Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada farenjit görmek

Rüyada farenjit görmek neye çıkar?

Rüyamda kız kardeşimin farenjit olduğunu ve okula gitmeyip evde kaldığını gördüm. Kardeşim neden hep hasta oluyorum, okulumda derslerimden geri kalıyorum diye ağlıyordu. Not: kardeşim yeni bir grip atlattı, 1 hafta okula gidemedi, onun bir etkisi olur mu bu rüyaya.

Rüyada farenjit görmek yorumu

Selda merhaba, gördüğün rüya çok büyük bir ihtimalle birinci tür bir rüyaya benziyor. Bu türdeki rüyalar kişinin gerçek hayatta kafasını taktığı bir konu, yaşanan bir olay ve içinde bulunulan durumun uykudaki yansımasıdır. Belli ki kardeşin derslerinden geri kaldığı için çok üzülmüş ve bu durum sizi de etkilemiş, kardeşinizin yeniden hasta olma endişesi yaşamanıza sebep olmuş.

Rüyada başka birinin farenjite yakalandığını görmek rüyayı gören kişinin hastalık konusunda endişe taşıdığını gösterir. Rüyada farenjit olmak, farenjit olduğunu görmek işlerinizde cesaret kırıcı olaylar yaşadığınızı ifade eder.

Farenjit nedir?

Farenjit, Pharyngitis yutağın (farenks) iltihaplanmasına (enflamasyon) yani yutak iltihabına verilen isimdir. Yutağın bazen mikrobik, bazen metabolik, bazen de çalışılan ortamın ısısına, tozuna bağlı olarak reaksiyon göstermesi olan farenjit sıklıkla boğaz ağrısı veya boğaz yangısı olarak anılır. Bademciklerin enfeksiyonu, tonsilit, de eş zamanlı olarak görülebilir.

Özellikle 4-7 yaş arasında sıklıkla rastlanan farenjit, bir yaşın altındakilerde nadiren görülürken, semptomatik belirtileri hastalığın sebebine göre değişir. Yaklaşık %90’ı viral (parainfluenza, rhinovirüs, adenovirüs, Herpes simpleks gibi) olan enfeksiyonun, kalan kısmı genellikle bakteriyel nadir olarak oral kandidiyaz sebeplidir. Ayrıca bazı farenjit vakaları çeşitli ajanların sebep olduğu tahriş sonucudur. Semptomlar hastalığın sebebinin belirlenmesi açısından, kesin bir şekilde olmasa da (tıbbî literatürde bu tartışmalıdır), belirli bir oranda yardımcı olabilir. Örneğin bakteriyel sebepli farenjitlerde semptomlar genellikle daha ağırdır; bakteriyel sebepli faranjitte ateş 40 °C’ye kadar çıkabilirken, viral sebepli farenjitte ateş genellikle çok yüksek seviyelere çıkmaz. Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir