta çevrenizde dikkat çekmeyen, küçük tehlikeler olduğunu simgeler. Ayaksız fare kötü bir rüyadır, reel hayatta yaptığınız, yapacağını bir şeyden büyük bir vicdan azabı çekeceğinizi simgeler. Yaralı fare başladığınız bir işi yarım bırakmak düşüncesinden derhal uzaklaşmak, verdiğin taahhütleri yerine getirmek, itibar kaybı yaşamamak gerektiğine yorumlanır.

Rüyada fındık faresi görmüş olmak bilinçaltının derinliklerinde gizlenen bilinmeyen tehlikeleri simgeler. Sizin bilinçaltınız, size yüzleşmeyi veya kabul etmediğiniz kimi şeyleri yeniden gözden geçirmeniz gerektiğine dikkat çekmeye çalışıyor olabilir. Rüyada görülen tarla faresi hayatında kontrol eksikliği temsil eder. Yaşadığınız kaygılar yüzünden hayatınızın kimi alanlarında kontrolü kaybetmeye başladığınızı, ciddi bir kaybetmek korkusu içinde adet kaos içinde olduğunuzu gösterir. Bunun temel sebebi inançlar veya davranışlarının kabul edilmemesi ile ilgili olabilir. Rüyanızda lağım faresi görürseniz iç dünyanızda vicdanınıza karşı geliş onu ret etme anlamına gelir. Bu rüya çok iç kargaşa yaşadığınızı, bir şeyin doğru olduğunu bilmenize karşın reddettiğini, kabul etmediğinizi ve bu durumun büyük huzursuzluk verdiğine yorumlanır. İsyankar bir tutum işaret edip, dikkate alınması gereken bir rüyadır.

Farenin rengine göre rüya tabirleri neye işarettir?

Rüyada siyah fare görmek yaşamınızı kendi ayaklarınızın üzerinde durarak değil, genellikle başkasının gölgesinde saklanarak, onlardan destek alarak sürdürdüğünüzü ifade eder. Rüyada siyah fare görülmesi tabiri caizse asalak olmayı, asalakça davranmaya işarettir. Böyle bir durum varsa hemen bunu terk etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada beyaz fare görmek dost ve arkadaş seçiminde daha seçici davranmanız gerektiğine delalettir. Bu oldukça önemli bir rüyadır. Beyaz renk her zaman aydınlığı, güzelliği işaret eder. Siz yaşamınızda aslında iyi olmayan birini, sadece güzel göründüğü için arkadaş olarak seçmiş olabilirsiniz, halbuki rüyanız diyor ki “sadece dışa değil, öze de bakmak gerekli”. Sonuç olarak bu rüya arkadaş seçiminin önemini işaret eder.

Rüyada fare yemek neye delalettir?

Rüyada fare yediğini görmek rakiplerinizi atlatmak, onlarla mücadele edebilmek için daha fazla gayret sarf etmeniz, daha çok çalışmanız gerektiğini belirtir. Gerçek hayatta fare yemek iğrenç bir durumdur, filmlerde olabilir ya da savaş cephesinde belki olabilir. Rüyada böylesine iğrenç bir şey olan fare eti yemeniz rakiplerinizle olan mücadelenizde çok üzücü ( iğrenç ) durumlara düşmemek, çok durumlarda kalmamak için daha fazla gayret göstermenize yorumlanır.

Rüyada fare öldürmek ne manaya gelir?

Rüyada fare görmek ve öldürmek çevrenizde size hoş duygular beslemeyen art niyetli biri olduğunu ve bu yakınınızdan gelecek kötülüğü karşılayabilecek donanım, akıl ve zekaya sahip olduğunuzu ifade eder. Rüyanızın en önemi mesajı siz buna sahipsiniz ve aklınızı, zekanızı kullanmayı iyi bilmelisiniz demektir.

Rüyada fare ölüsü görmek, ölmüş fare, bir farenin öldüğünü görmek insanın iç dünyasını, vicdan muhasebesini simgeler, yaptığınız bir hatadan dolayı vicdan azabı çektiğiniz anlamındadır. Rüyada ölü fare görmek yorumunda en önemli mesaj ise yapmanız gerekenleri yapıp bu vicdan azabından bir an önce kurtulup aynı şeyi tekrarlamamaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada farenin insan öldürmesi neye çıkar?
Rüyada bir farenin sizi veya başka bir insanı öldürdüğünü görmek reel hayatınızda önemsemediğiniz, yeterli dikkati vermediğini ya da küçümsediğiniz bir durumun gittikçe gelişerek sizi veya sevdiklerini tehdit eder boyuta ulaştığını, zamanında tedbir alarak kolayca çözeceğiniz bir sıkıntının şu anda devasa boyutlara ulaşıp çözümünün güçleştiğini temsil eder.

Rüyada konuşan fare görmek neye işaret eder?
Rüyada farenin konuştuğunu görmek çok değerli bir rüya olup bu rüyanın verdiği mesajı iyi anlamak ve ona gereken önemi vermek lazımdır.  Rüyada fareyle konuşmak iç görü ve yaratıcılık simgeler. Bir şeyi yapmanın daha iyi bir yönü olabileceğini ve onu arayıp bulmak gerektiğini ifade eder.

Rüyada uçan fare görmek neye yorumlanır?
Rüyada bir farenin uçtuğunu görmek önemli bir rüyadır ve hakkınızda ciddi bir tehlike olabilecek bir konuya ciddiye almadığınızı ve bu durumdan zarar görebileceğinizi simgeler. Rüyada kanatlı fareler, hayatın her zaman güllük gülistanlık olmadığını ve her yönünü ciddiye alınması gerektiğini, hiç ummadığınız yalınç bir konunun başınızı ileride çok ağrıtabileceğini işaret ederler.

Rüyada yavru fare görmek neyi gösterir?
Rüyada fare yavrusu görmek korku, uysallık, kendini önemsiz hissetmeyi ve atılganlık eksikliğini gösterir. Rüyadaki fare yavrusu aynı zamanda bir güven eksikliği, yetersizlik veya korku duyguları yaşadığınızı ifade edebilir.

Rüyada evde fare görmek neyi ifade eder?
Rüyada evin içinde fare görmek büyüden korkma veya çocukluk döneminden kalma bir endişe belirtir. Bu rüya aynı zamanda umarsızlık içinde kalacağınız bir olay yaşama habercisi de olabilir. Rüyada eve fare girmesi, bir farenin eve girdiğini görmek eskilerde kalan neredeyse artık unutmak üzere olduğunuz bir korkunuzun yeniden yüzeye çıktığını ya da kurtulmak üzere olduğunuz kendinle kavgalı olmak, kendini beğenmemek, kendini önemsiz görmek duygusunun tekrarladığını gösterir.

Rüyada evcil fare görmek gerçek yaşamınızda dostluk ihtiyacı, güven eksikliği yaşadığınızı simgeler. Rüyada fare beslemek, fare beslediğini görmek etrafınızdaki birinin, kendinize olan güveninizi aşağıya çekmeye çalıştığını gösterir. Bu rüya aynı zamanda birinin, elinizdeki imkan ve kaynaklarınızda gözü olduğunu, kıskançlığı simgeleyebilir. Rüyada fareyle oynamak, fare ile oynadığını görmek kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya karar verdiğinizi ifade eder. Bahçede, sokakta, dışarıda, evin dışında fare görmek, hırsız, bozguncu, zararlı adamdan uzak durmak gerektiğini işaret edebilir.

Rüyada kedinin fareyi kovaladığını görmek reel hayatınızda tanıdığınızı bir kadının size yardım etmek istediğini, üzerinizdeki kendine güven sorununu aşmak için uğraştığını ve bunu başaracağını simgeler.

Rüyada fare yakalamak ne gösterir?

Rüyada fare yakaladığını görmek yaşamınızda küçük tahrişler, malınıza zarar vermek isteyenler olabileceğini temsil eder. Belki de bunlara biraz göz yummak gerekebilir. Rüyada fare kovalamak, fare kovaladığını görmek çevrenizde sizi aşağılayan, küçük gören, hatta size hakaret eden biri olduğunu ve sizin buna meydan verdiğinizi işaret eder. Fareyi kovalamanız bilinç altınızda o kişiyle mücadelenizi simgeler. Rüyada fare tutmak, elinde fare tuttuğunu görmek dedikodu, boş söz veya başkalarının sizi itip kakmasına izin verdiğini simgeler.

Rüyada fare kapanı görmek ne anlam taşır?
Fare kapanı görmeniz üzerinizde gözü olan şüpheli bir kişi hakkında dikkatli olmanız gerektiğini simgelerken kapanı ayarlamak, kapanı kurmak, bir rakibiniz tarafından size tuzak kurulduğu anlamına gelir. Bir fare kapanı ile fare yakalamak sizin rakiplerinizin eline düşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada fare zehri görmek neye tabir edilir?
Fare zehri görmüş olmanız gerçek yaşamınızda daha dikkatli olmanızı gerektiren kimi gelişmeler olacağını gösterir. Size yardım etmek isteyen kimi insanlara karşı uyanık olmanızı hatırlatır. Rüyada fare zehri kullanmak, fare zehrini kullandığını, fare zehirlediğini görmek iç görü ve yaratıcılık ifade eder. Bir şeyler yapmanın, bir şeyler başarmanın kendinizi daha iyi hissetmenize yarayacağını temsil eder.

Rüyada sıçan görmek nedir?
Rüyada sıçan görülmesi şüphe, hırs, suçluluk, değersizlik ve kıskançlık duygularını belirtir. Yaşamınızda biraz daha gururlu olmak gerektiğine yorumlanır. Sıçan ısırması, rüyanızda bir sıçan sizi ısırırsa bunun anlamı, itme, çürüme, kirlenme ve hatta ölüm haberi almak anlamına gelir. Bu rüya genellikle bir ihanet hissi yaşayan kişiler tarafından görülür. Özellikle siyah sıçan aldatma simgelerken, rüyada beyaz bir sıçan görmek gizli aktiviteleri gösterir, kimselere söylemeden gizlice yaptığını bir iş karşılığı beklenmedik bir kaynaktan yardım alacaksınız demektir. Rüyada sıçan öldürmek uyanık hayatınızda karşılaştığınız keşmekeş durumun sona ereceğine işaret ederken sıçan yakalamak ise hırs, kıskançlık, ihanet veya başka bir olumsuzluk konusunda taşıdığınız negatif duyguların son bulacağını gösterir.

Rüyada fare görmek hakkında diğer rüya tabirleri

Rüyada fare kuyruğu görmek çevrenizdeki bir kadın yüzünden canınızın sıkılacağını ifade eder. Kuyruksuz fare, Etrafınızdaki bir kadın sebebiyle canınızın sıkıldığını ancak bu sıkıntının geçtiğini, geçmekte olduğunu, aynı sorunu tekrar yaşamamak için daha dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder. Rüyada fare pisliği görmek, farenin bokunu görmeniz kimi konularda aşırı hassas bir yapıya sahip olduğunuzu ve bunun zaman zaman size sıkıntı verdiğini gösterir. Farenin başka bir hayvanı yediğini görmek, farenin yılan yemesi, farenin kedi yemesi, farenin köpek veya kuş yediğini görmek çevrenizde fazla dikkate almadığınız, size kötülük yapmak isteyen birinin aslında düşündüğünüz kadar zayıf olmadığını, onu dikkate almanız gerektiğini aksi takdirde hiç ummadığınız zarara uğrayabileceğini işaret eder.

31 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir